Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Επαγγελματιας στο poker


I3oxeR

Recommended Posts

Μετα απο ατελειοτο διάβασμα παρακουλουθυσηση μαθημάτων ενασχόληση και 2 χρόνων εμπειρίας προσπάθησα να κάνω τον "εππαγγελματια" στους 3 μήνες που είχα ρεπό .....

Το αποτέλεσμα τραγικό μέχρι στιγμής μόνο έξοδα, 0 έσοδα (δεν αναφέρω ποσά για ευνόητους λόγους και εππιπεδο πόκερ πολύ καλό νομίζω).Υπάρχει κάποιος από την παρέα που ασχολείτε "επαγγελματικά " και έχει έσοδα η τελικά στους 10 υπάρχει μόνο 1s .Δεν ξέρω κάνω μια προσπαθια μέχρι τα χριστούγεννα και μετά θα αποφασίσω το μέλλον μου σαν "εππαγγελματίας" αλλά άρχισα να το φοβαμε ......Δεν μιλάω για τουρνουά που με 1 ευρώ μπορείς να πάρης 100 και 200 και αυτό αν εισε τυχερός μιλάω για cash games με 8 και 12 ώρες την ημέρα καλό πόκερ.Υπάρχει καπιος που ξεκίνησε με κέρδη και συνεχίζει με κέρδη η κάθε φορά που κερδίζει μετά από λίγες μέρες ξαναβάζει κάρτα :)

φιλικά σε όλους εμάς που γουστάρουμε πόκερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη εσυ φιλε νομιζες οτι ειναι παραπανω απο ενας στους δεκα κερδοφοροι?Αν ναι μαλλον δεν το μελετησες καλα το αθλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προχτες εβαλα μια καρτα 25 Ευρω .καθομαι σε τραπεζια με μετρητα τα παω 46 γυρναω στα 22 χαναπαω 44 ολα αυτα σε 3 μερες καπου βαρεθικα και πηγα σε 1 τραπεζι (επεζα σε 3 τραπεζια 0,5 -0,10 ) 0,15 -0,25 . Αραζω εκει και περιμενω φυλλο mosnster να παρω κανα πσιλο.....ΑΑ επιτελους και με κανει rereise από το button .rereise και εγω rereise και all in να διπλασιασω επιτελους Ανοιγει ΚΚ και το φλοπ 5 - 6 -5 - 10 - Κ .....3ʹ% στο ρίβερ απλά για άλλη μια φορά @@....

pro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα απο ατελειοτο διάβασμα παρακουλουθυσηση μαθημάτων ενασχόληση και 2 χρόνων εμπειρίας προσπάθησα να κάνω τον "εππαγγελματια" στους 3 μήνες που είχα ρεπό .....

Το αποτέλεσμα τραγικό μέχρι στιγμής μόνο έξοδα, 0 έσοδα (δεν αναφέρω ποσά για ευνόητους λόγους και εππιπεδο πόκερ πολύ καλό νομίζω).Υπάρχει κάποιος από την παρέα που ασχολείτε "επαγγελματικά " και έχει έσοδα η τελικά στους 10 υπάρχει μόνο 1s .Δεν ξέρω κάνω μια προσπαθια μέχρι τα χριστούγεννα και μετά θα αποφασίσω το μέλλον μου σαν "εππαγγελματίας" αλλά άρχισα να το φοβαμε ......Δεν μιλάω για τουρνουά που με 1 ευρώ μπορείς να πάρης 100 και 200 και αυτό αν εισε τυχερός μιλάω για cash games με 8 και 12 ώρες την ημέρα καλό πόκερ.Υπάρχει καπιος που ξεκίνησε με κέρδη και συνεχίζει με κέρδη η κάθε φορά που κερδίζει μετά από λίγες μέρες ξαναβάζει κάρτα :)

φιλικά σε όλους εμάς που γουστάρουμε πόκερ

Είσαι σιγουρος οτι θες να ασχοληθεις με cash game ?Εγω παιζοντας πεντε χρονια εχω βγαλει αρκετα χρηματα απο το ποκερ σχετικα ευκολα,Αλλα χωρις να παιζω cash game .

