Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Scooping: Μήνυση στη Full Tilt, νέα προσθήκη στην ομάδα του Party Poker...


Recommended Posts

** Αυτό το θέμα ασχολείται με το άρθρο: Scooping: Μήνυση στη Full Tilt, νέα προσθήκη στην ομάδα του Party Poker... **

"...ότι και η γνωστή εταιρία χρησιμοποιεί και εκείνη διάφορα bots από την πλευρά της προκειμένου να ενισχύει τον παράγοντα τύχη στο παιχνίδι και να μειώνει τον παράγοντα ικανότητα".Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μας εξηγήσει σε τί αναφέρονται οι μηνυτές? Το αν κληδώθηκε ο λογαριασμός κάποιων γιατί χρησιμοποιούν "bots",προσωπικά μου είναι αδιάφορο.Ο ισχυρισμός τους όμως που αναφέρεται παραπάνω πιστεύω ότι όλους θα μας ενδιέφερε να εξηγηθεί, ανεξαρτήτως του αν παίζουμε στη συγκεκριμένη εταιρία ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν έγινε γνωστό τίποτε περισσότερο από αυτό το δελτίο τύπου, που δημοσίευσαν όλα τα sites. Αν οι εν λόγω παίκτες έχουν στα χέρια τους κάποια στοιχεία για αυτό που ισχυρίζονται θα φανεί στην ακροαματική διαδικασία. Πάντως συμφωνώ ότι εκεί βρίσκεται το ενδιαφέρον στη συγκεκριμένη είδηση.

Αν προκύψει τίποτε νεότερο θα σας ενημερώσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιάννη θυμάσε εκείνο το βράδυ που τσεκάραμε τα στατιστικά μας στο PT?

Θυμάσε πόσο σου είπα οτι είναι χαμένοι στο cash οι ΑΑ μου στο FT? Αυτό μαθηματικά ειναι μάλλον αδύνατο ειχα πει γιαυτό κ δεν ξαναπαίζω ποτε cash στο FT!!! Θυμάσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια το σημαντικο νομιζω σε αυτη την είδηση είναι οτι αν αποδειχτεί τελικά οτι η εν λόγω εταιρεία χρησιμοποιεί bots η αξιοπιστία μου στο online poker γενικά θα χαθεί.και όχι μόνο εμένα νομίζω.Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν έχουμε την δυνατότητα για live cash games(μόνο αυτα που παιζουμε σε φιλικα σπιτια).Οπότε τι κάνουμε? Δεχόμαστε την μοίρα μας? ποιος μπορεί μετα να μας πείσει ποιο site είναι αξιόπιστο και ποιο όχι? Προσωπικά θεωρουσα την fulltilt μια αξιόπιστη πλατφόρμα.Ελπίζω να μην αποδειχτεί το αντίθετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η εν λόγω εταιρία αυτό που διαφημίζει περισσότερο είναι τα cash games αφού δεν υπάρχει περιθώριο να προωθηθεί στα τουρνουά. Πιστεύω ότι η εταιρία δύσκολα ρισκάρει να βάλει bots ιδιαίτερα στα stakes που έπαιζαν οι άνθρωποι αυτοί που σίγουρα είναι από 1/2, 2/4 και πάνω(τα κέρδη τους ήταν $80.000). Σε αυτά τα stakes οι παίχτες είναι πολύ έμπειροι και μπορούν να διαπιστώσουν ορισμένα παράξενα πράγματα που μπορεί να δουν. Οπότε μου φαίνεται κάπως απίθανο να γίνεται αυτό, πιο πιθανό και χωρίς να το καταλάβει κανείς θα ήταν να το έκαναν σε low, micro stakes που έτσι και αλλιώς κανείς τους δεν μπορεί να καταλάβει τι γίνεται.

Αντώνη σε πόσες χιλιάδες hands ήταν οι ΑΑ σου χαμένοι?? ΚΑι εγώ ξεκίνησα με κάποιες χιλιάδες hands να είμαι μείων αλλά στρώνει σιγά σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

Γιάννη θυμάσε εκείνο το βράδυ που τσεκάραμε τα στατιστικά μας στο PT?

Θυμάσε πόσο σου είπα οτι είναι χαμένοι στο cash οι ΑΑ μου στο FT? Αυτό μαθηματικά ειναι μάλλον αδύνατο ειχα πει γιαυτό κ δεν ξαναπαίζω ποτε cash στο FT!!! Θυμάσε?

