Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

99 se trapezi me 6 paiktes


holdemgr

Recommended Posts

O antipalos einai metrios paikths. Oute poly sfiktos oute poly xalaros - oute poly epithetikos, oute poly pathitikos.

** Descartes [Hold 'em] (1.00|2.00 No Limit - Cash Game) Real Money

- kixs sitting in seat 1 with $414.78

- beakyp sitting in seat 2 with $310.30

- _braddel_ sitting in seat 3 with $141.50

- Loly sitting in seat 4 with $369.11

- Rockerottem sitting in seat 5 with $105.40 [Dealer]

- holdemgr sitting in seat 6 with $218.50

holdemgr posted the small blind - $1.00

kixs posted the big blind - $2.00

** Dealing card to holdemgr: :9c :9d

beakyp folded

_braddel_ raised - $4.00

Loly called - $4.00

Rockerottem folded

holdemgr raised - $20.00

kixs folded

_braddel_ called - $20.00

Loly called - $20.00

** Dealing the flop: :4d :8d :5c

holdemgr bet - $62.00

_braddel_ folded

Loly called - $62.00

** Dealing the turn: :Qc

holdemgr checked

Loly bet - $93.00

Ti kanoume twra loipon? Mas exoun meinei $137.5 kai to pot meta to bet einai $ 279

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσες φορές έχω επιμείνει σε ένα λοζέ επειδή το flop μου χάρισε να έχω overcard στο χέρι και στο turn έχασα αυτό το πλεονέκτημα, όσες μα όσες φορές συνέχισα μη΄πως και ο αντίπαλος δεν έπιασε την Q και μλποφάρει πάντα το πλήρωσα ακριβά. Προφανώς ο αντίπαλος έχει καταλάβει τι συμβαίνει στο χέρι μας. έχουμε ειτε 9-9 10-10 J-J αυτό δέιχνει το μεχρι τώρα παιξιμό μας. παιζαμε δυναμικά και μόλις έιδαμε Q check. Είναι απο τις φορές που αντίπαλος σε βάζει στο χέρι. Δεν είναι μόνο που θα συνεχίσεις στο turn αλλα στο river θα έρθεις με ένα επιπλέον πρόβλημα εαν έρθει κάτω απο 9 και ο αντίπαλος ποντάρει τα ρέστα του. Τώρα την έχει την Q? ή όχι? Και επειδή έχεις επενδύσει αρκετά χρήματα στην συγκεκριμένη παρτίδα και θες να ξέρεις κάνεις call και στο river και βλέπεις κανα :Qh :2c ή :3c και τρελαίνεσαι πως σε καλoύσε μέχρι το turn.

Μετά από αλλεπάληλα και ηλίθια τέτοια πουλήματα των λεφτών μου, Αποφάσισα οταν βλέπω overcard στο ταμπλώ και ο αντίπαλος ποντάρει δυναμικά να πασάρω αυτόματα. Ακόμη δεν το έχω καταφέρει ολες τις φορές (γιατί κάποιες μου βγήκε) αλλα ποτέ δεν το επιχειρώ απ΄εναντι σε μεγαλύτερα στακ απο εμένα στο τραπέζι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Odissei έγραψε:

mipos sto turn eprepe na kaneis bet anti gia chek......?

pes sinexeia....:)

Διαφωνώ με το bet κάθετα. Είναι οτι πιο κουτό μπορείς να κάνεις εκείνη την στιγμή. Βασικά έχεις δύο επιλογές.

¨η check εαν αποφάσισες οτι στράβωσε η παρτίδα και ας μη ρισκάρω άλλα χρήματα εδώ ή να αποφασίσεις οτι θα την πας μέχρι τέρμα και παίζεις τα ρέστα σου, δημιουρ΄γωντας σύγχιση στο αντίπαλο γιατο τι πραγματικά έχεις. Ακόμα και εαν έχει την Q ακόμα και με :Kc πρώτα θα σκεφτεί το fold και μετα το call.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Odissei έγραψε:

mipos sto turn eprepe na kaneis bet anti gia chek......?

pes sinexeia....:)

Διαφωνώ με το bet κάθετα. Είναι οτι πιο κουτό μπορείς να κάνεις εκείνη την στιγμή. Βασικά έχεις δύο επιλογές.

