Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ONLINE POKER: Μια απάτη...(με αποδείξεις πλέον...)


Petros130

Recommended Posts

Και όποιος έχει αμφιβολίες ας διαβάσει την τελευταία μου εμπειρία (και το εννοώ το"τελευταία")

για να πάψει να έχει...

Λοιπόν....παίζω χ8ες holdem heads up,των 20 Ε...Όσο τα όρια ήταν χαμηλά ήμουν συνέχεια μπροστά από

τον αντιπαλό μου και τον έχω στριμώξει άγρια...σε κάποια φάση έχει περίπου 600 μάρκες,κι εγώ τις

υπόλοιπες 2400...

Εκείνη τη στιγμή λοιπον γίνεται το εξης: μιλαει στo chat και μου λέει..."ok my friend,you gonna lose in 24 rounds

from now" (!!!)...

Φυσικά το πήρα ως ένα απο τα γνωστα προκλητικά σχόλια που όλοι έχουμε δει λιγο πολύ σ αυτες τις περιπτωσεις...

Έλα όμως που ο τύπος άρχισε να μετράει τους γύρους....κάθε χέρι που τέλειωνε μου έγραφε....1.....2....3 κτλ...

Μέχρι εκεινη τη στιγμή το διασκέδαζα το πράγμα....σε άλλα χέρια έχανα και σ αλλα κέρδιζα όμως ήμουν

σταθερά μπροστά σε μάρκες, μέχρι 20 χέρια περίπου μετά,όπου με κάποιες "ατυχίες" με πέρασε,και τώρα

είχε αυτός 1700 κι εγώ 1300 μάρκες (περίπου).Όλα φυσιολογικά μέχρι εδώ και μέσα στo "πρόγραμμα"...

Τα όρια πλέον είχαν ανέβει στα 200/400...Κι εκεί γίνεται το "μαγικό":

Αυτός συνεχίζοντας το χαβά του μετράει γύρους στο chat,και φτάνει στο μαγικό αριθμό 24....

Σ αυτό το χέρι λοιπόν μου έρχεται :As:Kd ...Αυτός κάνει raise και διπλασιάζει ...εγώ του λέω all in...

Και τότε μου γράφει το εξής εκπληκτικό όσο και σοκαριστικό:"Your AK gonna loose" (!!!!!)και κάνει call.

Ανοίγουν τα φύλλα και αυτός έχει :8c:8d ....Με παγωμένο το αίμα μου αλλά και βέβαιος πια για την εξέλιξη,

παρακολουθώ τα φύλλα που πέφτουν κάτω....φυσικά ήταν όλα μικρά μεταξύ των οποίων και ένα 8αρι....

Έκλεισα το PC μου,σοκαρισμένος απο τη μία χαρούμενος απο την άλλη,γιατί ήμουν από τους (λίγους)

τυχερούς που είχαν μια τέτοια εμπειρία...Και ευχαριστώ τη τύχη μου,αλλα και αυτον τον τύπο,που μου άνοιξε

τα μάτια και με γλύτωσε από πολλά πεταμένα λεφτά που θα πέταγα μελλοντικά,προσπαθώντας να δικαιλογήσω

τα διάφορα "κουφά" που όλοι βλέπουμε συνεχώς να γίνονται στο online poker με το γνωστό :" ε,συμβαίνουν αυτά

στο poker"....;Oχι κύριοι...όλα αυτά που κατά καιρους μας κάνουν να δαγκώνουμε τα πληκτρολόγια από τα νεύρα

συμβαίνουν μόνο στο on line poker...κι αν αυτό που έζησα δεν είναι απόδειξη,τότε ποιο είναι???

Εγώ πάντως τέλειωσα μ αυτή την "ιστορία"που λεγεται online poker...όποιος θέλει να είναι ανάμεσα στα πολλά κορόιδα που ταίζουν

τους λίγους έξυπνους ας συνεχίσει...

Καλή σας "τύχη"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα έκανα το εξής:

Από την ώρα που θα μου έλεγε ότι θα χάσω σε 24 γύρους θα κρατούσα logs του chat ή συνεχόμενα screenshots ή θα το έκανα capture σε video ή τελοσπάντων κάτι που να με βοηθήσει αργότερα - και αν επαληθευόταν αυτό που μου έλεγε - να τους κάνω ΡΟΜΠΑ και να διεκδικήσω κάτι παραπάνω από δυο-τρια σχόλια συμπαράστασης (ή και αποδοκιμασίας) σε ένα ελληνικό forum.

