Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Supernova Value (Pokerstars) - Προσωπικος στοχος


foustouki

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 108
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ineverfold έγραψε:

alienhack έγραψε:
crackLiNg έγραψε:
einai asimforo ... an eixes ena deal 50% skepsoy poso rakeback tha epernes me tis idies wres paixnidioy...

Που υπαρχουν τετοια deals????PM me αν εχεις κατι υποψιν.

Gl foustouki.Νομιζω οτι ο στοχος ειναι εφικτος.Ποσα vpps εχεις τωρα?

Αλλα μην ξεχνας να δινεις updates στο λαο μια στο τοσο.[/quote:1xfkjhz8]

ongame...mexri kai 65-70 % rb[/quote:1xfkjhz8]

xaxxaxaxa ευχαριστούμε ....... πήραμε. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Inflames έγραψε:

3pros ena iper sou foustouki,an ginis dld novas tha sou doso 3x to bet an oxi mou dinis to bet.fisika topa sto peripou an endiaferese

pes mou details posous pontous exis mexri tora ktl ktl ela se pm ama einai ;)

καμμένα λεφτά. Δεν υπάρχει περίπτωση αποτυχίας. :)

Υ.Γ. Βάλτο foustouki σε στακάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alienhack έγραψε:

Δεν χρειαζεται.Τα πραγματα απλα.Ξεκιναω με αρχικη καταθεση 1,2Κ€.Αν γινω busto ή δεν γινω sn χανω.ΑΝ γινω sn κερδιζω.

mono pou an toxis sinithio na ginese novas kai den to xera den exo kapio ofelos sto na klisw ayto to bet:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λολ , ειναι σα να σχολιαζουμε το bet του ivey με τον dwan.

μπορω να βρω 10000 ατομα που για 1m θα τρωνε ψωμι και ελιες για 2 χρονια.

το παιζω και εγω αυτο για supernova , ζηταω μονο 2 αποδοση.

@crakling

το θεμα ειναι ομως οτι στην αλλη εταιρεια , ποσο rake θα βρεις ?

θα μπορεις να κανεις multi tabling ?

θα εχεις τις επιλογες που εχεις στο pokerstars ??

ισως σε cash games , να συμφερει.

ομως καποιος sng/tour player αν εχει 35+% rakeback ειναι μεγαλη υποθεση στο stars.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gl αντε και supernova elite στο μελον.. ;);)

Ακυρο ξερει κανεις τιποτα για το victory poker? βλεπω παντου ads για 40% rakeback και ακουγεται ενδιαφερον για εμας στα micro stakes.. B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή τύχη και από μένα foustouki αν και δε μου αρέσει καθόλου ως στόχος. Θα μου άρεσε πολύ πιο πολύ ως στόχος να πεις ότι θέλεις 3,4,5bb/100 και το 0,5-1bb/100 του rakeback να έρθει ως συνέπεια αυτού. Η μεγάλη διαφορά Αντώνη είναι ότι ο απλά καλός tournament παίκτης παίζει με 10+bb/100 με stack από 30bb και πάνω και 4+bb/100 από κει και κάτω στα mid/high tournaments. Αυτά τα νούμερα νομίζω, αν κάνω λαθος διόρθωσέ με, δεν υπάρχουν πια στα αντίστοιχα cash. Πιστεύω επίσης ότι, σε αυτό το βάθος χρόνου που αναφέρεις είναι πολύ πιο εύκολο να είσαι breakeven στα τουρνουά από το να χάνεις 0,5ΒΒ/100 στα cash.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

ineverfold έγραψε:
alienhack έγραψε:
crackLiNg έγραψε:
einai asimforo ... an eixes ena deal 50% skepsoy poso rakeback tha epernes me tis idies wres paixnidioy...

Που υπαρχουν τετοια deals????PM me αν εχεις κατι υποψιν.

Gl foustouki.Νομιζω οτι ο στοχος ειναι εφικτος.Ποσα vpps εχεις τωρα?

Αλλα μην ξεχνας να δινεις updates στο λαο μια στο τοσο.[/quote:1k1xvfdq]

ongame...mexri kai 65-70 % rb[/quote:1k1xvfdq]

xaxxaxaxa ευχαριστούμε ....... πήραμε. :)

psilo offtopic alla

xerei kaneis na exhghsei epakrivws ti paizei me ta "rakeback" deals sthn ongame?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ giorgio.