ΓΙα να εισαι σταθερα κερδοφορος σε cash game η αποψη μου ειναι οτι δεν πρεπει απλα να εισαι καλος,πρεπει να εισαι παρα πολυ καλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"επαγγελματίας" σε εισαγωγικά, η λογική μου είναι αν μπορώ να βάλω 25 το σάββατο και μπορώ να τα κάνω 50 - 100 την εβδομάδα προσωπικά είμαι ευχαριστημένος για αρχή γιατί και χαρζιλική βγάζω αλλα και ποκεράκι πεζω που γουστάρω .Η λογική δεν είναι να βάζω 200 - 300 ευρώ τον μήνα για να γουστάρω πόκερ και να πληρώνω όλο τον κόσμο άμα δεν το έχω .Σε τουρνουά πιστεύω ότι πεζουν ότι νάνε και το αλλ ιν πάει βροχή, στα μετρητά πεζετε πόκερ οπότε το θεωρώ πιο σωστό να ασχοληθώ εκεί και αν καπια στιγμή διορθώσω καπια τεχνικά λάθη που κάνω γιατί παρασιρομε να μπορώ να βάζω και κάτι στην άκρη .Γενικά δεν έχω πιάση ρυθμό ακόμα και εκεί που τα μαζεύω 2 -3 μέρες τα μπαλιάζω όλα εύκολα :) στυλοs77 λες είναι ώρα μόνο για sit and go ??? θα δοκιμασω απο βδομαδα αδελφε να δούμε τι ψαρια πιανουμε ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε μου απο στοιχημα μπανιζεις τιποτα ? Νομιζω ειναι πιο ευκολο να βγαλεις τα χρηματα που ψαχνεις εκει,παρα στον ''επαγγελματικο'' σε εισαγωγικα,κοσμο του ποκερ .. Καλοπροαιρετα παντα ..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακόμα και στο κινο πιο εύκολα κερδίζεις παρά στο poker

Loukas άστο καλύτερα γτ το κινο έχει τρελό variance ............δουλεύω σε πρακτορείο 1 παίρνεις 10 χάνεις.........είναι σίγουρα -EV :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακόμα και στο κινο πιο εύκολα κερδίζεις παρά στο poker

για να πιάσεις το απόλυτο 12 στα 12 έχεις 0.00000021 % η αλλιώς μια στις 478.261.833 lol!!!!

ακόμα και ένα 6 στα 6 να πιάσεις που δεν είναι και τρέλα λεφτά 500 ευρά έχεις 0.013 % δηλαδή μια στις 7753 !!!!!

ps 1 μην με παρεξιγίτε από ένα πίνακα τα βλέπω τα στατιστικά

ps 2 με όλο το σεβασμό βγάλτε αυτό το GA***O πράγμα που μετατρέπει τα νούμερα σε γράμματα μια ώρα για πέντε σειρές ποστ

Τα greeklish μετατρέπονται αυτομάτως σε ελληνικά. Για να μην μετατραπεί μία λέξη (πχ blinds), γράψτε την και πατήστε SHIFT+SPACE. Για να απενεργοποιήσετε εντελώς τον μετατροπέα πατήστε CTRL+ G (⌘+G σε Mac).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαι σιγουρος οτι θες να ασχοληθεις με cash game ?Εγω παιζοντας πεντε χρονια εχω βγαλει αρκετα χρηματα απο το ποκερ σχετικα ευκολα,Αλλα χωρις να παιζω cash game .

ΓΙα να εισαι σταθερα κερδοφορος σε cash game η αποψη μου ειναι οτι δεν πρεπει απλα να εισαι καλος,πρεπει να εισαι παρα πολυ καλος.

Read more: Pokerland Φόρουμ - Επαγγελματιας στο poker http://pokerlandgr.com/forums/online-poker/20541#ιξζζΒʹΔʹΗμβαΤΔʹ

φιλε στιλο τουρνουα επαιζες?

τι τουρνουα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαι σιγουρος οτι θες να ασχοληθεις με cash game ?Εγω παιζοντας πεντε χρονια εχω βγαλει αρκετα χρηματα απο το ποκερ σχετικα ευκολα,Αλλα χωρις να παιζω cash game .

ΓΙα να εισαι σταθερα κερδοφορος σε cash game η αποψη μου ειναι οτι δεν πρεπει απλα να εισαι καλος,πρεπει να εισαι παρα πολυ καλος.

Read more: Pokerland Φόρουμ - Επαγγελματιας στο poker http://pokerlandgr.com/forums/online-poker/20541#ιξζζΒʹΔʹΗμβαΤΔʹ

φιλε στιλο τουρνουα επαιζες?

τι τουρνουα?