Είναι ευνόητο πως έτσι όχι μόνο δεν θα είχε αφεθεί μια τόσο σοβαρή καταγγελία στην τύχη (και την μηδαμινή ισχύ) ενός απλού post 15 γραμμών, αλλά και θα ήταν ευκολότερο για κάποιον δύσπιστο αναγνώστη να πειστεί ότι πράγματι συμβαίνουν τέτοια περιστατικά στο online poker...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera sas. Akoume ola ayta kai trelenomaste,symvainoun kai se mas trela kolpa alla leme oti einai mesa sthn sfaira twn pi8anothtwn. An ontws alh8eyoyn ola ayta (kai giati na mhn einai alh8eia ,afoy kapoioi mphkan sta aporhta toy pentagonou kai malista pitsirikades)prepei na anaferontai ta site ta rooms kai oti allo gia na prosexoume kai na ta apofeygoume kai idios oi neoi sto xwro pou exoun kai megalo en8ousiasmo.Ayta kai kalo p,s/k . X A M O G E L O.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο τύπος σε "έστειλε" κανονικά :laugh:

Δεν καταλαβαίνω τι αποδεικνύει αυτό το περιστατικό. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά και είναι κρίμα να παρασύρεις νέους παίκτες στο χώρο να πιστεύουν ότι τα παιχνίδια δεν είναι τίμια.

Για μια ακόμα φορά επναλαμβάνω:

Οι κερδισμένοι παίκτες δε μιλάνε. Οι χαμένοι μια ζωή διαμαρτυρονται ότι τα παιχνίδια είναι στημένα κλπ κλπ Αν δεν έχεις τη θέληση να βελτιώσεις το παιχνίδι σου, πρέπει να δεχτείς ότι θα χάνεις. Δεν είναι νροπή να χάνεις (λίγοι είναι αυτοι που κερδίζουν έτσι κι αλλοιώς). Κάθε χόμπυ έχει και τα έξοδά του. Αλλά το να σκορπάμε αστήρικτες κατηγορίες είναι απαράδεκτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi file holdem gr safos den katigoro to paixnidi alla elega gia to tropo poy epekse to fyllo den amfibalo gia to site afoy kai se ena trapezi na paizame to idio tha ginotane alla leo pos ginete na paizis tetooia fylla all in se ekino to simio giati kai na ithele na klepsi to blind den itane megalo .oyte si allos den xano lefta kerdismena paizoB)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kapamaroun έγραψε:

oxi file holdem gr safos den katigoro to paixnidi alla elega gia to tropo poy epekse to fyllo den amfibalo gia to site afoy kai se ena trapezi na paizame to idio tha ginotane alla leo pos ginete na paizis tetooia fylla all in se ekino to simio giati kai na ithele na klepsi to blind den itane megalo .oyte si allos den xano lefta kerdismena paizoB)

Sorry kapamaroun.

H panthsh mou htan sto post tou Petros130 oxi sto diko sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

file holdem einai kako na vazoume paropides ,kalo einai na exoume anoixto to myalo mas,den mporw nakatalavw tin arnhtikothta sou se tetoia post.

diladi an sto paidi sinevi kati tetoio einai kako na to pei??

eisai vatheia nixtomenos an nomizeis oti ola einai rodina ston kosmo tou online poker.krata kai mia pisini,kalo kanei.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε Χόλντεμ ,

ολοι πρέπει να έχουμε τα μάτια και τα αυτιά μας ανοιχτά στο να ακούμε και μετά να κρίνουμε...

Οταν ακούμε για μία αλυσίδα φαγητού οτι είναι βρώμικη τότε δεν ξαναπάμε σε αυτή έτσι και στα ποκερ ρουμς προσέχουμε που βάζουμε τα χρηματά μας.

Δεν χρειάζεται να απορίπτουμε χωρις να έχουμε ακούσει πριν.

