Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

kai mono pou skefthkame paso prepei na stamatisoume to poker


vkiller

Recommended Posts

mpookis πόσο χρόνων είσαι ρε φίλος???στο έχω ξαναπεί νομίζω.δν είσαι το κέντρο του κόσμου και ειδικά για την pokerstars ούτε καν θα μπει στον κόπο να ασχοληθεί μαζί σου.σε έχει γραμμένο αν την κράζεις η όχι..έλεος δλδ δν ντρέπεσαι που μια ολόκληρη ποκερική κοινότητα σε κοροιδεύει??όλα τα πράγαμτα έχουν και τα όρια τους.πόσο ζεστή μπορεί να έχει στην κύπρο δλδ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπράβο ρε παιδιά 6 σελίδες γέλιο. μια είναι η λύση φωναξε κανα παπα να διαβάσει το pc σου μπας και ξεγκινιαστεις. ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΈΧΕΙΣ ΠΟΛΎ ΓΚΊΝΙΑ ΜΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΓΚΊΝΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο ρε παιδιά 6 σελίδες γέλιο. μια είναι η λύση φωναξε κανα παπα να διαβάσει το pc σου μπας και ξεγκινιαστεις. ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΈΧΕΙΣ ΠΟΛΎ ΓΚΊΝΙΑ ΜΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΓΚΊΝΙΑ

ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΤ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ ΟΝ ΤΙΛΤ BADBEAT με τίτλο :variance vs apati

και θα καταλάβεις πως ένας παπάς δε φτάνει!!!! πιο γκαντέμης πεθαίνεις.....όταν μπλέκεις με απατεώνες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε φίλε σκέψου λίγο λογικά τη ινε αυτά που λες ρε είσαι σοβαρός??? είναι δυνατόν να κοιτάει η ποκερσταρς τη γράφεις σε φόρουμ??η επειδή τους έβρισες μ μαιλ η στ chat ν σεxουν στη μπούκα?? πιστεύεις ότι η σταρς ασχολητε μαζί σου?? κ τη προσπαθεί να σου κάνει ακριβώς? να σαι τρελάνει??? :!: γελάει ο κόσμος ρε φίλε .. αν ήθελε " κ καλά " κάτι από σένα το λογικό θα ήταν να ς είχε μόνιμος break even κ ν σου πέρνει συνέχεια τ rake . όχι να σου ρίχνει bad beat για να φύγεις. a/w καιρός ν ρίξεις λίγο τον εγωισμό σου φίλε. πάνε κάνε κανα μπανάκι εκεί πέρα. κ χαλάρωσε μαυτες τις σκέψεις γιατί δεν θα σου βγουν σε καλό στο τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι μαζι σου μπουκη..αν αρχισεις να γραφεις και κανενα μικροτερο ποστ ισως αρχισω να τα διαβαζω κιολας!!

εγω πιστευω πως τη stars την πηραν τουρκοι κατω απ το τραπεζι και εσυ οντας κυπριος ειναι απολυτα λογικο να εχεις τα περισσοτερα bad beat..προσωπικα θα σταματησα να παιζω μη γινει καμια στραβη και με ψαχνουν σ ολη την κυπρο..your choice though gl bro!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μήπως η stars τώρα με τη κρίση γ***ει επίτηδες παραπάνω τους έλληνες?

(το call preflop είναι ΤΡΑΓΙΚΌ το check /call στο flop όχι τόσο καλό και το μην raise στο τύρν ΤΡΑΓΙΚΌ )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πόσο χαμηλό IQ πρέπει να έχει? πιο λίγο και από καθυστερημένης αγελάδας για να μην βλέπει την πραγματικότητα και το στημένο της όλης κατάστασης.

επίσης τα ίδια προσόντα για να συνεχίσει να παίζει σε μια πλατφόρμα που έχει αποδείξει ότι τον κλέβουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(το call preflop είναι ΤΡΑΓΙΚΌ το check /call στο flop όχι τόσο καλό και το μην raise στο τύρν ΤΡΑΓΙΚΌ )

Read more: Pokerland Φόρουμ - kai mono pou skefthkame paso prepei na stamatisoume to poker - Σελίδα 6 από 6 http://pokerlandgr.com/forums/poker-han ... ?start=50#ιξζζΒʹΓʹπΓΑΓʹΘʹΝ

πριν το φλοπ συμφωνώ. μπήκα να χαρίσω 250 μάρκες με ομοχρωμα Αχ ομοχρωμα .το κάνω αραιά και που όταν νιώθω πως μπορώ να κάνω outplay τον αντίπαλο ποστ φλοπ ,δεν το συνηθίζω όμως. Δυστυχώς βρέθηκα με nuts και απλά φρόντισα να μουν όλες οι μάρκες στο κέντρο μέχρι το τέρν. θα μπορούσε να μπαίνανε παίζοντας και πιο aggressive ποστ φλοπ αλλά αυτό δεν αλλάζει την ουσία.

