Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Novibet Hacking


Pet

Recommended Posts

Πρόσφατα ο λογαριασμό μου στην Novibet παραβιάστηκε και αφαιρέθηκε όλο το χρηματικό μου υπόλοιπο. Ο τρόπος με τον οποίο έγινε η παραβίαση του λογαριασμού μου είναι ανεξήγητος. 

Οι κωδικοί μου είναι προσωπικοί και δεν έχουν δοθεί πουθενά. 

Ο υπολογιστής μου προστατεύεται από 2 προγράμματα(premium εκδόσεις) antivirus κτλ. 

Παρ' όλα αυτά, κάποιος έκανε είσοδο και έπαιξε όλο το υπόλοιπο μου σε cash table σε all in κατάσταση. 

Αυτό το είδα από το ιστορικό παιχνιδιού έπειτα από επικοινωνία μέσω chat με την novibet που με ενημέρωσε πως χάθηκε το ποσό. 

Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία?

Αν ναι, κατάφερε κάνεις να αποζημιωθεί?

Δυστυχώς η εταιρία, εκτός από το να μου απενεργοποιήσει προσωρινά τον λογαριασμό μετά από εντολή μου, δεν δείχνει διάθεση να ασχοληθεί και απλά με ενημερώνει όταν τους καλώ ότι "θα" αναλάβει το τμήμα ασφαλείας της εταιρίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να παρεις χρηματα πισω νομιζω οτι ειναι οριακα αδυνατον, ωστοσο θα μπορουσες να μαθεις πως εγινε η παραβιαση, αν σε βοηθησουν και δουν που πηγαν εν τελει τα χρηματα σου. προφανως ο λογαριασμος ο οποιος κερδισε τα χρηματα σου στο ολ ιν ειναι του ατομου που παραβιασε το λογαριασμο σου, ειτε καποιου "συνεργου " του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις πριν λιγη ωρα επαθα ακριβως το ιδιο .. ακριβως ομως..ενω κοιμομουν καποιος επαιξε τα 70€ που ειχα μεσα σε ποκερ, ενω δεν εχω παιξει ποτε στη ζωη μου χαρτια.. και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα . αμα βρεθει λυση ας το επικοινωνησει καποιος εδω, μας κλεβουνε στον υπνο μας . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

petkor μπορείς να δεις στο ιστορικό των παρτίδων σε ποιον παίκτη κατέληξαν τα χρήματα σου? Μήπως κατέληξαν σε κάποιον "LAZAROUAN" στον οποίο κατέληξαν τα δικά μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, Χρόνια Πολλα ! δυστυχως εγω οταν ξανα-ενεργοποιησα το λογαριασμο μου και εψαξα δεν βρηκα τροπο να δω το ιστορικο του ποκερ, παρα μονο του στοιχηματισμο και το καζινο. ορμωμενος και απο τη δικη σας περιπτωση, δε ξερω τι ποσο σας αρπαξανε εσας, εγω το αναφερω δεν εχω προβλημα ετσι απο περιεργεια πιο πολυ ρωταω και αν θελετε το λετε και εσεις. ορμωμενος λοιπον απο τη περιπτωση τη δικη σας ξαναεστειλα μηνυμα σε αυτους να καταγγειλω παραβιαση λογαριασμου κτλ κτλ και οτι θα στειλω στη διωξη ηλ εγκληματος εαν δε με αποζημιωσουν και μελλοντικα να με προστατεψουν πιο καλα και ολους τους χρηστες με αποτελεσμα να ξανα κλεισει ο λογαριασμος γιατι η υποστηριξη τους ειναι για πεταμα εντελως και το παρατησα το ζητημα δεν ξαναενεργοποιησα , βαρεθηκα. οπου και εαν κατεληξαν τα χρηματα μας και σιγουρα μελλοντικα αφου δεν τους πειραζει κανεις θα φανε απο πολλους και περισσοτερα , ευχομαι τα χειροτερα ολοψυχα αυτες τις αγιες ημερες .. συγνωμη για το μακροσκελες κειμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Μακάρι να βρείτε άκρη παιδιά.

Γενικώς χρειάζεται προσοχή το θέμα των κωδικών.

Προχθές με μια απλή αναζήτηση για εφαρμογή vistabet android, τα πρώτα σαιτ στο google ειναι παραπλανητικά .

Εφόσον όμως δεν έχουν δοθεί πουθενά, και θεωρητικά δεν υπάρχει παραβίαση, και έχει συμβεί σε άλλους χρήστες απ'την ίδια εταιρεία, τότε μιλάμε για κάτι εκ των έσω; 

Δεν είναι απίθανο

1.png

2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Το ίδιο ακριβώς συνέβη και σε εμένα.  Κατείχα λογαριασμό στην Novibet με χρηματικό ποσό 3000 ευρω. Αρχές Ιανουάριου αλλάζοντας email στο live chat και όχι κατόπιν τηλεφωνικής επιβεβαιώσης, εισήλθαν στον λογαριασμό μου και αντάλλαξαν τα χρήματα μου σε τραπέζι πόκερ. Δεν είχα καμία παραβίαση στον υπολογιστή μου καθώς επίσης δεν ήξερε κανείς ότι διαθέτω λογαριασμό στην Novibet. Είμαι 100% σίγουρος ότι έγινε από υπάλληλο της εταιρείας. Έχω προχωρήσει σε καταγγελία και περιμένω.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, χοντραινει το πράγμα.... αυτοι θα σου πουν οτι εδωσες τους κωδικους σου αλλου και τωρα ζητας και ρεστα . μακαρι στο ευχομαι ολοψυχα να βρεις ακρη και να τους παρεις οσα περισσοτερα μπορεσεις ,μας κλεβουν και μας λενε και χαζους ή και πονηρους .. μακαρι θεε μου μακαρι να τα παρεις πισω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...