''Ακουσον μεν, παταξον δε...'';)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας αγαπητοί φίλοι του pokerland θα ήθελα να συμφωνήσω με τους bosio και vergitsis στο ότι πρέπει να έχουμε τα μάτια μας ανοικτά σε αυτά που συμβαίνουν. Εγώ προσωπικά είχα παίξει (και λέω είχα παίξει διότι σταμάτησα να παίζω σε αυτούς τους ρυθμούς ) μέσα σε ένα χρόνο πάνω από 50.000 raked hands σε τραπέζια με σκοπό να καταλάβω πως λειτουργεί αυτό το random generation που λένε…. που κατά την γνώμη μου μόνο random δεν είναι ! έχω δει απίστευτα bad beats όπως λέμε ! έχω χάσει και έχω κερδίσει με απίστευτα river που είχαν πιθανότητα για να πέσουν μονοψήφιο ποσοστό ! και όμως έπεσαν ! αν δεν έπεφταν ίσως να μην παίζαμε πια !

Η μαγεία του παιχνιδιού είναι να φτιάξεις το καλύτερο φύλλο σε συνδυασμό και με τα άλλα πέντε φύλλα (TEXAS HOLDEM) άλλες φορές χάνουμε και άλλες κερδίζουμε ! Δεν γίνετε να κερδίζουν όλοι και δεν γίνετε να κερδίζουν πάντα , παρόλο αυτά όμως στο βιβλιαράκι με της σημειώσεις υπάρχουν αρκετά nicknames που μόνο κερδίζουν !

Όλα τα φύλλα χάνουν και όλα κερδίζουν !! αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να ποντάρουμε και να βλέπουμε όλα τα φύλλα.

Παρατηρώ ότι ο φίλος μας holdemgr απαντάει με μεγάλο πάθος στο ποστ του Petros130 και επιμένει ότι διαμαρτύρονται μόνο οι χαμένοι παίκτες θα συμφωνήσω μαζί του στο ότι ”Οι χαμένοι μια ζωή διαμαρτύρονται ότι τα παιχνίδια είναι στημένα κλπ κλπ Αν δεν έχεις τη θέληση να βελτιώσεις το παιχνίδι σου, πρέπει να δεχτείς ότι θα χάνεις” Όμως πραγματικά πιστεύω ότι υπάρχει η δυνατότητα να συμβαίνουν φαινόμενα όπως αυτό που ανέφερε ο Petros130 και αυτό πρέπει να μας κάνει να είμαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί !;) ;)

Καλό απόγευμα σε όλους σας με χαμόγελο και αισιοδοξία !! ;)

:Kc :Qc

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η προσωπική μου άποψη για το θέμα είναι ότι το on line poker δεν είναι rigged. Έχω και εγώ, όπως όλοι μας, δει bad beats και από τις 2 πλευρές, του νικητή και του χαμένου, αλλά αυτό δεν με κάνει να πιστεύω ότι δεν είμαι ασφαλής παίζοντας on line, τουλάχιστον όσον αφορά την τυχαιότητα των φύλλων.

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν, όλοι είμαστε υπεύθυνοι για τις πράξεις μας και ως εκ τούτου οι μόνοι αρμόδιοι να κρίνουμε το που θα εκτεθούμε και πως.

Να πω όμως κάτι για τη μεθοδολογία της προσέγγισης που επιχειρούμε στο θέμα. Δεν καταλαβαίνω ποιό είναι το όφελος να συζητάμε αυτό το θέμα. Θέλω να πω με αυτό ότι αφού παίζουμε, όλοι αποδεχόμαστε τους κανόνες που αντιλαμβανόμαστε ότι ισχύουν. Ο καθένας με τον τρόπο του, διαφορετικό ίσως από του διπλανού μας. Άρα έχοντας κάνει την βασική αποδοχή που λέει "παίζω on line", τότε αυτό που θα πρέπει να βλέπουμε και να βοηθάμε ο ένας τον άλλον είναι πως θα παίξουμε καλύτερα. Μόνο αυτό μπορούμε να επηρεάσουμε τελικά και τίποτα άλλο. Στη βασική μας επιλογή (παίζω - δεν παίζω) δεν υπάρχουν μέσες λύσεις. Είναι σαν να είμαστε γιατροί σε συνέδριο για τον καρκίνο και αντί να συζητάμε τις εξελίξεις για την ασθένεια να συζητάμε μεταξύ μας γιατί δεν γίναμε...δάσκαλοι. Ενδιαφέρον προβληματισμός, αλλά άκαιρος και ανούσιος. Έτσι και στο online poker. Ή αποφασίζω ότι το online poker μου ταιριάζει και συνεχίζω, ή αποφασίζω ότι δεν μου ταιριάζει και αποχωρώ. Είναι σεβαστές και οι 2 προσεγγίσεις. Αλλά εδώ είμαστε για να μοιραστούμε εμπειρίες και τρόπους βελτίωσης του παιχνιδιού μας, όχι για το αν θα παίζουμε ή όχι. Έχουμε περάσει αυτό το στάδιο.