το θέμα είναι πως με nuts σπάνια χάνω οπουδήποτε άλλου στον πραγματικό κόσμο ενώ σπάνια κερδίζω στην σταρς σε τεράστιο δείγμα.

ζητώ συγνώμη που έπαιξα λάθος τα nuts ...με αποτέλεσμα να μπουν όλες οι μάρκες στο κέντρο στο τέρν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό το χέρι είχε απόλυτα φυσιολογική κατάληξη. ο άνθρωπος είχε σετ στο φλοπ και φυσιολογικά δίπλωσε χάμω και κέρδισε με φουλλ .

το έβαλα απλά για να εκφράσω ένα παράπονο 3 χρόνων που με έκαναν εκεί μέσα να χτυπάω nuts και απλά να σκέφτομαι με πιο τρόπο θα χάσω , αντί να κοιτάω την επόμενη παρτίδα στο δίπλα τουρναμεντ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτέλους φως στο τούνελ. για να είμαι δικαίως θα γράψω και ένα τυχερό χέρι εδώ.

1 ον τουρ μετά της μίνι διακοπές και επιτέλους δεν χάνω με ΑΑ από Αχ αλλ ινν πριν το φλοπ!!!

Θαυμα!!! απ το 2010 είχα να δω αυτή τη χαρά!!!

ας αρχίσουν οι χοροι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βέβαια μιλάμε για σπλιτ... μην φοβηθείται πως έρχεται και η συντέλεια του κόσμου... αλλά είναι ένα καλό βήμα κιαυτο όπως και να το κάνουμε... ας μην είμαστε και άπληστοι.. αμαρτία είναι..

*** HOLE CARDS ***

Dealt to MYspearGUN [Ac Ad]

MYspearGUN: raises 90 to 170

Magnata-OO7: raises 2324 to 2494 and is all-in

MisterD76: folds

Shafeman: folds

gucci99: folds

25ANDROMEDA: folds

gregpokergod: folds

SvetJIanka: folds

Magicraph: folds

MYspearGUN: calls 2324

*** FLOP *** [Th Jc Kd]

*** TURN *** [Th Jc Kd] [Qc]

*** RIVER *** [Th Jc Kd Qc] [Kc]

*** SHOW DOWN ***

MYspearGUN: shows [Ac Ad] (a straight, Ten to Ace)

Magnata-OO7: shows [Ah 9s] (a straight, Ten to Ace)

MYspearGUN collected 2554 from pot

Magnata-OO7 collected 2554 from pot

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ήθελα ειλικρινά σοβαρή συζήτηση για το πιο κάτω χέρι.

πριν από λίγο 20 rebuy .

exw 1010 στο bblind

tight aggressive παίκτης κάνει raise από μέση θέση και ένας σχετικά tight supernova κάνει 3bet . τη κάνω εγώ με τα δεκαριά?

PokerStars Hand #84864254240: Tournament #612010535, $20+$2 USD Hold'em No Limit - Level X (300/600) - 2012/08/17 23:50:56 EET [2012/08/17 16:50:56 ET]

Table '612010535 47' 9-max Seat #2 is the button

Seat 1: donut604 (9039 in chips)

Seat 2: CMoosepower (28808 in chips)

Seat 3: MYspearGUN (8081 in chips)

Seat 4: SSSMBRFC2/C (11017 in chips)

Seat 5: mickthedig (11616 in chips)

Seat 6: bombambom (18782 in chips)

Seat 7: Cbank32 (18430 in chips)

Seat 8: kelekkahoro (17663 in chips)

Seat 9: BRzRoll (30878 in chips)

donut604: posts the ante 50

CMoosepower: posts the ante 50

MYspearGUN: posts the ante 50

SSSMBRFC2/C: posts the ante 50

mickthedig: posts the ante 50

bombambom: posts the ante 50

Cbank32: posts the ante 50

kelekkahoro: posts the ante 50

BRzRoll: posts the ante 50

MYspearGUN: posts small blind 300

SSSMBRFC2/C: posts big blind 600

*** HOLE CARDS ***

Dealt to MYspearGUN [Th Td]

mickthedig: folds

bombambom: folds

Cbank32: folds

kelekkahoro: raises 600 to 1200

BRzRoll: folds

donut604: folds

CMoosepower: raises 1625 to 2825

myspeargun ???

τι κάνω εγώ?

ολλ ινν η πάσο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά σωστό ήταν το αλλ ινν. αλλά ο σούπερ..νόβα... έκανε καλλ με a8 και φυσικά κέρδισε.

