Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Q 2 call??


venily

Recommended Posts

apantisi aplh file mou, den eipes oti eixa 15000 i kapu ekei kai esy 1500 kai me 800 akoma evlepa to all in. ekei itan pisteva 50/50 kai eixa dikio ara ase ra epitheta me apokales megalo GPT den xero ti simainei alla prepei na matheis na xaneis kai na eisai kyrios meta.

fearlessgr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοιτα φιλε μου, με :Qd :2h δεν καλεις all in του αλλου. Λες οτι ειχες πιθανοτητες 50-50 αλλα δεν ισχυει. Καταρχην και μονο που εκανα all in και εφοσον ειχα και την εικονα του σφηχτου παιχτη σημενει πως ειχα κατι σοβαρο στα χερια μου. Στην καλυτερη οι πιθανοτες που σε συνεφεραν ηταν να ειχες 60-40 αμα ειχα 8 3. Για να ρισκαρω ομως την εξοδο μου απο το τουρνουα σημαινει πως ειχα εστων εναν Α. Τεσπα στην συγκεκριμενη περιπτωση ηταν 70-30 για μενα οι πιθανοτητες. Αλλα και παλι δεν καλεις με τετοιο φυλο μονο και μονο απο σεβασμο στον αντιπαλο (τουλαχιστον εγω ετσι θα εκανα), πιο σωστο θα το θεωρουσα αν καλουσες με :7d :8c η :9c :7c . Τεσπα να μην το κουραζουμε αλλο. Αφου πιστευεις πως εκανες το σωστο συνεχισε ετσι, δεν θα σου πω αλλοστε και πως θα παιξεις. Καλη τυχη στα επομενα (σιγουρα θα την χρειαστεις).

Υ.Γ σορρυ για το gtp που ειπα αλλα ηταν πανω στα νευρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

venily έγραψε:

Λοιπον κοιτα φιλε μου, με :Qd :2h δεν καλεις all in του αλλου. Λες οτι ειχες πιθανοτητες 50-50 αλλα δεν ισχυει. Καταρχην και μονο που εκανα all in και εφοσον ειχα και την εικονα του σφηχτου παιχτη σημενει πως ειχα κατι σοβαρο στα χερια μου. Στην καλυτερη οι πιθανοτες που σε συνεφεραν ηταν να ειχες 60-40 αμα ειχα 8 3. Για να ρισκαρω ομως την εξοδο μου απο το τουρνουα σημαινει πως ειχα εστων εναν Α. Τεσπα στην συγκεκριμενη περιπτωση ηταν 70-30 για μενα οι πιθανοτητες. Αλλα και παλι δεν καλεις με τετοιο φυλο μονο και μονο απο σεβασμο στον αντιπαλο (τουλαχιστον εγω ετσι θα εκανα), πιο σωστο θα το θεωρουσα αν καλουσες με :7d :8c η :9c :7c . Τεσπα να μην το κουραζουμε αλλο. Αφου πιστευεις πως εκανες το σωστο συνεχισε ετσι, δεν θα σου πω αλλοστε και πως θα παιξεις. Καλη τυχη στα επομενα (σιγουρα θα την χρειαστεις).

Υ.Γ σορρυ για το gtp που ειπα αλλα ηταν πανω στα νευρα μου

FILE VENILY EXEIS APOLYTO DIKIO

TO Q 2 EINAI CARTES GIA NA XASEIS

EGW PROSWPIKA TA PETAW PRIN ERTHOYN STA XERIA MOY .

ALLA KAI O ALLOS FILOS EXEI DIKIO PLIRWNE 800 AKOMA GIA NA TA DEI DEN MPOREIS NA PEIS KATI GIAYTO O DYNATOS STO POKER EXEI PANTA DIKIO OTAN LEW DYNATOS ENNOW STA CHIPS.

AFOY EIXE 15000 LOGIKO HTAN NA TA DEI MIPWS KAI SPASEI TO FYLLO SOY.

EPISHS DEN YPARXEI SEVASMOS STON ANTIPALO OTAN PONTAROYME. EDW KATHOMASTE NA PAROYME O ENAS TA LEFTA TOY ALLOY TI SEVASMO ZHTAS?