Παρεμπιπτόντως, στην περίπτωση του φίλου dipoker στα 50,000 raked hands που έχει παίξει (άρα πάνω από 75,000 συνολικά αφού δεν είναι κάθε hand raked), αντιστοιχούν 750 (έστω 500) περιπτώσεις που η πιθανότητα να συμβούν είναι 1%. Καταλαβαίνουμε όλοι ότι αν απομονώσουμε αυτές τις περιπτώσεις από το σύνολο τότε πολύ εύκολα λέμε "ρε φίλε, σου λέω 500 φορές μου συνέβηκε να χάσω από ένα απίθανο river! Όλα στημένα είναι σου λέω!". Ενώ οι 500 φορές είναι απλά η στατιστική αναλογία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολους καταρχην.

Αυτη τη στιγμη συμβαινει και σε μενα ενα παραδοξο του ποκερ. Καποια στιγμη πριν τα Χριστουγεννα ειχα κερδισει σε ενα τουρνουα 3000$. Συνεχισα να κερδιζω μικροποσα για 2-3 μερες ακομα και απο τοτε συνεχεια χανω λεφτα. Οτι και να παιξω χανω, οτιδιποτε ειναι αυτο (ring games, single tables, multi tables, μεγαλα tournoua...). Και φυσικα χανω με απιστευτα bad beats. Εχει να μου κατσει καλο φιλο εδω και 3.5 μηνες (και δε λεω οτι δε μου ερχονται ΑΑ και παπαδες αλλα οταν μοθ ερχονται χανω τις περισσοτερες φορες απο QQ η αλλα ζευγαρια η ακομα και απο 2 ανομια χαρτια πχ. J4 (ναι συνεβει και αυτο... :sick: ).

Τωρα οσων αφορα το τι συμβαινει υπαρχουν 2 θεωριες κατε με:

Η πρωτη ειναι οτι πως μου εδωσε ολες τις "καλες" πιθανοτιτες την περιοδο που κερδιζα οποτε φυσικο ειναι να μου συμβαινουν ολα αυτα. Αλλα υπαρχει μια ερωτηση εδω. Ειναι δυνατον για μια βδομαδα που με βοηθησε το φυλλο και μου ερχοντουσταν ολα καλα και ωραια, να με γαμαει για 3.5 μηνες συμβαινοντας μου οτι ποιο κουφο υπαρχει στο ποκερ...????

Το αλλο που μου ερχετε στο μυαλο ειναι πως τις εταιριες ποκερ τις ενδιαφερει να παιζουν πολλοι παιχτες και για να παιζουν πολλοι παιχτες πρεπει να μη κερδιζουν συνεχεια τα λεφτα οι λιγοι. Τους ενδιαφερει τα λεφτα να αλλαζουν χερια οστε περνουν αυτοι την γκανιοτα. Οποτε οταν καποιος κερδιζει καποιο μεγαλο ποσο του συμβαινουν απιθανα πραματα ωστε τα λεφτα να αλλαξουν χερια. Ειναι βεβαια καπως παρατραβιγμενη αυτη η θεωρια αλλα δεν ειναι και απιθανο να ειναι αληθινη...

Τα συμπερασματα δικα σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ'ενοχλησε το post του Petros130 γιατί εκτοξεύει μια πολύ σοβαρή κατηγορία, χωρίς να έχει καμμία βάση. Δηλαδή παίζεις μ'εναν καραγκιόζη και ξαφνικά σου λέει οτι σε 24 χέρια θα σε κερδίσει. Και τυχαίνει όντως να χάσεις στο 24ο χέρι. Και λοιπόν; Είναι απόδειξη αυτή ότι ο τυπος έχει τη δυνατότητα να γνωρίζει ΟΛΑ τα φύλλα που θα πέσουν και μάλιστα σε βάθος 24 γύρων; Και αν όντως έχει αυτή τη δυνατότητα κάθεται λοιπόν και παίζει για πενταροδεκάρες ενώ θα μπορουσε να διαλύσει τα μεγάλα τραπέζια και να τα κονομήσει γερά πριν το μυριστούν;

Δε λέω ότι το ονλαιν ποκερ είναι κατηχητικό. Υπάρχουν άλλοι τρόποι απάτης που δυστυχώς συμβαίνουν και σαν παίκτες θα πρέπει να είμαστε σε επιφυλακή. Μιλάω για τα bots (ο αντιπαλος είναι κομπιουτερ) και colluding (συνεργασια παικτων που γνωρίζει ο ένας τα φύλλα του άλλου). Προσωπικά έχω κταγγείλει στα σάιτς περιπτώσεις που μου φανηκαν ύποπτες. Δυστυχώς τα μικρότερα σάιτ είναι πιο επικίνδυνα καθώς δεν έχουν συνήθως τη δυνατοτητα να ανιχνεύσουν τέτοιου είδους απάτες.

