Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Συνέχεια της συζήτησης για τις δημοσιεύσεις των ελληνικών cashes - Ψηφοφορία


Recommended Posts

{multithumb thumb_width=540 thumb_height=540}

Toυ baskont: Ευχαριστούμε πολύ για τις απόψεις σας, σχετικά με το θέμα της δημοσίευσης των ελληνικών cashes. Είναι πάντα πολύτιμες και λαμβάνονται σοβαρά υπ΄ όψιν. Είναι βέβαιο πια (από τη δραστηριοποίηση και τον σχολιασμό σας) ότι η δημοσίευση των online cashes Ελλήνων, απασχολεί μεγάλο μέρος της κοινότητας, και όπως συμβαίνει πάντα, οι απόψεις διίστανται. :)

Θέλω να δώσω κάποιες διευκρινίσεις, γιατί ίσως παρεξηγήθηκα από κάποιους.

*** Κλικ εδώ για να διαβάστε ολόκληρο το άρθρο... ***

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην δημοσιεύονται καθόλου.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπορεί να θέλει κανείς να δημοσιοποιεί τα κέρδη του χωρίς κάποιο αντίτιμο, ειδικά όταν ένα πολύ μεγάλο ποσοστό παίζει στακαρισμένο.

Τι βλακώδης ματαιοδοξία είναι αυτή?

Αν ενδιαφέρει κάποιους η αναγνωρισιμότητα στην κοινωνία (του πόκερ), θα έπρεπε να την κερδίζουν με διαφορετικό τρόπο.

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το χρημα πολλοι μισησαν...την δοξα κανεις...

Οπως και ναχει για μενα cash ανω των 3Κ για low stakes , 5K για middle και 8Κ για high ειναι ενας καλός μπούσουλας. Ανταποκρινεται αρκετα καλα σχεδον σε όλα τα τελικα τραπέζια.

Ας κανω και μια προταση που πιστευω θα λυσει και τα χερια του Βασιλη οσων αφορα και το ψαξιμο αλλα και αυτους που δεν επιθυμουν την δημισιευση αποτελεσμάτων. Το pocketfives .com εχει αυτοματοποιησει το συστημα των αποτελεσματων για σχεδον όλα τα site , γιατι δεν γινεται κατι αντίστοιχο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το pocketfives .com εχει αυτοματοποιησει το συστημα των αποτελεσματων για σχεδον όλα τα site , γιατι δεν γινεται κατι αντίστοιχο???

+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γνώμη μου είναι πως τέτοιου είδους ειδήσεις αγγίζουν διαφορετικά τον κάθε αναγνώστξ. Προσωπικά θεωρώ ότι αν κάποιος "πεθαίνει" για να δει μια επιτυχία του να βγαίνει προς τα έξω είναι τουλάχιστον αστείο αφού με το να γίνεις γνωστό στο χώρο και πόσο μάλλον σε μια μικρή κοινότητα όπως η ελληνική δε λέει απολύτως τίποτα. Από την άλλη θεωρώ ότι αφού είμαστε μικρή κοινότητα είναι πολύ όμορφο να μαθαίνουμε για την επιτυχία που έκανε κάποιος Έλληνας όπως αντίστοιχα χαιρόμαστε όταν κάποιος Έλληνας αθλητής διαπρέπει στον αθλητισμό. Τίποτα παραπάνω, απλά βλέπουμε ότι άτομα που είναι δίπλα μας μπορούνε και επομένως μπορούμε κι εμείς. Δίνει κίνητρο να παίξεις και να βελτιωθείς. Προσωπικά θεωρώ ότι επιτυχία είναι μια βαθιά πορεία σε κάποιο τουρνουά ανεξαρτήτου buy in και του ποσού που κέρδισε ο παίκτης. Δηλαδή θεωρώ πιο αξιοσημείωτο αν κάποιος κέρδισε ένα τουρνουά αξίας 0.5$ με field 2000 άτομα παρά αν κάποιος πήρε ένα sit n go των 9 ατόμων με συμμετοχή 1000$ . Από εκεί και πέρα είναι προφανές ότι η long term πορεία παικτών σε οποιαδήποτε μορφής παιχνίδι ( τουρνουά sit n go cash ) αλλά και σε οποιαδήποτε stakes και παραλλαγές είναι αξιοσημείωτη και εκτός από αυτά που ανέφερα παραπάνω μπορεί να μας κάνει να βελτιωθούμε σαν παίκτες αν το site ασχοληθεί να έρθει σε επικοινωνία με τον χ παίκτη και αυτός με τη σειρά του είναι πρόθυμος να δώσει κάτι στην κοινότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ σωστό σχόλιο του stiki και μακάρι όλος ο κόσμος να σκεφτότανε πολιτισμένα και για το κοινό καλό ακόμα και στον κόσμο του πόκερ που τόσο πόλη μοχθούμε καθημερινά