EGW OMWS POY LEW AYTA KANW AYTO POY LES KAI ESY SEVOMAI TON PAIKTH POY KANEI GERO PONTARISMA KAI DEN TA VLEPW OMWS POLLES FORES AYTOS O SEVASMOS MOY EXEI VGEI SE KAKO.

AN THELEIS NA KERDIZEIS KSEREIS PWS NA PAIKSEIS DEN THA SOY PW EGW ALLA MHN SEVESAI KANENAN KAI TIPOTE NA ORMAS SAN PEINASMENO AGRIMI NA TOYS KATASPARAKSEIS OTAN EISAI ANWTEROS AYTO EINAI OLH H OYSIA TOY POKER EIDIKA STA TOYRNOYA.

TWRA SOY ETYXE ENA BAD BEAT KSEXNA TO AMA EIXES KAI SY 15000 THA SOY ELEGA EGW TI CALL THA EKANE O FILOS NANASTA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άστον ρε fearless ο τύπος νομίζει ότι είναι κανένας guru και ζητάει σεβασμό γιατί θέλει να νομίζει ότι δίνει την εικόνα του σφηχτού παίκτη. Μη σφίγγεσαι πολύ Venily γιατί θα...

Είναι ο ίδιος που μας αποκάλεσε ζώα όταν τερμάτισε τελευταίος στον πρώτο αγώνα γιατί ήταν λέει λίγα τα chips και γρήγορο το παιχνίδι.

Άμα ζητάς σεβασμό θα πρέπει να τον κερδίσεις και να μάθεις να σέβεσαι και τους άλλους. Αυτό που έκανες χθες θα το βρεις μπροστά σου σε χειρότερη μορφή, αυτό να το ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pokerael έγραψε:

Άστον ρε fearless ο τύπος νομίζει ότι είναι κανένας guru και ζητάει σεβασμό γιατί θέλει να νομίζει ότι δίνει την εικόνα του σφηχτού παίκτη. Μη σφίγγεσαι πολύ Venily γιατί θα...

Είναι ο ίδιος που μας αποκάλεσε ζώα όταν τερμάτισε τελευταίος στον πρώτο αγώνα γιατί ήταν λέει λίγα τα chips και γρήγορο το παιχνίδι.

Άμα ζητάς σεβασμό θα πρέπει να τον κερδίσεις και να μάθεις να σέβεσαι και τους άλλους. Αυτό που έκανες χθες θα το βρεις μπροστά σου σε χειρότερη μορφή, αυτό να το ξέρεις.

Εσύ κανονικά δεν πρέπει να μιλάς μιας και ήταν φανερό το ότι έπαιζες σε συνεργασία με τον παίκτη που ήταν αριστερά σου. Raise/Fold όλη την ώρα και να σου δίνει τις μάρκες...

Το πάλεψε βέβαια στο τέλος, αλλά δεν του είχες αφήσει και πολλά περιθώρια.

Αισχος.

Αισχος.

Ξανά αίσχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spefaz έγραψε:

pokerael έγραψε:
Άστον ρε fearless ο τύπος νομίζει ότι είναι κανένας guru και ζητάει σεβασμό γιατί θέλει να νομίζει ότι δίνει την εικόνα του σφηχτού παίκτη. Μη σφίγγεσαι πολύ Venily γιατί θα...

Είναι ο ίδιος που μας αποκάλεσε ζώα όταν τερμάτισε τελευταίος στον πρώτο αγώνα γιατί ήταν λέει λίγα τα chips και γρήγορο το παιχνίδι.

Άμα ζητάς σεβασμό θα πρέπει να τον κερδίσεις και να μάθεις να σέβεσαι και τους άλλους. Αυτό που έκανες χθες θα το βρεις μπροστά σου σε χειρότερη μορφή, αυτό να το ξέρεις.

Εσύ κανονικά δεν πρέπει να μιλάς μιας και ήταν φανερό το ότι έπαιζες σε συνεργασία με τον παίκτη που ήταν αριστερά σου. Raise/Fold όλη την ώρα και να σου δίνει τις μάρκες...

Το πάλεψε βέβαια στο τέλος, αλλά δεν του είχες αφήσει και πολλά περιθώρια.

Αισχος.

Αισχος.