Κι επιστρέφω στα bad beats. Επαναλμβάνω ότι τα λεφτά του πόκερ κυκλοφορούν πάντα από τους κακους παίκτες στους καλύτερους. Όλοι έχουν περιόδους κακές και καλές. Προσωπική εμπειρία:

Παίζω εδώ και 2 χρόνια. Μέχρι τον περασμένο Νοέμβριο κανένα πρόβλημα εκτός από κανα-δυο μεγάλες χασουρες. Το Νοέμβριο λοπόν έκανα ανάληψη ενός μεγάλου ποσού από το bankroll μου, γύρω στα 20000 δολλάρια, γιατί αγόρασα σπίτι και αποφάσισα με 5-6000 που άφησα να ξεκινήσω απ'την αρχή.

Δυστυχώς η τύχη αποφάσισε διαφορετικά: Για 2 ολόκληρους μήνες καθε φορά που καθόμουν να παίξω, το αποτέλεσμα ήταν ένα και μόνο: Έχανα. Έχανα συνεχώς και μάλιστα με τους πιο αστείους τρόπους. Δε μιλάω για 1-2 bad beats. Μιλάω για εκατοντάδες. Το ένα μετά το άλλο. Ειτε έπαιζα limit, no limit, Omaha, heads-up, full ring ...

Αυτό που έκανα ήταν υπομονή και συνεχής μελέτη του παιχνιδιού μου(και πολλά βρισίδια και σπασμένα ποντίκια αλλά ας τ'αφήσουμε αυτό ;) ) Κάποια στιγμή τα μαζικά bad beats σταμάτησαν. Και αυτό που έμεινε ήταν ένας παίκτης με τεταμένα νεύρα αλλά και πολύ μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στο παιχνίδι του.

Κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο να ξοδέψει κανείς το χρόνο του μελετώντας παρά να γκρινιάζει για τις (αναμενόμενες) ατυχίες του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ'ενοχλησε το post του Petros130 γιατί εκτοξεύει μια πολύ σοβαρή κατηγορία, χωρίς να έχει καμμία βάση. Δηλαδή παίζεις μ'εναν καραγκιόζη και ξαφνικά σου λέει οτι σε 24 χέρια θα σε κερδίσει. Και τυχαίνει όντως να χάσεις στο 24ο χέρι. Και λοιπόν; Είναι απόδειξη αυτή ότι ο τυπος έχει τη δυνατότητα να γνωρίζει ΟΛΑ τα φύλλα που θα πέσουν και μάλιστα σε βάθος 24 γύρων; Και αν όντως έχει αυτή τη δυνατότητα κάθεται λοιπόν και παίζει για πενταροδεκάρες ενώ θα μπορουσε να διαλύσει τα μεγάλα τραπέζια και να τα κονομήσει γερά πριν το μυριστούν;

Δε λέω ότι το ονλαιν ποκερ είναι κατηχητικό. Υπάρχουν άλλοι τρόποι απάτης που δυστυχώς συμβαίνουν και σαν παίκτες θα πρέπει να είμαστε σε επιφυλακή. Μιλάω για τα bots (ο αντιπαλος είναι κομπιουτερ) και colluding (συνεργασια παικτων που γνωρίζει ο ένας τα φύλλα του άλλου). Προσωπικά έχω κταγγείλει στα σάιτς περιπτώσεις που μου φανηκαν ύποπτες. Δυστυχώς τα μικρότερα σάιτ είναι πιο επικίνδυνα καθώς δεν έχουν συνήθως τη δυνατοτητα να ανιχνεύσουν τέτοιου είδους απάτες.