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προχτες βγηκα πρωτος σε ενα 6 handed sit and go κερδιζοντας 25 δολλαρια και δυστυχως δεν ειδα καμια αναρτηση για την επιτυχια μου.

Περιμενω να επικοινωνησετε μαζι μου να σας δωσω τα στοιχεια μου.

Ειναι αδιανοητο να θαβετε τις επιτυχιες των ελληνων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γνώμη μου είναι πως τέτοιου είδους ειδήσεις αγγίζουν διαφορετικά τον κάθε αναγνώστξ. Προσωπικά θεωρώ ότι αν κάποιος "πεθαίνει" για να δει μια επιτυχία του να βγαίνει προς τα έξω είναι τουλάχιστον αστείο αφού με το να γίνεις γνωστό στο χώρο και πόσο μάλλον σε μια μικρή κοινότητα όπως η ελληνική δε λέει απολύτως τίποτα. Από την άλλη θεωρώ ότι αφού είμαστε μικρή κοινότητα είναι πολύ όμορφο να μαθαίνουμε για την επιτυχία που έκανε κάποιος Έλληνας όπως αντίστοιχα χαιρόμαστε όταν κάποιος Έλληνας αθλητής διαπρέπει στον αθλητισμό. Τίποτα παραπάνω, απλά βλέπουμε ότι άτομα που είναι δίπλα μας μπορούνε και επομένως μπορούμε κι εμείς. Δίνει κίνητρο να παίξεις και να βελτιωθείς. Προσωπικά θεωρώ ότι επιτυχία είναι μια βαθιά πορεία σε κάποιο τουρνουά ανεξαρτήτου buy in και του ποσού που κέρδισε ο παίκτης. Δηλαδή θεωρώ πιο αξιοσημείωτο αν κάποιος κέρδισε ένα τουρνουά αξίας 0.5$ με field 2000 άτομα παρά αν κάποιος πήρε ένα sit n go των 9 ατόμων με συμμετοχή 1000$ . Από εκεί και πέρα είναι προφανές ότι η long term πορεία παικτών σε οποιαδήποτε μορφής παιχνίδι ( τουρνουά sit n go cash ) αλλά και σε οποιαδήποτε stakes και παραλλαγές είναι αξιοσημείωτη και εκτός από αυτά που ανέφερα παραπάνω μπορεί να μας κάνει να βελτιωθούμε σαν παίκτες αν το site ασχοληθεί να έρθει σε επικοινωνία με τον χ παίκτη και αυτός με τη σειρά του είναι πρόθυμος να δώσει κάτι στην κοινότητα.

+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά εγώ πιστεύω ότι ο στόχος του site αλλά και όλων όσων θεωρούνται ότι είναι επαγγελματίες και ασχολούνται σοβαρά με το πόκερ, είναι να φέρουν όσο περισσότερο κόσμο είναι δυνατόν κοντά στο παιχνίδι. Αυτό επιτυγχάνεται άριστα με το να προβάλλονται οι επιτυχίες του παίχτη της "διπλανής πόρτας" και όχι μόνο των 10-20 επαγγελματιών.