¨η check εαν αποφάσισες οτι στράβωσε η παρτίδα και ας μη ρισκάρω άλλα χρήματα εδώ ή να αποφασίσεις οτι θα την πας μέχρι τέρμα και παίζεις τα ρέστα σου, δημιουρ΄γωντας σύγχιση στο αντίπαλο γιατο τι πραγματικά έχεις. Ακόμα και εαν έχει την Q ακόμα και με :Kc πρώτα θα σκεφτεί το fold και μετα το call.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kouto....??? mpa.....

me chek tou dixneis oti den exeis tipota kai to overcard einai thanatos gia sena.....epomenos giati na min doseis entyposi oti kratas aa i kk me ena isxiro bet para na ta petakseis..... den ksero.... o kathenas ta dika tou:)

P.S. holdem....epidei nomizo omos oti ekanes all in......:) gikse hand history:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνήθως οταν κάποιος παίκτης ακολουθεί τα δυνατά κτυπήματα σου μάλλον έχει και αυτός ζευγάρι και πιθανόν καλύτερο απο εσένα πιθανόν :Kc :Kd ή :Qd :Qc ή :Jd :Jh γιαυτό και ακολουθεί, δεν πετάει τα λεστά του σε κάτι ελπίζει, ή οτι εσύ δεν έχεις μεγαλύτερο ζευγάρι απο αυτόν ή να του δώσει set το board.

Τώρα εαν ήθελε να κάνει all-in θα το είχε κάνει με την μία.

Τώρα είναι οτι πιο κουτό μπορεί να κάνει -ο holdem είναι καλός παίκτης και το ξέρει- καθώς ο αντιπαλός του ξέρει οτι δεν έχεις ζεύγος μεγαλύτερο απο αυτόν αν π.χ έχει :Jd :Jh και ακολουθεί διστακτικά μήπως έχει πεσει σε μεγαλύτεο pair καθώς τα κτυπήματα του holdem αυτό δείχνουν με το τσεκ στο turn του μαρτυράμε το ΄φύλλο μας.

Ο holdem έχει αποφασίσει οτι αρκετά έχασε σε αυτή την παρτίδα στράβωσε και ισως καλύτερα γιατί μπορεί να πλήρωνε κανα :Qd :Qc :Jd :Jh :Kd :Kh :As :Ah και κάνει σωστότατα fold.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου δώσω ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα (νομίζω καθόσουν στο τραπέζι.

Έχω στο ΄χερι :Jd :Jh ΄

Είμαι μία θέση πριν απο τον dealer έχω δηλαδή πλεονέκτημα Σχεδόν το μισό τραπέζι έχει κάνει call και εγώ Raise to ανώτερο ποτ (ποτ λίμιττο παιχνίδι) Ο παίκτης UTG reraise 5$ ολοι οι υπόλοιποι fold εγω call.

flop

:Kc :Kd :6h

ο αντίπαλος που έχει κάνει ενα ηλίθιο και ερασιτεχνικό reraise μηπως με πετάξει έξω έιναι στην δυσκολότερη θέση που έχει βρεθεί. ¨εχει επενδύσει 5$ στην παρτίδα και δεν ξέρει τι να κάνει έτσι ζητά ποληροφορίες για το φύλλο μου και μου ποντάρει 0,25 σέντς!!!!!!!!! Εγώ φυσικά ξέρω εκείνη την στιγμή οτι εαν κάνω reraise παίρνω το ποτ. Ομως επιλέγω να του πώ την αλήθεια οχι φίλε μου ουτε εγω έχω Κ και κάνω απλό call στα 0,25.

turn :8c

τι σκέφτεται τώρα ο αντίπαλος ωραία του έχω κα΄νει reraise preflop και με φοβάται ρήγα δεν έχει γιατί θα μου εκανε reraise, θα πάω all-in και θα πετάξει τις κάρτες του και γελάει.