Ξανά αίσχος.[/quote:3ebacbjq]Γιατί λες μόνο για μένα και δε λες και για τον fearless που του πήγαινε συνεχώς fold? Τι είναι φίλος σου ο fearless και εγώ όχι? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pokerael έγραψε:

Γιατί λες μόνο για μένα και δε λες και για τον fearless που του πήγαινε συνεχώς fold? Τι είναι φίλος σου ο fearless και εγώ όχι? :(

Είναι προφανές: Κρατούσε τις μάρκες του για να μπορεί να τις δώσει σε σένα.

Μην προσπαθείς να δικαιολογηθείς, είναι μάταιο.

Ps. Για τους υπόλοιπους: Πλάκα κάνουμε, ε; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pokerael έγραψε:

Γιατί λες μόνο για μένα και δε λες και για τον fearless που του πήγαινε συνεχώς fold? Τι είναι φίλος σου ο fearless και εγώ όχι? :(

Είναι προφανές: Κρατούσε τις μάρκες του για να μπορεί να τις δώσει σε σένα.

Μην προσπαθείς να δικαιολογηθείς, είναι μάταιο.

Ps. Για τους υπόλοιπους: Πλάκα κάνουμε, ε; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη pokerael και nanasta πιστευετε οτι ξερεται καλυτερο ποκερ απο τους poliscas holdem vergitsi και αλλους επειδη περασατε στην επομενη φαση και αυτοι δεν περασαν??? Το οτι ο nanasta πηρε καποιες καλες θεσεις δεν εχει να λεει κατι αυτο. Εβλεπα το παιχνιδι που εκανε χθες και μου πεσαν τα μαλια. Δηλαδη επειδη τερματισες σε καλυτερες θεσεις σε αυτο τουρνουα πιστευεις οτι εισαι καλυτερος απο μενα??? απλα σου καθισαν τα φυλα φιλε μου. Η τυχη δεν συμπεριλαμβανετε στα skills ενος παιχτη. Οσοι καθονταν στο τραπεζι μου ειδαν πως εχασα και επεσα στα 2000. Δεν λεω οτι ειμαι καλυτερος απο καποιους που τερματισαν 1οι και 2οι, αλλα απο σενα pokerael και nanasta ειμαι συγουρα καλυτερος. Αμα καθομασταν σε ενα τραπεζι με λεφτα μεχρι τελικης πτωσεος θα εβλεπες ποιος ειναι ο καλος και ποιος οχι. Αμφιβαλω αν θα μπορουσες να σταθεις και να βγαλεις κερδος απο ενα τραπεζι εστω και με ορια 0.25/0.50. Γι αυτο μην περιφανευεσαι και πολυ.

Υ.Γ. Εσυ ρε pokerael τι πεταχτικες σαν την τσουτσου και αρχισες να βριζεις?? σου μιλησε κανεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

venily an odos ixe 800 na siblirosi gia na di to flop ekane sxetika kala na akolouthisi idika ean ixe 15000.. an itan kato apo 8000 den tha ebene i an ebene eki tha itan telio fish...

daksi exases tora giati to kanis thema den katalaveno... diladi ego pou exasa tin prokrisi me AA sto xeri apo xirotero filo apo to Q2 prepi na to kano thema??

kai tora na les oti ise sigoura kaliteros apo ton nanasta den ine sovaro... den boris na sigrinis pextes se ena protathlima i ena tournoi i esto ena cash game... sto podosfero to basket i opio alo athlima thes boris na sigrinis pextes ala sto poker distixos oxi... ama thelete kante 10 heads up na sas sigrinoume!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego den eipa pote oti imoun kaliteros apo kanena, otan piga sta skopia kai exasa me A Q apo a 5 (kenta) den arxisa na vrizo kai na ypovivazo tous allous , na tous leo kolofardous ktlp. Prepei loipon pano apo ola na eisai sostos antropos kai meta kalos paiktis poker.

Auto iitan to teleutaio post pano se auto giati poli axia sou edosa, kai den exo ora na spatalao, protimo na paizo poker kai na milao gia themata pou voithane emena kai tous allous sto forum.

kai an thes mporeis na deis ti kano sto site pou paizo syxna kai na mou peis poso tyxeros eimai kai ekei.

http://www.officialpokerrankings.com/pa ... 16AC4.html

fearless

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanasta έγραψε:

ego den eipa pote oti imoun kaliteros apo kanena, otan piga sta skopia kai exasa me A Q apo a 5 (kenta) den arxisa na vrizo kai na ypovivazo tous allous , na tous leo kolofardous ktlp. Prepei loipon pano apo ola na eisai sostos antropos kai meta kalos paiktis poker.