΄Οντως,θυμάμαι που μου το είχες αναφέρει και σου είχα πει ότι σ'εμένα είναι 94% κερδισμένοι.Δε θυμάμαι το δείγμα χεριών που είχες τότε. Απο'κει και πέρα,εγώ δεν θεωρώ ότι επειδή κάποιος,ο οποίος μάλιστα έχει συμφέρον απ'αυτό που λέει,ισχυρίζεται το Α ή το Β σημαίνει ότι είναι κι έτσι. Απλά,θα μ'ενδιέφερε ν'ακούσω τα επιχειρήματα και τις αποδείξεις εκατέρωθεν και να τις αξιολογήσω ανάλογα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Etsi apla to anaferw...

paizw sss (ShortStackStrategy) sth Full Tilt, kai me vasi to pt mou :

** exei ligo kairo pou xekinhsa (1.5 mhna)

Se 14k hands...an afaireseis ta hands pou ekana preflop raise kai foldaran oloi sta hands pou phga allin tlk heads up exoume:

12 wins

9 losses

thymamai malista oti oi assoi mou sta 6k hands htan -$...periergo den einai??

Xerw to deigma einai poly mikro..alla epeidh paizw poly perissotero twra (peripou 2k hands per day) tha to dw kai sta 200k hands kai tha dw an yparxei kati periergo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν καταλαβαίνω τον όρο "ενίσχυση του παράγοντα τύχη". Το ζητούμενο δεν είναι να βρίσκεται ο παράγοντας τύχη στο μέγιστο;

Τώρα αν κάνουν απάτη και βγάζουν τα φαβορί preflop τελικά να χάνουν, αυτό είναι όντως πολύ σοβαρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι ο τελευταίος που θα πει κατι για στημένο online poker. Ομως αυτό που διαπίστωσα στο FT cash κ το τονίζω στα cash γιατί στα τουρνουά είναι καλύτερα τα πράγματα με τους ΑΑ δεν το έχω δει πουθενά.

Το δείγμα που έχω είναι πολύ μικρό(περίπου 10κ hands). Ομως κάθε φορά που είχα ΑΑ σκεφτόμουν: Ελάτε παιδιά ποιος έχει τους ΚΚ ή άλλο ΡΡ να το σετάρει ή κανα sc να μου τους σπάσει? Και οχι μόνο συνέβαινε αυτό αλλα το παρατηρούσα κ με άλλους στο τραπέζι.

Και μόνο αυτή η σκέψη δεν έκανε καλό στο παιχνίδι μου γιαυτό πήρα την απόφαση να σταματήσω να παίζω εκεί cash. Για τον ιδιο λόγο εαν έχει παρατηρήσει στα πόστ μου αποτρέπω παίκτες χωρίς να εξηγώ τους λόγους να παίζουν εκεί cash.

Κ φυσικά Βαγγέλη έχω την εμπειρία να ξέρω πότε πρέπει να του φολντάρω κ καλό θα ήταν αντί για ειρωνία, να μας πεις τα δικά σου stats apo Ft εάν έχεις γιατί βλέπω οτι κ άλλοι που κρατουν στατιστικά έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Φυσικά ποτέ δεν πρόκειται να αποδειχτεί κάτι τετοιο ούτε νομίζω οτι θα το ήθελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nickakis! έγραψε:

Σε τέτοιο δείγμα αντιμετώπισα ακριβώς τα ίδια αλλά είμαι πεπεισμένος ότι σε βάθος χρόνου θα έχει στρώσει αυτό...

Καλό κουράγιο nickakis για να το στρώσεις. Εγω δεν αντεξα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται ότι οι ΑΑ κερδίζουν απλά ο Αντώνης είπε ότι το έχει πάρει από φόβο με αποτέλεσμα η ψυχολογία του να μην είναι η κατάλληλη και προτιμάει να απέχει από το συγκεκριμμένο site.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stronei fisika , egw exw ta stats moy apo pokerstars kai fulltilt mazi , kai ola einai kanonika (300k+) kai sta tour kai sto cash.

aa>kk>qq>jj

dilonw oti to online poker den einai rigged.

omos einai poli eukolo akoma kai se digma xiliadon xerion na vretheis me -average bb/100 me AA.Ton ioulio px se deigma 28 AA , eimoun -

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fuck fulltilt man :x

Σταμάτησα να παίζω στο ft όταν έχασα 13 bi σε ένα σαββατοκύριακο

Σάββατο παίζω 700 χέρια και χάνω 9 bi

1ο session του σαββάτου χάνω 6 βι σε 35 λεπτά

KK vs AA

QQ vs AA

JJ vs AA

AA vs 69s

Έπεσα 2 φορές πάνω σε σετ

Όταν έπιασα και εγώ σετ έχασα στο river από straight

Κάνω διάλλειμα να ηρεμίσω.