Τό κάνει αφού πρώτα σκέφτηκε αρκετά (δεύτερη αδυναμία).

Εγω φυσικά το δάκτυλο πάνω απο το call.

riner

:9s

δείχνει :As :Jd

looooooool:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Φυσικά εαν το είχε κάνει εξαρχής θα πέταγα τις κάρτες μου άλλα λόγω της θέσης που ήταν (γιαυτό και λέω οτι ηταν ηλίθιο το reraise του) δεν ήξερε εαν έιχα εγω 1-Κ

:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου δώσω ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα (νομίζω καθόσουν στο τραπέζι.

Έχω στο ΄χερι :Jd :Jh ΄

Είμαι μία θέση πριν απο τον dealer έχω δηλαδή πλεονέκτημα Σχεδόν το μισό τραπέζι έχει κάνει call και εγώ Raise to ανώτερο ποτ (ποτ λίμιττο παιχνίδι) Ο παίκτης UTG reraise 5$ ολοι οι υπόλοιποι fold εγω call.

flop

:Kc :Kd :6h

ο αντίπαλος που έχει κάνει ενα ηλίθιο και ερασιτεχνικό reraise μηπως με πετάξει έξω έιναι στην δυσκολότερη θέση που έχει βρεθεί. ¨εχει επενδύσει 5$ στην παρτίδα και δεν ξέρει τι να κάνει έτσι ζητά ποληροφορίες για το φύλλο μου και μου ποντάρει 0,25 σέντς!!!!!!!!! Εγώ φυσικά ξέρω εκείνη την στιγμή οτι εαν κάνω reraise παίρνω το ποτ. Ομως επιλέγω να του πώ την αλήθεια οχι φίλε μου ουτε εγω έχω Κ και κάνω απλό call στα 0,25.

turn :8c

τι σκέφτεται τώρα ο αντίπαλος ωραία του έχω κα΄νει reraise preflop και με φοβάται ρήγα δεν έχει γιατί θα μου εκανε reraise, θα πάω all-in και θα πετάξει τις κάρτες του και γελάει.

Τό κάνει αφού πρώτα σκέφτηκε αρκετά (δεύτερη αδυναμία).

Εγω φυσικά το δάκτυλο πάνω απο το call.

riner

:9s

δείχνει :As :Jd

looooooool:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Φυσικά εαν το είχε κάνει εξαρχής θα πέταγα τις κάρτες μου άλλα λόγω της θέσης που ήταν (γιαυτό και λέω οτι ηταν ηλίθιο το reraise του) δεν ήξερε εαν έιχα εγω 1-Κ

:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

Ti kanoume twra loipon? Mas exoun meinei $137.5 kai to pot meta to bet einai $ 279

Για να δούμε το πιθανό range του. Cold call σε min raise αρχικά και call με καλό position και με 2 αντιπάλους. Τι χέρι μπορεί να σημαίνει αυτό?

