Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Cash game poker coaching


chaos133

Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η varipeponi είπε:

Τον χρόνο σου θα χάσεις φίλε, δεν είναι στα ζοομ τα λεφτά , να παίξεις ζοομ για να μάθεις οκ μέχρι εκεί.

Γιατι φίλε τι έχει το Ζοομ μπορεις να εξηγησεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η varipeponi είπε:

Τον χρόνο σου θα χάσεις φίλε, δεν είναι στα ζοομ τα λεφτά , να παίξεις ζοομ για να μάθεις οκ μέχρι εκεί.

Δεν μπορείς να φτιάξεις ένα καλό win rate στα ζουμ δλδ;

Που είναι τα περισσότερα λεφτά για εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Parapottis είπε:

Γιατι φίλε τι έχει το Ζοομ μπορεις να εξηγησεις;

είναι αρκετά πιο δύσκολο γενικά και σε τόσο μεγάλο όγκο χεριών πρέπει να είσαι πολύ δυνατός στο mental game. Επίσης προσπαθείς να βγάλεις στην ουσία winrate κυρίως απο reg ,ενω στα regular tables κανεις table selection . Μονο το τελευταίου μπορεί να σε κάνει winner . Δεν μιλάω για nl25 zoom  συγκεκριμένα αλλα γενικά για το zoom σαν φόρματ. έχει νοημα το ζοομ να παίζεις στο ξεκινημα σου γτ παίζεις πολλα χέρια και έτσι μαθαίνεις έαν είσαι σε φάση ανάπτυξης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησες αλλά δεν είπες και τίποτα ουσιαστικό . Επιχειρήματα έχεις? Παίζω και παρακολoυθώ top regs που μοιράζονται αποτελέσματα στo insta, blogs whatever. 

Το ζοομ δεν είναι σε καμία περίπτωση πιο επικερδές απ τα regular tables για τον μέσο reg. Αν έχεις αντίθετη άποψη σεβαστή , απλά να την υποστηρίξεις.  Είμαι ανεξάρτητος  παίχτης και δεν έχω κανένα όφελος  και κανένα συμφέρων απλά λέω την γνώμη μου . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά επειδή στο ζοομ παίζεις πιο πολλά χέρια είναι πολύ πιο fun για ένα παίχτη που απλά θέλει να περάσει την ώρα του.Δεύτερον,σε σταθερότραπέζι, ακόμα και να μη ξέρει πολλά ο άλλος καταλαβαίνει οτι κάτι τρέχει  οταν πάει να παίξει σε ένα σταθερό τραπέζι και ξαφνικά οι κακοί παίχτες φεύγουν και οι καλοί μένουν ενώ τυχαία ολοι παίζουν μαζί του και οχι μεταξύ τους.Τρίτον,σε σταθερό τραπέζι, λίγο πιο προχωρημένο....είναι πολύ πιο εύκολο να κρατήσει κάποιος στατιστικά απέναντι σου...και αν έχεις κάποιο leak πχ χαμηλο defend-4bet από 3 bet-button ο άλλος μπορεί να κάτσει στη θέση αυτή και να εκμεταλευτεί μόνο αυτό το πράγμα και ας είναι χειρότερος παίχτης αν δεν διορθώσεις αυτό το leak μέσω coaching ή μόνος σου είσαι χαμένος.Tέταρτον,στο ζουμ, λόγω της ταχύτητας του παιχνιδιού είναι πιο δύσκολο κάποιος να χρησιμοποιήσει RTA.Τελευταίο,σε σταθερό τραπέζι, γιατί μπορώ να γράψω μια σελίδα...το ψάρι του αύριο είσαι εσύ...γιατί οταν θες να παίξεις επαγγελμάτικα θα συναντήσεις μέρες και ώρες που δεν έχει traffic και θα πρέπει οι regs να "κανιβαλιστούν" μεταξύ τους...και οι πιο δυνατοί regs αυτές τις μέρες περιμένουν...ενω στο ζουμ πάντα έχει zoum-ερο παιχνίδι, σας περιμένουμε 🐟.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ τα έχω διαβάσει προσεκτικά αυτά που έγραψες , έχουν κάποια βάση . Δεν με έπεισες όμως λόγου του αλαζονικού σου ύφους αλλά κυρίως του ότι παρουσίασες ένα μόνο κομμάτι της 'μεγάλής εικόνας'. Το πρώτο που έγραψες ίσως ισχύει για το fun κομμάτι ,όμως  θα χάσει πιο γρήγορα τα λεφτά του βέβαια ο fun player λόγω του volume-zoom, οπότε θεωρώ είναι στα γούστα του κάθε παίχτη τι θα προτιμήσει στο τέλος της ημέρας. 2 επιχείρημα αυτό γίνεται κυρίως γιατί το rake είναι τεράστιο ειδικά στην gg και λογικό είναι να σπάει το τραπέζι εφόσον χωρίς κάποιον fun player δεν μπορείς να κερδίσεις το rake οπότε καλά κάνουν και φεύγουν. Αποτελεί λάθος της απληστίας των εταιριών, στην stars ας πούμε θα αναγκαστείς να παίξεις και με reg  και γτ είναι reg infested αλλa έχει  κ το πιο λογικό rake  . p x εγω θα κάτσω να παίξω και με  ρεγκ στην σταρς , ipoker όχι εφόσον δεν βοηθάει το rake ,  μιλάω για nl50/nl100. Είναι πρακτικό το θέμα αλαζονικέ μου wonna be pro player.3 Αυτό που λες δεν ξέρω πόσο ισχύει , σίγουρα δεν αποτελεί επιχείρημα για να πάω στα ζοομ απο τα κανονικά τραπέζια, πέρα απ οτι θες πάρα πολλα χέρια για να έχεις μια solid εικόνα σε στατς ειδικά σε αυτό το συγκεκριμένο που έφερες ως παράδειγμα., επίσης το pre flοπ παιχνίδι σου και οι συχνότητες προσαρμόζονται ανάλογα τον παίχτη. 4. Επιχείρημα ένα  botaki εξίσου θεωρητικά βολεύει να  παίξει σε ζοομ φορματ και να grindarei για rakeback , leaderboard etc. Επίσης ο άνθρωπος στο αρχικό π'οστ μίλησε για να μάθει ποκερ νλ ζοομ 25 κ εσυ μου λες όταν θα γίνεται επαγγελματίες θα έχετε πρόβλημα χαχα. Μιλάς για ένα >5% των παιχτών ειδικά Ελλάδα αρκετά ίσως μικρότερο λόγω τραγική φορολογίας. Δεν θα  υπάρξω αύριο μεθάυριο ψάρι μην στεναχωριέσαι για μένα, έιτε γιατί θα διαλέγω +ev παιχνίδια / format , είτε γιατι θα βελτιώνομαι παράλληλα. καλή τύχη και φτιάξε το  mendal σου , δεν υπάρχει λογος να έχεις υφος ούτε να κάνεις οτι τα ξέρεις όλα κ το να είσαι fun player  / fish δεν είναι ντροπή υπάρχει κ ζωη έξω απο το ποκερ . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η luka77 είπε:

Σε ευχάριστω που απάντησες γιατί φαίνεται η διάφορα στο ποιος ξέρει γιατί μιλάει.

Α μάλιστα.  Κ ποιος το κρίνει αυτό εσύ? Γιατί τα επιχειρήματα σου ήταν τουλάχιστον αμφιλεγόμενα , τώρα στον μικρόκοσμο σου οκ μπορεί να ήταν ότι καλύτερο είχες να σκεφτείς.  Τεσπα δεν θέλω να σου την πω ή κάτι εγώ απλά την γνώμη μου είπα , εσύ ήσουν ο εριστικός την υπόθεσης.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με points πόσο διασκεδαστικά περνάς στις online τσόχες όταν πατάς πολλά κουμπιά , την επιλόχειο κατάθλιψη μετά την συνεύρεση σου με τους regs ,  στο οτι θα φας bumhunt απο χειροτερο παιχτη δυο θεσεις αριστερα σου (!!!) σε σποτ που εμφανιζεται καθε 300 hands κ αυτο θα σε κανει overall losing player, στο οτι RTA στο μυαλο σου ειναι να παιζω με το gtowizard διπλα ανοιχτο. Για το ψαρι του αυριο δεν ξερω αλλα στο σημερα ειμαι σιγουρος ποιος ειναι . Οντως η διαφορα φανηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Quasar96 είπε:

Με points πόσο διασκεδαστικά περνάς στις online τσόχες όταν πατάς πολλά κουμπιά , την επιλόχειο κατάθλιψη μετά την συνεύρεση σου με τους regs ,  στο οτι θα φας bumhunt απο χειροτερο παιχτη δυο θεσεις αριστερα σου (!!!) σε σποτ που εμφανιζεται καθε 300 hands κ αυτο θα σε κανει overall losing player, στο οτι RTA στο μυαλο σου ειναι να παιζω με το gtowizard διπλα ανοιχτο. Για το ψαρι του αυριο δεν ξερω αλλα στο σημερα ειμαι σιγουρος ποιος ειναι . Οντως η διαφορα φανηκε...

Χαχαχ ωραίος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πως παίζεις εναντίον 3B συμβαίνει μια φορά στα 300 χέρια ? Είδες να γράφω κάτι για wizard ? μμμναι... 

(disclaimer:Προφανώς και γράφω button για να τονίσω το point για κάποιον που δε ξέρει).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω που νομιζα οτι χαμηλο defend σε 4b ειναι πως παιζεις απεναντι σε 4b , εχεις το ελευθερο να βαζεις disclaimer μεχρι να σου βγουν τα νουμερα .

στις πριν 19 λεπτά, ο/η luka77 είπε:

Το πως παίζεις εναντίον 3B συμβαίνει μια φορά στα 300 χέρια ? Είδες να γράφω κάτι για wizzard ? μμμναι... 

(disclaimer:Προφανώς και γράφω button για να τονίσω το point για κάποιον που δε ξέρει).

H σωστη απαντηση  θα ηταν αυτη

στις On 10/6/2024 at 8:57 ΠΜ, ο/η luka77 είπε:

Δεν έχετε ιδέα γιατί μιλάτε ,μην δίνετε και συμβουλές έλεος...

αλλα κουβεντα να γινεται , με γνωστο API/screen grabber εχεις RTA εντος 2-3 sec , οποτε μμμναι δυσκολο το RTA στο ζοομ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. χαμηλό defend παύλα 4 bet γράφει. Η παύλα χρησιμοποιείται αντί για το ή , δηλαδή defend ή 4B.

2. 3 sec οταν παίζεις ένα τραπέζι ζουμ μναι όντως δεν είναι πολύ.

3.To πάσο έχει μηδενικό EV , ψάξτε το.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...