*** HOLE CARDS ***

Dealt to MYspearGUN [Th Td]

mickthedig: folds

bombambom: folds

Cbank32: folds

kelekkahoro: raises 600 to 1200

BRzRoll: folds

donut604: folds

CMoosepower: raises 1625 to 2825

MYspearGUN: raises 5206 to 8031 and is all-in

SSSMBRFC2/C: folds

kelekkahoro: folds

CMoosepower: calls 5206

*** FLOP *** [9c 2s Ah]

*** TURN *** [9c 2s Ah] [9h]

*** RIVER *** [9c 2s Ah 9h] [Kc]

*** SHOW DOWN ***

MYspearGUN: shows [Th Td] (two pair, Tens and Nines)

CMoosepower: shows [8s Ad] (two pair, Aces and Nines)

CMoosepower collected 18312 from ποτ

σήμερα με τοκαλυμερα χάνω ΑΑ από ηλίθιο παίκτη όπως χάνω πάντα με ΑΑ ( ΑʹΕʹ00000 μάρκες χαμένες μάρκες με ΑΑ και κάποιοι ακόμη λένε για συμπτώσεις..χεηεηεεηεη!!!!!!!!!)

*** HOLE CARDS ***

Dealt to MYspearGUN [As Ah]

kamikazo12: calls 100

MYspearGUN: raises 200 to 300

youaremelon: folds

88pall mall: folds

aJarov: folds

srxakgirona: folds

kamikazo12: calls 200

*** FLOP *** [Jh 9d 6h]

kamikazo12: bets 300

MYspearGUN: raises 400 to 700

kamikazo12: raises 1586 to 2286 and is all-in

MYspearGUN: calls 1586

*** TURN *** [Jh 9d 6h] [6c]

*** RIVER *** [Jh 9d 6h 6c] [5d]

*** SHOW DOWN ***

kamikazo12: shows [7d 6d] (three of a kind, Sixes)

MYspearGUN: shows [As Ah] (two pair, Aces and Sixes)

kamikazo12 collected 5322 from ποτ

δεν μπειράζει όμως. 1 μέρα και απόψε έμεινε και πετάμε στον κάλαθο των αχρήστων το μεγαλυτερολαθος της 3etias . unistoll και τέλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καπάκι και στο άλλο τουρ τώρα οι βαλέδες μου είναι πολύ μικροί για να τα βάλουν με τα δυαράκια ενός παικταρά...

*** HOLE CARDS ***

Dealt to MYspearGUN [Jh Jd]

ruelFFFF: folds

andrezz_b: folds

MayFuNg1979: raises 3680 to 3880 and is all-in

AlexM666: folds

ChaseTh3Ace: folds

Phil GronSky: folds

Ira_161: folds

Itikanpistos: folds

MYspearGUN: calls 3680

*** FLOP *** [2d 6d 8h]

*** TURN *** [2d 6d 8h] [9h]

*** RIVER *** [2d 6d 8h 9h] [4c]

*** SHOW DOWN ***

MYspearGUN: shows [Jh Jd] (a pair of Jacks)

MayFuNg1979: shows [2c 2h] (three of a kind, Deuces)

MayFuNg1979 collected 7860 from pot

*** SUMMARY ***

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιδιοτουρ εντός 10 λεπτών το 70 % πλεονέκτημα είναι και πάλι ανεπαρκές εδώ μέσα...

MayFuNg1979: posts big blind 250

*** HOLE CARDS ***

Dealt to MYspearGUN [Tc Td]

AlexM666: folds

ChaseTh3Ace: folds

thecanuck_78: folds

ChaseTh3Ace is sitting out

Ira_161: folds

Itikanpistos: folds

MYspearGUN: raises 500 to 750

ruelFFFF: folds

andrezz_b: raises 1736 to 2486 and is all-in

MayFuNg1979: folds

MYspearGUN: calls 1736

*** FLOP *** [2h 4s As]

*** TURN *** [2h 4s As] [2c]

*** RIVER *** [2h 4s As 2c] [8h]

*** SHOW DOWN ***

andrezz_b: shows [Ah 9c] (two pair, Aces and Deuces)

MYspearGUN: shows [Tc Td] (two pair, Tens and Deuces)

andrezz_b collected 5447 from pot

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε vkiller παιζεις τουρνουα τα οποια κρατανε 9 ʹ ωρες και ποσταρεις ενα 70 30 που εχασες και το θεωρεις bad βεατ? .Δηλαδη μεχρι να φτασεις σε αυτο το χαμενο 70 30 ποτε δεν κερδιζεις ενα 70 30 πιο πριν?ΗΜΑΡΤΟΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΧΈΡΙΑ ΤΟΥ ΠΡΏΤΟΥ 20 ΛΕΠΤΟΎ ΠΌΣΤΑΡΑ.