Αποκλείω ΑΑ ΚΚ. Όταν κάνει call τα 20 θα μπορούσε με ένα τόσο ισχυρό χέρι να κάνει μεγάλο bet ώστε αφ' ενός να παίξει heads up (που ευνοεί αυτά τα χέρια) αφ' ετέρου να μεγαλώσει σημαντικά το pot με τις πιθανότητες υπέρ του. Μειωμένες πιθανότητες έχουν τα μικρομεσαία PP γιατί εκεί νομίζω επιβάλλεται All In ώστε να πάρει το Pot εδώ και τώρα (αλλά ακόμα κι αν δεν το πάρει πάλι περίπου coin flip είναι γι' αυτόν, αλλά πάντα θέλει 1 αντίπαλο με τέτοια χέρια και όχι 2). Καταλήγω λοιπόν ότι μάλλον έχει κάποιο ισχυρό draw hand και θέλει να δει το flop. ΑΚ, ΑQ suited. Με το flop το χέρι του δεν βελτιώνεται και κάνει απλό call. Άρα κάτι κυνηγάει ακόμα γιατί α) το flop είναι τέτοιο που δεν δίνει πανίσχυρο χέρι ώστε να επιχειρήσει trap, β) δεν τον έχει χτυπήσει το flop γιατί τότε δεν θα ήθελε καθόλου να συνεχιστεί το χέρι αυτό με δεδομένο ότι νομίζω πως ξέρει πια ότι παίζει εναντίον PP αλλά δεν ξέρει τι PP είναι αυτό. Οπότε ζητάει άλλο ένα φύλλο. Αν έχει flush draw και 2 overcards, τότε μια χαρά συνεχίζει. Πάμε στο turn. Το check του holdem είναι πολύ πονηρό. Αν όπως λέει ο φίλος μας Αntonis δείχνει PP 99-1010-JJ, τότε με ΑΑ ή ΚΚ στο χέρι μας να το κάνουμε πάντα ώστε να κοροϊδεύουμε τους αντιπάλους μας. Πάντως αν έχει ΑΚ αξίζει να κάνει μια προσπάθεια να πάρει το pot εκεί. Αν πάλι έχει AQ (και flush draw όπως μάλλον μας έδειξε το παίξιμό του στο flop), τότε δεν θέλει να χάσει τον "πελάτη". Το χτύπημά του φαίνεται μικρό για το pot (και είναι, περίπου το μισό ποτ), αλλά είναι μεγάλο για το stack του holdem. Αρχίζει να μυρίζει semi bluff το πράγμα. Τέλος πάντων εγώ θα έδινα 100% πιθανότητα ότι έχει flush draw (ίσως και στα σπαθιά), και 70% ΑΚ και 30% ΑQ.

Ας δούμε τώρα τα odds. Αν έχει AQ θα χάσω 29 φορές 93$ και 1 θα κερδίσω 372$ (αν ανοίξει το 9). Αν έχει ΑΚ θα χάσω 22 φορές 93$ (8 σπαθιά ή καρώ, 3 Κ ή 3Α περιμένει)και 48 θα κερδίσω 372$. Πράξεις:

48*372+1*372 - 22*93 - 29*93 = 18228-4743, άρα όχι μόνο κάνω Call αλλά All In.

Την ώρα βέβαια που πατάω το ALL In κάνω και μια προσευχή να έχω διαβάσει σωστά το χέρι...:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ είναι άλλη μια παρτίδα χωρίς σωστές πληροφορίες για το χέρι του αντιπάλου ενω ο αντίπαλος μας έχει αρκετά δικά μας στοιχεία.

Σε πιθανόν all-in εαν είναι μλπόφα του θα κάνει fold αυτόματο αρα δεν κερδίζουμε το υπόλοιπο των χρημάτων που ρισκάρουμε. Τώρα εαν δεν κάνει μπλόφα και εχει πράγματι Q μας περιμένει πάνω απο το κουμπί.

:laugh:

Ενώ εαν δείς call σε τέτοια περίπτωση τότε ετοιμάσου και για sir aout.

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ είναι άλλη μια παρτίδα χωρίς σωστές πληροφορίες για το χέρι του αντιπάλου ενω ο αντίπαλος μας έχει αρκετά δικά μας στοιχεία.

Σε πιθανόν all-in εαν είναι μλπόφα του θα κάνει fold αυτόματο αρα δεν κερδίζουμε το υπόλοιπο των χρημάτων που ρισκάρουμε. Τώρα εαν δεν κάνει μπλόφα και εχει πράγματι Q μας περιμένει πάνω απο το κουμπί.

:laugh:

Ενώ εαν δείς call σε τέτοια περίπτωση τότε ετοιμάσου και για sir aout.

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκινάω από το δικό σου συλλογισμό που λέει ότι το check δείχνει μικρότερο ζευγάρι απο την Q.