Όχι φίλε,ούτε τουρνουά παιζω.Μονο sit and go 6 handed ,και εννοειται με αργα blinds .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ελληνικό κινο και οι αποδόσεις του είναι αποδεδειγμένα η μεγαλύτερη κλοπή στην ιστορία του παγκόσμιου τζόγου ..η μεγαλύτερη απάτη και το μεγαλύτερο κλέψιμο που έγινε ποτέ,,,25 tois100 exeisστο 1 νούμερο και περνεις2 .5 απόδοση...dhladh έχεις 33 tois 100 για να διπλασιάσεις,,,χαχααααααααααααααααα...στη ρουλέτα έχεις 48 τοις 100 ,,στα στοιχήματα από 40 και πάνω,,amerikan roulette 50 ...παίξτε kino αλάνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ελληνικό κινο και οι αποδόσεις του είναι αποδεδειγμένα η μεγαλύτερη κλοπή στην ιστορία του παγκόσμιου τζόγου ..η μεγαλύτερη απάτη και το μεγαλύτερο κλέψιμο που έγινε ποτέ,,,25 tois100 exeisστο 1 νούμερο και περνεις2 .5 απόδοση...dhladh έχεις 33 tois 100 για να διπλασιάσεις,,,χαχααααααααααααααααα...στη ρουλέτα έχεις 48 τοις 100 ,,στα στοιχήματα από 40 και πάνω,,amerikan roulette 50 ...παίξτε kino αλάνια...

+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά οι γνωστοί έλληνες επαγγελματίες παιχτες πόκερ που ακουμε καμιά φορά οτι έβγαλαν κανα 5 άρι χιλίαρικα τί κανουν??

γιατί έχει πάρει το μάτι μου οτι καθημερινά μπορεί και να παίζουν τουρ αξίας 3 χιλιάρικα.

αν είναι τόσο πολύ μέσα να βοηθήσει η κοινότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ελληνικό κινο και οι αποδόσεις του είναι αποδεδειγμένα η μεγαλύτερη κλοπή στην ιστορία του παγκόσμιου τζόγου ..η μεγαλύτερη απάτη και το μεγαλύτερο κλέψιμο που έγινε ποτέ,,,25 tois100 exeisστο 1 νούμερο και περνεις2 .5 απόδοση...dhladh έχεις 33 tois 100 για να διπλασιάσεις,,,χαχααααααααααααααααα...στη ρουλέτα έχεις 48 τοις 100 ,,στα στοιχήματα από 40 και πάνω,,amerikan roulette 50 ...παίξτε kino αλάνια...

όταν πρωτοεμφανίστηκε.. το κινο έτυχε να κάνω βόλτες προς ελλάδα μεριά... και είχα πει σε πράκτορα του οπαπ...Δεν πίστευα ποτέ πως θα υπάρχει μεγαλύτερη απάτη από το στοίχημα του οπαπ..( παιζόταν με 15 % γκανιότα ανά παιγνίδι σε τετράδες!!!) αλλά τελικά ανακαλύφτηκε μεγαλύτερη απάτη....το κινο....του οπαπ.

όλα αυτά μέχρι να γνωριστούμε με την φιλενάδα μας την fulltilt !!! εκεί όχι απλά σε κάναν σκόνη,σου τρώγαν και την σκόνη απ τα κόκκαλα σου!!!

και επειδή πρέπει να σεβόμαστε τους νεκρούς, ας αφήσουμε την τιλτ στον τάφο της, αφού υπάρχει άξιος αντικαταστάτης που κάνει τον οπαπ να φαίνεται αγγελούδι, α ρε κορόιδα που είμαστε... μπράβο σας κύριοι σας κύριοι της τζόκερ σταρς έχετε και εδώ άλλο ένα πρωτείο!!!!! της πιο καλοστημένης απάτης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ελληνικό κινο και οι αποδόσεις του είναι αποδεδειγμένα η μεγαλύτερη κλοπή στην ιστορία του παγκόσμιου τζόγου ..η μεγαλύτερη απάτη και το μεγαλύτερο κλέψιμο που έγινε ποτέ,,,25 tois100 exeisστο 1 νούμερο και περνεις2 .5 απόδοση...dhladh έχεις 33 tois 100 για να διπλασιάσεις,,,χαχααααααααααααααααα...στη ρουλέτα έχεις 48 τοις 100 ,,στα στοιχήματα από 40 και πάνω,,amerikan roulette 50 ...παίξτε kino αλάνια...