Εντάξει ο στόχος του δεν είναι αυτός απλα του είπα οτι μπορεί ακόμα κ έτσι. ;)

Νομίζω οτι δεν υπάρχουν αυτά τα νούμερα ή δεν υπήρξαν ποτέ ή τουλάχιστον εγω δεν τα πρόλαβα. Εξαιρούνται τα h-u. Θα έλεγα οτι το 1ΒΒ/100 μαζί με καλό rb εχουν τρομερή απόδοση.

Εχω εναν φίλο που έχει πάνω απο 5ΒΒ/100 σε low stakes(ειναι 5ος στο ps για φετος) κ κάθε φορά που αναφερόμαστε σε αυτό του επαναλαμβάνω στερεότυπα οτι απλά "τρέχει" καλά (το αποδυκνεύει περίτρανα κ το ev διάγραμμα του) κ η εξομάλυνση αργά ή γρήγορα να έρθει. Κατι ανάλογο έλεγα κ σε κάποιον που οταν ξεκίνησε τα τουρνουά έτρεχε με 100+ ROI κ θυμάσαι τι ΄λεγα κ η εξομάλυνση ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί (σκατα στο στόμα σου γρουσούζη Αντώνη). :)

Πάντα θα υπάρχουν οι εξαιρέσεις για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα κ μακάρι ολοι μας να αποτελουμε την εξαίρεση ομως εγω τα νούμερα που δίνω ειναι για γήινους κ οχι εξωγήινους.

@ gbets κλέβεις. Εγω θα έλεγα του foustouki κ 1/1 ειναι καλό 1/3 εναντίον μας το δεχόμαστε. Τσάμπα λεφτά είναι. :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερω εγω. Έπαιζα παλια στην eurobet και ειχα μαζεψει 85.000 PP (αντιστοιχουν περιπου σε 17.000 $ rake). Ξες τι επιστροφή έπαιρνα; 20 $ το μήνα, το κλασικο bonus και τιποτα παραπανω. Απλα οι ανθρωποι δεν ειχαν προγραμμα επιβραβευσης. Ηταν η πρωτη εταιρια που επαιξα και δεν ηξερα καν τι σημαινει... Μετά κατάλαβα...

Ωστοσο για να μην ειμαι άδικος, παίζοντας στη GR που είναι και αυτή ongame, ειχα περισσότερο rakeback, αν και πάλι έπεσα σε λάθος εποχή, πριν κάνουν διαβαθμισμένο πρόγραμμα επιβράβευσης.

Αυτά για ongame. Όσο αφορά το εγχείρημά σου foustouki, για να σε ενθαρρύνω σου λέω ότι με τακτικό παιχνίδι θα φτάσεις sn, χωρίς να πάρεις χαμπάρι. Εγώ πέρυσι μάζεψα 85.000 vpp, πάιζοντας cash 2 μήνες κυρίως (μεγαλύτερα stake) και τους άλλους μήνες ψιλολογια (τουρνουά κλπ) έως καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fileasfog έγραψε:

Ξερω εγω. Έπαιζα παλια στην eurobet και ειχα μαζεψει 85.000 PP (αντιστοιχουν περιπου σε 17.000 $ rake). Ξες τι επιστροφή έπαιρνα; 20 $ το μήνα, το κλασικο bonus και τιποτα παραπανω. Απλα οι ανθρωποι δεν ειχαν προγραμμα επιβραβευσης. Ηταν η πρωτη εταιρια που επαιξα και δεν ηξερα καν τι σημαινει... Μετά κατάλαβα...

Ωστοσο για να μην ειμαι άδικος, παίζοντας στη GR που είναι και αυτή ongame, ειχα περισσότερο rakeback, αν και πάλι έπεσα σε λάθος εποχή, πριν κάνουν διαβαθμισμένο πρόγραμμα επιβράβευσης.

Αυτά για ongame. Όσο αφορά το εγχείρημά σου foustouki, για να σε ενθαρρύνω σου λέω ότι με τακτικό παιχνίδι θα φτάσεις sn, χωρίς να πάρεις χαμπάρι. Εγώ πέρυσι μάζεψα 85.000 vpp, πάιζοντας cash 2 μήνες κυρίως (μεγαλύτερα stake) και τους άλλους μήνες ψιλολογια (τουρνουά κλπ) έως καθόλου.

ty

mhpws xereis na exhghseis kai ayto to thread? :)

http://forumserver.twoplustwo.com/51/af ... op-724318/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

@ giorgio.

Εντάξει ο στόχος του δεν είναι αυτός απλα του είπα οτι μπορεί ακόμα κ έτσι. ;)

Νομίζω οτι δεν υπάρχουν αυτά τα νούμερα ή δεν υπήρξαν ποτέ ή τουλάχιστον εγω δεν τα πρόλαβα. Εξαιρούνται τα h-u. Θα έλεγα οτι το 1ΒΒ/100 μαζί με καλό rb εχουν τρομερή απόδοση.