Έστω ότι ο συλλογισμός ισχύει.

Τότε κάνω check για να πιστέψει λάθος, να ποντάρει τη Q αν την έχει (ή αν του έρθει στο river) και να τον αδειάσω.

Πάλι βάσει του ίδιου δικού σου συλλογισμού αν κάνω δυνατό bet και δείξω το φύλλο μου τότε θα κάνει fold και δεν θα κερδίσω τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το να κάνεις τσεκ στο turn εαν πέσει 1 το καταννοώ. Ειναι επιβεβλημένο να το κάνεις, δείχνεις οτι τον φοβάσαι αλλα εσύ τον ψάχνεις.:)

Να κάνεις τσεκ χωρίς 1 στο τραπέζι είναι οτι πιο εγκληματικο μπορείς να κάνεις στο φύλλο σου, καθώς μάλλον δείνεις ελευθερη κάρτα στον αντίπαλο που πολλές φορές θα σε καταστρέψει.

Ω!!!!! Πες μου οτι το είπες για πλάκα, σε είχα εκτιμήσσει διαφορετικά. :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

εδώ είναι άλλη μια παρτίδα χωρίς σωστές πληροφορίες για το χέρι του αντιπάλου ενω ο αντίπαλος μας έχει αρκετά δικά μας στοιχεία.

Σε πιθανόν all-in εαν είναι μλπόφα του θα κάνει fold αυτόματο αρα δεν κερδίζουμε το υπόλοιπο των χρημάτων που ρισκάρουμε. Τώρα εαν δεν κάνει μπλόφα και εχει πράγματι Q μας περιμένει πάνω απο το κουμπί.

:laugh:

Ενώ εαν δείς call σε τέτοια περίπτωση τότε ετοιμάσου και για sir aout.

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι έχει πάρα πολλές πληροφορίες. Υπάρχουν πολλά χέρια εκτός από τα 99 που θα τα έπαιζε κανείς με τον ίδιο τρόπο.

Το All In δεν το κάνω για μπλόφα, το folding equity είναι απειροελάχιστο. Θεωρώ ότι είμαι φαβορί στο χέρι, γι' αυτό το κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

το να κάνεις τσεκ στο turn εαν πέσει 1 το καταννοώ. Ειναι επιβεβλημένο να το κάνεις, δείχνεις οτι τον φοβάσαι αλλα εσύ τον ψάχνεις.:)

Να κάνεις τσεκ χωρίς 1 στο τραπέζι είναι οτι πιο εγκληματικο μπορείς να κάνεις στο φύλλο σου, καθώς μάλλον δείνεις ελευθερη κάρτα στον αντίπαλο που πολλές φορές θα σε καταστρέψει.

Ω!!!!! Πες μου οτι το είπες για πλάκα, σε είχα εκτιμήσσει διαφορετικά. :) :)

Χαίρομαι που με έχεις εκτιμήσει διαφορετικά.:)

Όχι δεν το είπα για πλάκα, αλλά πάντα με την προϋπόθεση ότι ισχύει ο δικός σου συλλογισμός. Προσωπικά πιστεύω ότι δεν ισχύει και προσπάθησα να το αποδείξω δια της ατόπου απαγωγής.

Εν ολίγοις, ναι γενικά το check είναι αδυναμία, αλλά δεν είναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ αδυναμία. Μπορεί να προσπαθήσεις να κάνεις παγίδα. Στην προκειμένη περίπτωση αν πράγματι είχε ΑΑ ο holdem (αντι για 99) και ο αντίπαλος έχει τη Q, το check είναι ο μόνος τρόπος να του πάρω τα ρέστα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

goingup έγραψε:

Πάλι βάσει του ίδιου δικού σου συλλογισμού αν κάνω δυνατό bet και δείξω το φύλλο μου τότε θα κάνει fold και δεν θα κερδίσω τίποτα.