όταν πρωτοεμφανίστηκε.. το κινο έτυχε να κάνω βόλτες προς ελλάδα μεριά... και είχα πει σε πράκτορα του οπαπ...Δεν πίστευα ποτέ πως θα υπάρχει μεγαλύτερη απάτη από το στοίχημα του οπαπ..( παιζόταν με 15 % γκανιότα ανά παιγνίδι σε τετράδες!!!) αλλά τελικά ανακαλύφτηκε μεγαλύτερη απάτη....το κινο....του οπαπ.

όλα αυτά μέχρι να γνωριστούμε με την φιλενάδα μας την fulltilt !!! εκεί όχι απλά σε κάναν σκόνη,σου τρώγαν και την σκόνη απ τα κόκκαλα σου!!!

και επειδή πρέπει να σεβόμαστε τους νεκρούς, ας αφήσουμε την τιλτ στον τάφο της, αφού υπάρχει άξιος αντικαταστάτης που κάνει τον οπαπ να φαίνεται αγγελούδι, α ρε κορόιδα που είμαστε... μπράβο σας κύριοι σας κύριοι της τζόκερ σταρς έχετε και εδώ άλλο ένα πρωτείο!!!!! της πιο καλοστημένης απάτης!!!!

Να σαι καλά ρε vkiller είσαι γαμωτα παιδιά μακάρι να συνεχίσεις να ποστάρεις κ ας έκοψες το πόκερ εγώ δεν σε παρεξηγώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ελληνικό κινο και οι αποδόσεις του είναι αποδεδειγμένα η μεγαλύτερη κλοπή στην ιστορία του παγκόσμιου τζόγου ..η μεγαλύτερη απάτη και το μεγαλύτερο κλέψιμο που έγινε ποτέ,,,25 tois100 exeisστο 1 νούμερο και περνεις2 .5 απόδοση...dhladh έχεις 33 tois 100 για να διπλασιάσεις,,,χαχααααααααααααααααα...στη ρουλέτα έχεις 48 τοις 100 ,,στα στοιχήματα από 40 και πάνω,,amerikan roulette 50 ...παίξτε kino αλάνια...

όταν πρωτοεμφανίστηκε.. το κινο έτυχε να κάνω βόλτες προς ελλάδα μεριά... και είχα πει σε πράκτορα του οπαπ...Δεν πίστευα ποτέ πως θα υπάρχει μεγαλύτερη απάτη από το στοίχημα του οπαπ..( παιζόταν με 15 % γκανιότα ανά παιγνίδι σε τετράδες!!!) αλλά τελικά ανακαλύφτηκε μεγαλύτερη απάτη....το κινο....του οπαπ.

όλα αυτά μέχρι να γνωριστούμε με την φιλενάδα μας την fulltilt !!! εκεί όχι απλά σε κάναν σκόνη,σου τρώγαν και την σκόνη απ τα κόκκαλα σου!!!

και επειδή πρέπει να σεβόμαστε τους νεκρούς, ας αφήσουμε την τιλτ στον τάφο της, αφού υπάρχει άξιος αντικαταστάτης που κάνει τον οπαπ να φαίνεται αγγελούδι, α ρε κορόιδα που είμαστε... μπράβο σας κύριοι σας κύριοι της τζόκερ σταρς έχετε και εδώ άλλο ένα πρωτείο!!!!! της πιο καλοστημένης απάτης!!!!

κλαιω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παίδες το έχουμε πει μία, το έχουμε πει δύο. Η pokerstars δίνει λεφτά στην Ελλάδα κάθε τρίτη και πέμπτη. Τι παίζετε τις άλλες μέρες, λες και δεν το ξέρετε;; Είναι θέμα των ip , αν έχετε ακουστά. Αντίθετα τα ελληνικά site δίνουν μόνο τετάρτη, γι' αυτό άλλωστε τις υπόλοιπες ημέρες αργεί να έρθει το river , στο οποίο αλλάζουν όλα. Τυχαίο; Λεφτά πλεον κάνεις μόνο από καθάρισμα bonus σε video slot machine .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παίδες το έχουμε πει μία, το έχουμε πει δύο. Η pokerstars δίνει λεφτά στην Ελλάδα κάθε τρίτη και πέμπτη. Τι παίζετε τις άλλες μέρες, λες και δεν το ξέρετε;; Είναι θέμα των ip , αν έχετε ακουστά. Αντίθετα τα ελληνικά site δίνουν μόνο τετάρτη, γι' αυτό άλλωστε τις υπόλοιπες ημέρες αργεί να έρθει το river , στο οποίο αλλάζουν όλα. Τυχαίο; Λεφτά πλεον κάνεις μόνο από καθάρισμα bonus σε video slot machine .

πάλι αστειόπιτα έφαγες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...