Σαν παίχτης που τώρα κάνω τις πρώτες επιτυχίες μου και προσπαθώ να παντρέψω το πόκερ με την δουλειά, την οικογένεια κτλ αισθάνθηκα πολύ πιο ωραία διαβάζοντας την συνέντευξη του tri_80 που κέρδισε το low main event του SCOOP, παρά τις γεμάτες έπαρση δηλώσεις του Πάρη Δέδε ο οποίος μεταξύ άλλων αποκαλούσε και το field του συγκεκριμένου τουρνουά "αστείο".

Η επιλογή που έχει προταθεί στην ψηφοφορία για προβολή των παιχτών σε χαμηλά stakes αν αυτοί είναι "μακροπρόθεσμα" κερδισμένοι ακούγεται ωραία αλλά στην πραγματικότητα έχει πολλά κενά. Τι σημαίνει δηλαδή "μακροπρόθεσμα" κερδισμένοι? Να έχουν 20k τουρνουά τουλάχιστον? Τότε είναι ο simakos. Να έχουν θετικό ROI τρία χρόνια συνεχόμενα? Πιο πιθανό είναι να μας έχει τελείωσει το online poker μέχρι τότε μέσω της εμπνευσμένης νομοθετικής δουλειάς κάποιων πολιτικών.

Νομίζω το τι θα προβάλεται τελικά θέλει πολύ επεξεργασία ακόμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χωρις να εχω κάποιο τρομερό cash στο ενεργητικό μου καθότι ασχολούμαι 7-8 μήνες (τους τελευταίους πολυ πιο ενεργά) πιστεύω πως η δημοσιέυση κάποιας επιτυχίας δεν είναι εκπλήρωση προσωπικής ματαιοδοξίας όπως γράφει ο φίλος παραπάνω, για να δει κάποιος το όνομά του δημοσιευμένο. Απλα μια ευχαρίστηση και ώθηση να συνεχίσει να προσπαθεί να βελτιώνεται.. Κατα τη γνώμη μου το ποσό που έχει τεθεί ως βάση είναι ικανοποιητικό για κάποιου φίλους τησ κοινότητας πιο επιτυχημένους αλλα αρκετά μεγάλο για την πλειοψηφία..Ένα cash p.x. 2000 ευρώ σε 3.30 τουρ πιστεύω είναι επιτυχία. Ειδικά σε μεγάλο field. Δεν πρέπει οι περισότεροι πιο επιτυχημένοι να ξεχνούν απο που ξεκίνησαν και πόσο θα χάρηκαν στο πρώτο cash αυτου του επιπέδου. Άλλωστε όποις ξεχνά το παρελθόν είναι καταδικασμένος να το ξαναζήσει έλεγαν οι πρόγονοι..Καλη συνέχεια σε όλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
Χωρις να εχω κάποιο τρομερό cash στο ενεργητικό μου καθότι ασχολούμαι 7-8 μήνες (τους τελευταίους πολυ πιο ενεργά) πιστεύω πως η δημοσιέυση κάποιας επιτυχίας δεν είναι εκπλήρωση προσωπικής ματαιοδοξίας όπως γράφει ο φίλος παραπάνω, για να δει κάποιος το όνομά του δημοσιευμένο. Απλα μια ευχαρίστηση και ώθηση να συνεχίσει να προσπαθεί να βελτιώνεται.. Κατα τη γνώμη μου το ποσό που έχει τεθεί ως βάση είναι ικανοποιητικό για κάποιου φίλους τησ κοινότητας πιο επιτυχημένους αλλα αρκετά μεγάλο για την πλειοψηφία..Ένα cash p.x. 2000 ευρώ σε 3.30 τουρ πιστεύω είναι επιτυχία. Ειδικά σε μεγάλο field. Δεν πρέπει οι περισότεροι πιο επιτυχημένοι να ξεχνούν απο που ξεκίνησαν και πόσο θα χάρηκαν στο πρώτο cash αυτου του επιπέδου. Άλλωστε όποις ξεχνά το παρελθόν είναι καταδικασμένος να το ξαναζήσει έλεγαν οι πρόγονοι..Καλη συνέχεια σε όλους

+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...