Κι επιστρέφω στα bad beats. Επαναλμβάνω ότι τα λεφτά του πόκερ κυκλοφορούν πάντα από τους κακους παίκτες στους καλύτερους. Όλοι έχουν περιόδους κακές και καλές. Προσωπική εμπειρία:

Παίζω εδώ και 2 χρόνια. Μέχρι τον περασμένο Νοέμβριο κανένα πρόβλημα εκτός από κανα-δυο μεγάλες χασουρες. Το Νοέμβριο λοπόν έκανα ανάληψη ενός μεγάλου ποσού από το bankroll μου, γύρω στα 20000 δολλάρια, γιατί αγόρασα σπίτι και αποφάσισα με 5-6000 που άφησα να ξεκινήσω απ'την αρχή.

Δυστυχώς η τύχη αποφάσισε διαφορετικά: Για 2 ολόκληρους μήνες καθε φορά που καθόμουν να παίξω, το αποτέλεσμα ήταν ένα και μόνο: Έχανα. Έχανα συνεχώς και μάλιστα με τους πιο αστείους τρόπους. Δε μιλάω για 1-2 bad beats. Μιλάω για εκατοντάδες. Το ένα μετά το άλλο. Ειτε έπαιζα limit, no limit, Omaha, heads-up, full ring ...

Αυτό που έκανα ήταν υπομονή και συνεχής μελέτη του παιχνιδιού μου(και πολλά βρισίδια και σπασμένα ποντίκια αλλά ας τ'αφήσουμε αυτό ;) ) Κάποια στιγμή τα μαζικά bad beats σταμάτησαν. Και αυτό που έμεινε ήταν ένας παίκτης με τεταμένα νεύρα αλλά και πολύ μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στο παιχνίδι του.

Κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο να ξοδέψει κανείς το χρόνο του μελετώντας παρά να γκρινιάζει για τις (αναμενόμενες) ατυχίες του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

... παίζεις μ'εναν καραγκιόζη και ξαφνικά σου λέει οτι σε 24 χέρια θα σε κερδίσει. Και τυχαίνει όντως να χάσεις στο 24ο χέρι. Και λοιπόν; Είναι απόδειξη αυτή ότι ο τυπος έχει τη δυνατότητα να γνωρίζει ΟΛΑ τα φύλλα που θα πέσουν και μάλιστα σε βάθος 24 γύρων; ...

και συμπληρώνω:

Μπορεί να ξέρει το πως θα παίξεις εσύ το επόμενο χέρι? All in συνεχώς για 23 γύρους,fold στον 24ο ότι και να έχεις και μόλις διαψεύστηκε...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλοι μου,κατ αρχάς να διευκρινήσω ότι εγώ απλά σας περιέγραψα το γεγονός ακριβώς όπως συνέβη και παρέθεσα την προσωπική μου άποψη,ότι δηλαδή υπάρχει μεγάλο στήσιμο στο online poker,κάτι που θεωρώ απολύτως λογικό και αναμενόμενο,αφού όπου διακινούνται πολλά χρήματα,αυτό συμβαίνει...Δείτε αθλητικά στοιχήματα,ιππόδρομο,καζίνο,χρηματιστήριο, κτλ...γιατί το online poker να αποτελεί εξαίρεση...?

Τώρα για να απαντήσω σε όσους βρίσκουν στο post μου κάτι παράλογο,κυρίως στον holdem gr,θα πώ τα εξής:

1. Εδώ δε μιλάμε για bad beat...τέτοια μου έχουν συμβεί χιλιάδες,και έχω μάθει να τα καταπίνω...Εδώ μιλάμε ότι ο τύπος "διάβαζε" το μέλλον...αλλά πέρα από αυτό απορώ πως στέκονται μερικοί μόνο στο γεγονός ότι "μάντεψε"τους 24 γύρους,που ας πούμε ότι ήταν σύμπτωση,(ας πούμε) και δεν σας κάνει εντύπωση ότι ήξερε ότι έχω ΑΚ!!!Αυτα τα δύο μαζί σε συνδιασμό με το ότι κέρδισε και με 3 8 άρια τελικά δε λέει τίποτα? Εμένα πάντως μου λέει ότι πάει πολύ για να είναι τυχαίο...

2. Αν νομίζεις φίλε hodem gr ότι έπαιξα λάθος,έχοντας φτάσει τόσο ψηλά πια τα όρια,και με ΑΚ στο χέρι κάνοντας raise ο αντίπαλος,τότε μάλλον δεν έχεις παίξει τουρνουα sit n go ένας προς έναν ποτέ...Εγώ επειδή ασχολούμαι σχεδόν αποκλειστικά με αυτό το είδος παιχνιδιου εδώ και 2 χρόνια,να σου πω ότι σίγουρα δεν έπαιξα λάθος...