ΚΕΡΔΊΖΩ 2 ΣΤΑ 100 ΤΑ ΠΙΟ ΑΣΉΜΑΝΤΑ ΚΑΙ ΧΆΝΩ 80 % + ΚΑΙ ΌΛΑ ΤΑ ΚΡΊΣΙΜΑ. ΑΥΤΌ ΚΆΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΠΟΊΟΣ ΘΈΛΕΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ.

ΕΓΏ ΨΈΜΑΤΑ ΔΕΝ ΛΈΩ. ΠΟΤΈ ΕΚΤΌΣ ΑΝ ΠΑΊΖΩ ΣΕ ΠΑΡΤΊΔΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΧΈΡΙΑ ΤΟΥ ΠΡΏΤΟΥ 20 ΛΕΠΤΟΎ ΠΌΣΤΑΡΑ.

ΚΕΡΔΊΖΩ 2 ΣΤΑ 100 ΤΑ ΠΙΟ ΑΣΉΜΑΝΤΑ ΚΑΙ ΧΆΝΩ 80 % + ΚΑΙ ΌΛΑ ΤΑ ΚΡΊΣΙΜΑ. ΑΥΤΌ ΚΆΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΠΟΊΟΣ ΘΈΛΕΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ.

ΕΓΏ ΨΈΜΑΤΑ ΔΕΝ ΛΈΩ. ΠΟΤΈ ΕΚΤΌΣ ΑΝ ΠΑΊΖΩ ΣΕ ΠΑΡΤΊΔΑ.

φιλε vkiller στο τελευταιο χερι που αναφερεις εχασες μονο 10 ββ και στα τουρνουα συνηθως ξεκινας με τουλαχιστον 100 οποτε δεν το θεωρω και κατι τραγικο,αλλα μου φαινεται περιεργο σε 10 λεπτα τα blinds να ειναι 250 συνηθως ξεκινουν απο 20 10 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όσο για τα περιεργα που λες οτι συμβαινουν δεν διαφωνω καθολου ,ομως τα ιδια περιεργα συμβαινουν παντου και οχι μονο εκει που αναφερεις,αλλα η αποψη μου ειναι οτι με τις υπερβολες σου του στυλ οτι εχεις χασει 500 σερι φλιπ απλα χανεις το δικιο σου και δεν μπορει καποιος να δει την αποψη σου σοβαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανταστιτε απλά τι θα γίνει εδω μέσα αν βγει πρώην μεγαλοστέλεχος της pokerstars μετά απο 4ʹ χρόνια κ να λέει : ναι στήναμε της παρτίδες κ βοηθούσαμε τους supernova να νικάνε ... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε αυτό δεν ξέρω αν γίνει ποτέ γιατί ως γνωστών κόρακας κοράκου μάτι δε βγάζει..(όπου κόρακας βάλε εβραίος)αλλά 3 ʹ χρόνια που epaiza εκεί σε mid abi τουρνουά είχα παρατηρήσει ότι οποίος έβριζε στο CHAT η υπενισόταν κάτι περί στημένου λογισμικού με κάποιο μαγικό η οxi τρόπο έπαιρνε το μπουλό από το τουρνουά μετά από λίγο,,.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε αυτό δεν ξέρω αν γίνει ποτέ γιατί ως γνωστών κόρακας κοράκου μάτι δε βγάζει..(όπου κόρακας βάλε εβραίος)αλλά 3 ʹ χρόνια που epaiza εκεί σε mid abi τουρνουά είχα παρατηρήσει ότι οποίος έβριζε στο CHAT η υπενισόταν κάτι περί στημένου λογισμικού με κάποιο μαγικό η οxi τρόπο έπαιρνε το μπουλό από το τουρνουά μετά από λίγο,,.

16 λεπτά με το χρονόμετρο ήταν το μέγιστο που άντεξα μετά από χυδαίο υβρεολόγιο για το στημένο site τους στο chat . συνήθως πέντε ʹ με δέκα λεπτά σε πετάνε έξω. οισμένες φορές έξω και μεγάλο στακκ παίζοντας ένα πολύ σφικτό παιγνίδι όπου θες γερανό να μου πάρεις μάρκες και πάλι βρίσκουν τρόπο σε χρόνο ρεκόρ να με πετάνε έξω....χαίρομαι που που το παρατήρησαν και άλλοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

16 λεπτά με το χρονόμετρο ήταν το μέγιστο που άντεξα
συνήθως πέντε ʹ με δέκα λεπτά

θες δουλεια συνεχισε να προπονεισαι :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...