Αυτό είναι μια κουτή τακτική που οπως λέει και ο σοφός λαός μας Οποιος πάει για τα πολλά χάνει και τα λίγα.

Μπλοφάρεις οτι δεν έχεις τίποτα μόνο εαν έχεις το καλύτερο φύλλο του τραπεζιού που δύσκολα χαλάει. Διαφορετικά δεν δίνεις ελευθερη κάρτα στον αντίπαλο που εαν δεν του κάνει τοτε δεν του παίρνεις τίποτα ενω εαν του κάνει χάνεις τα πάντα:) :) :) :)

Νομίζω οτι παλιότερα έχω περιγραψει μια ανάλογη παρτίδα με σετ απο Α ο αντίπαλος μου έδωσε φτηνη κάρτα για να με "τσιμπήσει" ως πελάτη αλλα το river μου ΄χαρισε κέντα nuts και το πλήρωσε ακριβά. Φυσικά εαν δεν ερχόταν δεν θα μου έπαιρνε ουτε σεντς :) :)

ΜΟυ φαίνεται οτι τα παθήματα δεν γίνονται μαθήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

goingup έγραψε:
Πάλι βάσει του ίδιου δικού σου συλλογισμού αν κάνω δυνατό bet και δείξω το φύλλο μου τότε θα κάνει fold και δεν θα κερδίσω τίποτα.

Διαφορετικά δεν δίνεις ελευθερη κάρτα στον αντίπαλο που εαν δεν του κάνει τοτε δεν του παίρνεις τίποτα ενω εαν του κάνει χάνεις τα πάντα:) :) :) :)

[/quote:7pwtb443]

Στο συγκεκριμένο χέρι ο αντίπαλος πόνταρε 93$ πάντως με την Q στο turn. Καλοδεχούμενα αν έχω ΑΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν δεν πόνταρε καθόλου και το φύλλο στο Turn σε σκότωνε τι θα έλεγες.

Πιθανόν και εσύ και εγώ ΄έχουμε συνηθίσει σε ψάρια που κάνουν bet σε κάθε τσεκ του αντιπάλου. Εαν το κάνεις αυτό σε καλό αντίπαλο και δεν έχει κάτι σου παίρνει το river τσάμπα το οποίο συνήθως σε "σκοτώνει" και μετά λες στους φίλους πόσο άτυχος στάθηκες με ΑΑ στο χέρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αυτό (ότι δεν έχω ΑΑ) λες εσύ ότι το καταλαβαίνει στο check στο turn. Άρα τον κοροϊδεύω και "μετράει" το χέρι μου μικρότερο απ' ότι είναι...και βάζει 93$ ακριβώς γιατί έκανα check...

Γενικά το να λες ψέμματα στο τραπέζι το θεωρώ καλό πράγμα, αρκεί να είσαι καλός ψεύτης γιατί αλλιώς είναι πολύ επικίνδυνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

εαν δεν πόνταρε καθόλου και το φύλλο στο Turn σε σκότωνε τι θα έλεγες.

Σωστός. Αλλά πάμε να δούμε ποιά φύλλα με σκοτώνουν (και πόσα είναι αυτά) σε σχέση και με το μέχρι τώρα παίξιμό του. Είναι όλα τα καρώ (8 σύνολο γιατί ένα το κρατάω) και ...ποιά άλλα?

39 στις 47, δεν θα με σκοτώσει το φύλλο στο turn, αντίθετα θα του δώσω σκοινί να κρεμαστεί. Κι αν πάλι με σκοτώσει, δεν θα χάσω άλλα λεφτά, γιατί αν είμαι καλός ψεύτης πρέπει να μάθω να πληρώνω λίγο της φορές που η παγίδα μου δεν λειτούργησε. Θα κάνω fold στο καρώ ξέροντας ότι μπορεί και να χάνω ένα pot που είναι, κατά 50% δικό μου, άρα χάνω τα 30$ (60 *50%) 8 φορές στις 47. τις άλλες 39 κερδίζω πολύ - πολύ περισσότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...