Όσο για το αν ο χαμένος γκρινιάζει μόνο,και λέει ότι όλα είναι στημένα όπως είπες, θα σου πω ότι :

3. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε,αποχωρώ από το άθλημα κερδισμένος...όχι δεν έγινα πλούσιος,αλλά πάντως έχω θετικό απολογισμό στο κεφάλαιό μου,πράγμα που το θεωρώ όχι και μικρο πράγμα,μετά απ όλα αυτά που μου έχουν συμβεί...

4. Καταλαβαίνω πόσο γουστάρετε όλοι το "άθλημα"...Άλλωστε είμαι κι εγώ ένας απο σας...Και είμαι σίγουρος ότι για μερικούς είναι πολύ δύσκολο να δεχτούν ότι δεν είναι όλα straight εκεί μέσα...Και το ξέρω γιατί κι εγώ έτσι ένιωθα...μέχρι προχθες...

Ότι και να μου συνέβαινε το δικαιολογούσα,γιατί είχα έρωτα με το poker...Αυτό πάει πολυ όμως...

Κι επειδή είμαι 34 χρονών πια,δε μου επιτρέπεται να υποτιμώ μόνος μου τη νοημοσύνη μου...

Καλό είναι όπως προείπε και ένας φίλος να μην αποκλείουμε ότι κάτι βρωμάει εκει μέσα,γιατί τότε μετατρεπόμαστε σε εύκολη "λεία"....Κι αυτό δεν ισχύει μόνο για το poker βέβαια...

5. Τέλος,επειδή κάποιος ρώτησε σε πιο room έπαιζα,αν και δε νομίζω ΄τι έχει καμία σημασία αυτό,μετα λύπης μου θα πω ότι δυστυχως ήταν το Poker gr...

Όμως να τονίσω ότι δεν ρίχνω ευθύνες στο συγκεκριμένο room,και πιστεύω ότι θα μπορούσε να ήταν οπουδήποτε...Άλλωστε μέχρι τώρα ήμουν πολύ ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες τους...

Πιστεύω να σας κάλυψα όσο γίνεται τις απορίες ,και να πω ότι δεν έβαλα το post με σκοπό να επηρεάσω κανέναν ,άλλωστε ο καθένας είναι υπεύθυνος για τη τσέπη του...Απλά ένιωσα την υποχρέωση να το αναφέρω εδώ για να ξέρετε γενικώς τι παίζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vergitsis έγραψε:

holdemgr,xaramizesai se auto to site,eisai paixths pagosmiou epipedou gia na asxoleisai.........an den matheis na kratas pisines sti zwi sou tha exeis provlimata

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε Ακη

Nα με συγχωρεσει ο φιλος μας ο poliscas διοτι δηλωνω απεριφραστα οτι δεν θα γραψω παλι το παραμικρο.

ειναι ενα θαυμασιο site δεν εχει να κανει με αυτον.

αλλα εμεινα αναυδος οταν ειδα οτι επεσαν ολοι σαν πεινασμενοι λυκοι να κατασπαραξουν τον δυστυχο πετρο που εκανε το λαθος να αναφερει το bad beat εδω και να το χαρακτηρισει απατη.

ειναι δικαιωμα του καθενος να διαφωνει με τον πετρο αλλα δεν εχει δικαιωμα να ενοχλειται και να εξανισταται στα ποστ των παικτων.

θελω λοιπον να πληροφορησω τα μελη του site οτι 7 γνωστοι παικτες στο φορουμ εχουν κλεισει τους λογαριασμους τους με γνωστη εταιρεια, για τα συνεχομενα bad beat που τους συμβαινουν καιδεν ειναι ενα η δυο αλλα 8-10 καθημερινα γνωριζω παικτη που εχει ενεργο λογαριασμο αλλα μηδενικο απο τα συνεχη bad beat και εχει ενα μηνα να παιξει.

σε αυτα τα συνεχη bad beat τυχαινει να κερδιζουν συνεχεια τα ιδια 3 ατομα και αυτο τον εκανε να σταματισει.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΑΝ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΛΛΗΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΟΤΑΝ Η BETANDWIN ΕΞΚΑΤΕΛΕΙΨΕ ΤΗΝ BOSSMEDIA KAI ΑΛΛΑΞΕ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ KAI ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΔΕΚΑΔΕΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙ ΞΟΔΕΥΟΝΤΑΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ .

ΟΥΤΕ Η ΒWIN EKANE KATI OYTE H BOSSMEDIA AN AYTO ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ ΤΟΤΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ?

ΓΙΑΤΙ ΚΥΡΙΕ HOLDEMGR ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΣΗΜΕΙΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ?

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΕ ΑΔΙΚΗΣΑ ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΚΤΗΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΚΤΗΣ ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΚΑΙ AFFILIATES KAI ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΩ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΣΗΜΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΦΕΡΩ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ.

ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΟΡΙΑ ΤΟΥ ΤΖΟΓΟΥ ΜΟΝΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ ΒΕΒΑΙΑ.

ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ POKERROOM ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΡΑΝΤΑΧΤΗ ΑΠΑΤΗ.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΓΝΩΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΚΣΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΙΚΙΤΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα εγώ να ρωτήσω γιατί αφαιρέθηκαν κάποια post από το θέμα...??

Αλλά πέρα απ αυτό, οι αντιδράσεις κάποιων στο θέμα που άνοιξα,μάλλον ενισχύουν τα συμπεράσματα που έχω βγάλει για το θέμα,παρά τα αποδυναμώνουν...Αυτά.Κι όποιος κατάλαβε,κατάλαβε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πετρο δεν γνωριζω αν διαβασες τα ποστ μου, θα δεις οτι δεν διαφωνω μαζι σου.

αλλα δεν νομιζω να αφαιρεθηκε κανενα ποστ αν περιηγηθεισ σωστα θα τα βρεις ολα, εκτος βεβαια και μιλας για κανενα δικο σου αποκεκρυμμενο ποστ.

και επι τη ευκαιρια θα ηθελα να ρωτισω τον φιλο poliscas

ποτε θα διορθωθει η ωρα ακομα εχετε την χειμερινη ωρα:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petros130 έγραψε:

Τώρα εγώ να ρωτήσω γιατί αφαιρέθηκαν κάποια post από το θέμα...??

Αλλά πέρα απ αυτό, οι αντιδράσεις κάποιων στο θέμα που άνοιξα,μάλλον ενισχύουν τα συμπεράσματα που έχω βγάλει για το θέμα,παρά τα αποδυναμώνουν...Αυτά.Κι όποιος κατάλαβε,κατάλαβε...

petro, το αν άνοιξε κάποιος θέμα με τον ίδιο ακριβώς τίτλο είναι κάτι που δεν μπορούμε να ελέγξουμε.

Το να ψάχνεις όμως καλύτερα πριν διατυπώσεις μία τέτοια μομφή προς το site που φιλοξενεί τις απόψεις σου, νομίζω ότι είναι κάτι που θα μπορούσες να κάνεις.

Νομίζω ότι οφείλεις:

1. Να ψάχνεις καλύτερα όλα τα θέματα πριν μας κατηγορήσεις.

2. Μία συγγνώμη για το ολίσθημά σου.

Εντάξει το ίντερνετ ειναι ανώνυμο και αυτό οδηγεί μερικές φορές νε εκφέρουμε έντονα τις απόψεις μας και μάλιστα με υπερβολική ευκολία και χωρίς ένα δεύτερο έλεγχο.

Όμως αυτό δε σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι θα πάρουμε φόρα και θα τα ισοπεδώσουμε όλα. Προσωπικά σέβομαι τον καθένα συνομιλητή είτε εδώ είτε σε άλλα φόρουμ και θέλω με τον ίδιο τρόπο να με αντιμετωπίζουν.

Δεν είσαι καινούριος στο Pokerland. Έτυχε ποτέ στο παρελθόν να σου σβήσουμε κάποιο ποστ; Αν είχες μία τέτοια υπόνοια δεν θα έπρεπε πρώτα να μου στείλεις ένα Προσωπικό Μήνυμα και να πεις:

"Τι έγινε εδώ ρε poliscas, γιατί σβήστηκε αυτή η δημοσίευσή μου..." Παρά μόνο βγήκες με περισσή ευκολία και μας έβαλες όλους σε ένα τσουβάλι και μας πέταξες στη θάλασσα.

Λυπάμαι, ειλικρινά λυπάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...