2ο session σαββάτου χάνω 3 bi σε 50 λεπτά

QQ vs KJ allin σε J high turn

Tilt 6bet shove KQs

Φλοπάρω σετ (JJ) φλοπάρει straight (με Τ8ο)

Και ένα TPTK (AK) σε 2flush flop vs set

Κυριακή παίζω 25 λεπτα και χάνω άλλα 4bi

Πήγα 4 φορές allin. Τις 2 ήμουνα 90/10 και τις άλλες 2 80/20 φαβορί

Τα έχασα και τα 4

Ανάληψη και γεια σας

Variance is a bitch

Δεν πιστεύω ότι κανένα από από τα major sites είναι rigged. Αλλά όταν φτάνεις να πανηγυρίζεις επιτυχημένα cbets τότε ήρθε η ώρα να αλλάξεις site imo. Καθαρά για ψυχολογικούς λόγους όπως είπε και ο Nickakis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και δε θα πρέπει να κοιτάμε μόνο τους ΑΑ πότε σπάνε για να υποψιαστούμε κάτι παράνομο όταν μυριζόμαστε τη στραβή. Υπάρχουν ωραιότατα στατιστικά στο Holdemmanager (νομίζω πλέον και στο pokertracker) που υπολογίζουν το $EV-adjusted ισοζύγιο +- των χρημάτων μας σε κάθε account. Δηλαδή αφού μπουν όλα τα λεφτά μέσα πόσα λεφτά τελικά πήρες σε σχέση με τις πιθανότητές σου στο all-in (εκτός των all-in στο river). Το $EV-adjusted θα ήταν ακριβώς ίδιο με το πραγματικό μας κέρδος/ζημία αν σε κάθε all-in γινόταν deal κι ο καθένας έπαιρνε το ποσοστό του pot που του αναλογούσε σύμφωνα με την %πιθανότητα που είχε να το πάρει τη στιγμή του all-in.

Λογικά αν κάποιος παίχτης βλέπει η διαφορά του $EV-adjusted με το πραγματικό του κέρδος/ζημία να αυξάνεται προοδευτικά και με σταθερούς ρυθμούς όσο το δείγμα των χεριών μεγαλώνει, τότε θα πρέπει να υποψιάζεται κάτι στραβό. Φυσικά αυτά που λέω δε λαμβάνουν υπόψη καθόλου το πόσο συχνά θα σου τυχαίνουν set-ups εναντίον σου, πχ flush vs flush, set over set, να σου σπάνε οι άσοι με σετ κλπ και πόσο συχνά θα σου τυχαίνουν αυτά υπέρ σου, που είναι ένας άλλος τρόπος που θα μπορούσε ένα λογισμικό να "τρώει" τα καθαρά κέρδη ενός καλού παίχτη έτσι ώστε σε βάθος χρόνου να βγαίνει break even. Και μάλιστα αυτός ο τρόπος δεν ανιχνεύεται το ίδιο εύκολα με τις γκαντεμιές των all-in από tracking-data mining software...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den xerw posoi apo esas prosexan to post mou..

paizw ShortStack pou shmainei oti :

-an kanei kapoios preflop raise prin apo mena kanw shove

-an oxi apla kanw raise ki an me callaroun kanw shove to flop

...spania slowplay.

Toutestin oti sta preflop allin den mporei na eimai katw apo 76-78% mprosta.

To deigma mou exei ftasei ta 16k hands ws twra (mikro xerw) kai me tous AA *78 times dealt* exw kerdh pou einai to ena trito apo KK kai to ena tetarto apo QQ pou exw piasei peripou idies fores..(79 kai 70 antistoixa).Ta perissotera kerdh einai eite apo blind steal eite apo fold tou initial raiser meta to shove mou.

