Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Live Tournaments...Πολύ κοντά στην Ελλάδα!


Themis

Recommended Posts

Ξέρω ότι επιθυμία πολλών από εμάς είναι να συμμετάσχουμε σε live tournaments.

Μέχρι να ικανοποιηθεί η επιθυμία μας και τα ελληνικά καζίνο να συμπεριλάβουν το ποκερ στα παιχνίδια τους, ίσως σας ενδιαφέρει αυτό : ...

Βρίσκομαι στο βόρειο άκρο της Ελλάδος, την Αλεξανδρούπολη. Ένα από τα πλεονεκτήματα (για μένα, τουλάχιστο!) είναι ότι βρίσκομαι κοντά στα συνορα με τις Βαλκανικές χώρες.

Την περασμένη Παρασκευή λοιπόν, αποφασίζουμε ένα ταξίδι - αστραπή με δύο φίλους : Ξεκινήσαμε το απόγευμα, και στις 22.00 ήμασταν σε γνωστό καζίνο των Σκοπίων, ελάχιστα χιλιόμετρα μετά τα σύνορα.

Εκεί ήμουν για πρώτη φορά μάρτυρας ενός live τουρνουα Texas Holdem. 50 Euro buy-in, Rebuys μέχρι την πρώτη ώρα και ένα Add-on στο τέλος της πρώτης ώρας. 19 συμμετέχοντες, λεφτά στους 3 πρώτους.

Δυστυχώς έφτασα μόλις 15 λεπτά μετά την έναρξη του τουρνουά και δεν μπόρεσα να λάβω μέρος. Η εικόνα όμως της πολύ ήσυχης αίθουσας (μόνο η φωνή των dealers και το "κλακ-κλακ" από τις μάρκες ακουγόταν!) και της μεγάλης Plasma τηλεόρασης με τα blinds και τις λοιπές πληροφορίες για το τουρνουά μου έμεινε.

Όπως καταλάβατε ήδη προσπαθώ να κανονίσω το επόμενο ταξίδι μου. Το εν λόγω καζίνο είναι σχεδόν μία ώρα μακριά από τη Θεσσαλονίκη - και απλώς δεν το αναφέρω σαν όνομα για να μην κατηγορηθώ (-?-) ότι κάνω διαφήμιση.

Αν λοιπόν κάποιοι από εσάς βρίσκεστε - ή σκοπεύετε να βρεθείτε - στη Θεσσαλόνίκη, σκεφτείτε το...!

Τα ξαναλέμε

Θέμης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ

αμα κανονίσουμε να παμε αρκετοι μπορούμε με προσυνεννόηση να τους ζητ'ησουμε να φτιάκσουμε κάποιο δικό μας (αν μπορεί να γίνει αυτό).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Τελικα μπορεσα και πηγα για live τουρνουα , το Σαβ/κο που μας περασε!

Την παρασκευη, επαιξα σε 50+10 Εuro NL Texas Holdem με unlimited rebuys την πρωτη ωρα και ενα add on double chips στο τελος της πρωτης ωρας. Πηραν μερος 21 ατομα και μετα απο 6 εξοντωτικες ωρες παιχνιδιου βγηκα πρώτος ! !

Το Σαβατο ειχε ενα freezout freeroll με συνολικο επαθλο 1000euro. Δεν πηγα και πολυ καλα εκει, βγηκα 15ος στους 35.

Ηταν παντως καταπλήκτικη εμπειρια. Παιζω online 4 χρονια, και ηταν η 1η φορα που πηρα μερος σε επισημο επιγειο τουρνουα. Αν προσθεσετε και το γεγονος οτι βγηκα πρώτος...καταλαβαινετε.

Επιδιωξτε το, αξιζει τον κοπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...