Εχω εναν φίλο που έχει πάνω απο 5ΒΒ/100 σε low stakes(ειναι 5ος στο ps για φετος) κ κάθε φορά που αναφερόμαστε σε αυτό του επαναλαμβάνω στερεότυπα οτι απλά "τρέχει" καλά (το αποδυκνεύει περίτρανα κ το ev διάγραμμα του) κ η εξομάλυνση αργά ή γρήγορα να έρθει. Κατι ανάλογο έλεγα κ σε κάποιον που οταν ξεκίνησε τα τουρνουά έτρεχε με 100+ ROI κ θυμάσαι τι ΄λεγα κ η εξομάλυνση ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί (σκατα στο στόμα σου γρουσούζη Αντώνη). :)

Πάντα θα υπάρχουν οι εξαιρέσεις για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα κ μακάρι ολοι μας να αποτελουμε την εξαίρεση ομως εγω τα νούμερα που δίνω ειναι για γήινους κ οχι εξωγήινους.

Ρε συ Αντώνη αφού ξέρεις ότι μου αρέσει να μιλάω με νούμερα και δεν λέω λόγια του αέρα. Το screenshot είναι από δύο πολύ γνωστούς σου tournament παίκτες ( ο ένας είμαι εγώ) απόλυτα γήινους με 700Κ+ χέρια. H green zone είναι για Μ>20 και οι άλλες για μικρότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giorgio έγραψε:

Καλή τύχη και από μένα foustouki αν και δε μου αρέσει καθόλου ως στόχος. Θα μου άρεσε πολύ πιο πολύ ως στόχος να πεις ότι θέλεις 3,4,5bb/100 και το 0,5-1bb/100 του rakeback να έρθει ως συνέπεια αυτού. Η μεγάλη διαφορά Αντώνη είναι ότι ο απλά καλός tournament παίκτης παίζει με 10+bb/100 με stack από 30bb και πάνω και 4+bb/100 από κει και κάτω στα mid/high tournaments. Αυτά τα νούμερα νομίζω, αν κάνω λαθος διόρθωσέ με, δεν υπάρχουν πια στα αντίστοιχα cash. Πιστεύω επίσης ότι, σε αυτό το βάθος χρόνου που αναφέρεις είναι πολύ πιο εύκολο να είσαι breakeven στα τουρνουά από το να χάνεις 0,5ΒΒ/100 στα cash.

thanks giorgio.

Οσο για αυτο που ειπες παραπανω:

Δυστυχως δεν ειμαι σε θεση να κερδιζω 4-5bb/100 κανοντας 16tabling microstakes NLcash.

Aν παιξω 1-4 ισως και λιγο παραπανω tables τοτε θα μπορουσα να βαλω τετοιο σκοπο.

Αλλα στο NL25 για παραδειγμα θεωρω χαζο να παιζω 2 tables για να εχω 3-4bb/100.

Αν επαιζα regularly στο NL100 πχ πιστεψε με θα προσπαθουσα με λιγοτερα tables να ειμαι regular winner και θα εκανα οτι μπορουσα για να ανεβασω το bb/100.

Απλα πιστευω αυτο που θα κανω ειναι ο ευκολοτερος και ασφαλεστερος τροπος για το συγκεκριμενο ποσο που θα boostarei το bankroll μου.

Και 13000$ για NL25-NL50-PLO25 grinder ειναι τρομερο ποσο.

Δες ptr τους top winners των stakes αυτων.

O νουμερο ενα εχει 13Κ$ profit μετα απο 850Κ χερια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Inflames έγραψε:

3pros ena iper sou foustouki,an ginis dld novas tha sou doso 3x to bet an oxi mou dinis to bet.fisika topa sto peripou an endiaferese

pes mou details posous pontous exis mexri tora ktl ktl ela se pm ama einai ;)

Αυτην την στιγμη εχω 21Κ vpp.

Δεν εχω ξαναγινει supernova (ρωτησες κατι τετοιο σε ενα post σου)

Δεχομαι το στοιχημα 3 προς 1.

Μενει το ποσο.

Κανε με add για να τα πουμε στο chat καλυτερα.

Σε περιμενω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Foustouki pos 8a mazepseis 715000 fpps? Gia na gineis sn xreiazode 100000 vpps kai 1vpp=2,5 fpps an eisai platinum star. Epishs boreis na eksargyroseis olous tous podous agorazodas to $4000 bonus oses fores boreis,to opoio exei to kalytero conversion rake

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...