Epishs shmeiwnw oti sta shove pou ekana preflop kai me callare enas antipalos paixths (exw kai 3-4 me perissoterous) exw sygkentrwtika:

14 wins

10 losses

(pp suited connectors ktlp. den paizei kai poly rolo etsi ki alliws)

Pragmatika aporw pws eimai estw kai ligo kerdismenos...ftaiei mallon pou sta mikra limits se kanoun call me any2 otan exoun kanei raise 3.5BB gia 20BB shove giati einai comitted...

Aaa kai kati allo h fulltilt eprepe na einai o paradeisos tou shortstacker me tosous LAG kai me rakeback...alla pros to paron den exw kataferei na ftiaxw bankroll oute gia na anevw epipedo. Pali kala pou katharisa to bonus.

Thermi paraklisi mhn arxisete na vrizete tous SS's..xerw ki egw tous evriza kai allaza trapezi kathe fora pou emfanizotan enas, alla otan eipe o "foustouki" oti einai kalos tropos gia na katharizeis bonus (kai megalo rakeback) arxisa na paizw 6-9 tbles san ss. Paizw kai kanoniko poker apla ithela na exw ena kalo deigma hands apo ss gia na dw an me symferei to grinding kata ayto ton tropo.

Exallou h douleia douleia kai h diakedash..otan menei xronos.

Opws leei kai s'enan toixo sth Thessaloniki

"Pente meres me skymmeno to kefali..kai to Savvato Xalkidikh"

Aaaa twra pou to thymithika enas filos leei pws diavase se toixo ekklhsias me sprey grammeno:

"Anapste ena keri sto manouali gia to Jackson to Mixalh"

Asxeto alla mias kai legame gia synthimata se toixous....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FullTilt ο παραδεισος του shortstacker..

Αρχισα προσφατα εκει και ειναι πολυ καλυτερα απο Pokerstars.

Parasite στο NL100 που παιζω δεν μπορεις να φανταστεις τι γινεται αν κανεις καλο table selection..

Εδω και καιρο παιζω 6max => Αλλαζουν shove ranges κλπ αλλα το profit++

Σημερα γυρισα θεσσαλονικη τωρα να κανω κατι δουλειες και απο αυριο σε παιρνω τηλεφωνο.

Επισης τα 16κ ειναι πολυ μικρο δειγμα δεν αρκει για συμπερασματα.

Με αυτην την λογικη τα 33 μου ειναι πιο κερδισμενα απο ΤΤ,99,88..

Αυτο ομως δεν σημαινει οτι τα 33 βγαζουν περισσοτερα set..

Αν και ψυχολογικα μετραει..

Raise o utg,call ο utg+1, shove εγω με 33 call και οι 2 και triple up γιατι το 3αρι εσπασε τα overpair xxixixixxi easy game :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thimamai pou sou eipa oti arxisa fulltilt kai einai gemath LAG.

Ki esy mou apanthses oti tetoious thes otan paizeis ss.

Exei megalo variance vevaia to 6max alla se kales meres vgazeis arketa buy-in kai se asxhmes (an den tiltareis...den exw mathei pws ginetai ayto akoma) xaneis elaxista.

Nomiza oti paizeis 9max parepiptontws...oraia giati ki egw 6max katelixa giati ta enniaria einai gemata (6-7) ss kai den xereis ti sou ginetai.

Pare oti wra thes na kanonisoume.

Ante na ta poume ki apo konta kai na pioume epitelous ekeino to rimadokafe.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το γυρισα στο 6max...Θα το συζητησουμε απο κοντα το θεμα αναλυτκα..

Θα σε παρω θα σε παρω μολις μπορεσω..Απλα εχω τρεχαματα με δηλωσεις μαθηματων κλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an kai kerdismenos kata polu sta cash sto ft...oi pextes oi opoioi to munhoun ehoun apoluto dikio...sta cash sto ft h ikanothta erxetai deuterh...kserete pollous pou tha kanane instant fold apo button kq h qj suited se tupiko raise? einai profanes pws auta pou katamarturoun oi pextes einai swsta kai osoi pezoun cash sto ft sigoura sumfwnoun gia auto...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

saras έγραψε:

kserete pollous pou tha kanane instant fold apo button kq h qj suited se tupiko raise? einai profanes pws auta pou katamarturoun oi pextes einai swsta kai osoi pezoun cash sto ft sigoura sumfwnoun gia auto...

Δηλ. πετάει τα φύλλα κάτω πρός συμφέρον των συγκεκρημένων παικτών?

Εγώ προσωπικά αυτά τα φύλλα τα κάνω call.Είναι κακό?

:whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...