Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Έκανε λάθος ο ντιλερ και άνοιξε το turn


mini7even

Recommended Posts

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος  λοιπών παίζω live τουρνουά σε καζίνο είμαι στο button  ανοίγει το φλοπ και έχει 5 παίχτες μέσα εγώ στο button οκ; Κάνουν όλοι τσεκ και χωρίς να έχω κάνει τσεκ η ποντάρισμα ο ντιλερ ανοίγει το turn μπορεί παρακαλώ να μου πει κάποιος ποια είναι η διαδικασία σε αυτήν τη περίπτωση ; Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θέλεις να ποντάρεις, φωνάζει τον floor και λογικά θα του πει να βάλει πίσω μόνο την κάρτα του turn χωρίς να επιστρέψει την καμένη, ανακατέβει την τράπουλα και μετά ποντάρεις.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/11/2023 at 9:50 ΜΜ, ο/η badbeatlust είπε:

Αν θέλεις να ποντάρεις, φωνάζει τον floor και λογικά θα του πει να βάλει πίσω μόνο την κάρτα του turn χωρίς να επιστρέψει την καμένη, ανακατέβει την τράπουλα και μετά ποντάρεις.  

Αναλογα το καζινο. Υπαρχει και ο κανονας να ανακατεψει επιτοπου χωρις το καμένο και το turn και να βγαλει νεο turn. Μολις γινει το πονταρισμα, αν υπαρχει συνεχεια στο action, ανακατευει εκ νεου μαζι με το φυλλο που φανερωθηκε για turn και ανοιγει ριβερ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν πάντως τα φύλλα δεν φαίνονται εκείνη την στιγμή, πχ είχες τα χέρια σου επάνω μπορεί να επικαλεστει αυτό. 

Τελικά τη έγινε; Μίλησες εκείνη την ώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η arrass είπε:

Αν πάντως τα φύλλα δεν φαίνονται εκείνη την στιγμή, πχ είχες τα χέρια σου επάνω μπορεί να επικαλεστει αυτό. 

Τελικά τη έγινε; Μίλησες εκείνη την ώρα; 

Η απόφαση του floor manager ήταν να άνοιξη το turn χωρίς να ανακατέψει την τράπουλα  με φανερό το χαρτί που άνοιξε o Dealer καταλαθος, βέβαια έγινε ποντάρισμα στο φλοπ   Αλά νομίζω η όλη διαδικασία έγινε λάθος θα έπρεπε να γίνει αυτο ακριβός που αναφέρουν οι 2 φίλοι παραπάνω και τους ευχαριστώ για το χρόνο που αφιέρωσαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Ολα προβλέπονται απο τους κανονισμους της TDA και οι μισοί φλορ δε ξέρουν τη τύφλα τους.

ΑΣΧΕΤΑ αν ο παίκτης που δε μίλησε ειχε σκοπο να κανει check ή bet, ο ντιλερ καίει το φυλο που θα καιγοταν για ριβερ, βγάζει ριβερ κλειστό, παίρνει πισω το τερν που άνοιξε και ανακατεύει τράπουλα. Μιλάει ο παίκτης που ηταν να μιλήσει, ανοίγει τερν κ συνεχίζετε το action.

Η καρτα που θα καιγοταν για ριβερ, καηκε σωστα, η καρτα που θα άνοιγε για ριβερ ανοιγει κανονικά... μόνο η κάρτα του τερν ανοίγει εκ νέου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...