Auto iitan to teleutaio post pano se auto giati poli axia sou edosa, kai den exo ora na spatalao, protimo na paizo poker kai na milao gia themata pou voithane emena kai tous allous sto forum.

kai an thes mporeis na deis ti kano sto site pou paizo syxna kai na mou peis poso tyxeros eimai kai ekei.

http://www.officialpokerrankings.com/pa ... 16AC4.html

fearless

dystixws oi ellines den exoyme epipedo

paizw se toyrnoya invitation me sovaro epathlo gia thn dekada eidika oi prwtoi 3 pairnoyn 1750-1200-700

ginetai miia fora thn evdomada.

tis proigoymenes 3 me petakse eksw enas agglos o idios kai tis 3 fores. hmoyn etoimos na toy ta psallw alla alava mia eidopoihsi apo ton paratiriti toy toyrnoya otan thn prwth fora ton apekalesa fish kai idiot call kai den synexisa tis alles 2 fores giati kindineya me apokleismo gia panta apo to toyrnoya.

kai tis 3 fores ante na moy ekane zhmia 50-75$ parapanw den eixa pithanotites.

omws thn tetarth ton evgala egw eksw enw htan prwtos toy pira sxedon olo toy to stack me ena paratolmo call kai exase parakalw me aaa.

o agglos moy eipe nice n1 vnh bravo

ma toy lew exases poly adika apo katwtero fyllo

moy leei opws edeixe to river to diko soy htan anwtero

that's the poker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon tha ithela kai go na paro thesh se auto to thema...to pos tha paiksei enas paikths einai kathara diki tou epilogh alla apo tin alli o kathenas exei dikaioma na kanei kritiki. os parathrhsh gia to call tou fearless ston all in tou venily thelo na po oti itan astoxo giati ousiastika me xartia :Qd :2h dineis tin dunatothta se enan paikth pou odeuei pros tin eksodo na ksanampei ston paixnidi. kai epeidh se auto to tournoua metraei o kathe pontos, itan -kata tin apopsh mou - ena bad call.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

einai nomizo poli gia opoiondipote ektos tou xoroy na krinei an ena sygkekrimeno call itan sosto i lathos. Otan kapoios einai low stack kai se 1-2 xeria erxontai ta blinds pou tha ton afanisoun, mpainei me metria filla, ara ypologizontas oti eixa 40-50% eixa na pliroso alla 800 giati imoun BB gia na paro peripou 1500-1800 eixa pot odds. Episis o filos mou itan ligo apelpismenos, kati gia bad beat elege kai tetia , den pisteva aoti eixe to megalo filo, Alitheia ti eixes kati san k 4 den thimamai kala. Telos panton....next hand please......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον αντε πολυ τραβηξε αυτο το θεμα... Εγραψα μια μλκια στιν αρχη και εχει γινει ολοκληρο θεμα. Καλυτερα να το ληξουμε εδω γιατι δεν βγαζει πουθενα και δεν συμφερει και κανεναν να συνεχιστει. Οτι εγινε εγινε.

Ολοι παιχταραδες ειμαστε B) B) B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eixe 15000 kai eprepe na plirosei 800 dhladh 5% apo to stack tou. Se xeiroterh periptosh exeis AA kai exo 11.1% pithanotita na kerdiso. To risko se sxesh me to kerdos tou na petakso ena akomh antipalo apo to tournoua, mou deinei odds na kano call me any two.

filika

Jannis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GreekStar έγραψε:

Eixe 15000 kai eprepe na plirosei 800 dhladh 5% apo to stack tou. Se xeiroterh periptosh exeis AA kai exo 11.1% pithanotita na kerdiso. To risko se sxesh me to kerdos tou na petakso ena akomh antipalo apo to tournoua, mou deinei odds na kano call me any two.

filika

Jannis

To 5% den exei tosh sxesh. Opws eipe o nanasta bazei 800 gia na parei 1800 ara to breakeven point einai 800/(1800+800)= 30%

Twra an to 30% einai arketo gia na kaneis call einai allo thema. (Genika tha elega oti einai yperarketo sthn prokeimenh periptwsh)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...