Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΑ?


bosio

Recommended Posts

Full Tilt No-Limit Hold'em, $0.25 BB (9 handed) Hand History Converter Tool from FlopTurnRiver.com (Format: FlopTurnRiver Cards)

UTG ($24.55)

UTG+1 ($9.75)

MP1 ($20.85)

MP2 ($5.20)

BOSIO ($25)

CO ($39.75)

Button ($62.60)

SB ($17.95)

BB ($12.60)

Preflop: BOSIO is MP3 with 4d.gif, 2s.gif.

UTG calls $0.25, 3 folds, BOSIO checks, CO calls $0.25, 1 fold, SB completes, BB checks.

Flop: ($1.25) 2d.gif, 9c.gif, 2c.gif(5 players)

SB checks, BB bets $0.75, UTG folds, BOSIO raises to $1.5, CO raises to $39.5 (All-In), SB folds, BB folds, BOSIO folds.

Final Pot: $-33

Πρώτο χέρι με το που κάθησα στο τραπέζι. Δεν έχω καμία εικόνα για κανέναν αντίπαλο. Εκανα σωστα κατα τη γνώμη σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

bosio έγραψε:

Full Tilt No-Limit Hold'em, $0.25 BB (9 handed) Hand History Converter Tool from FlopTurnRiver.com (Format: FlopTurnRiver Cards)

UTG ($24.55)

UTG+1 ($9.75)

MP1 ($20.85)

MP2 ($5.20)

BOSIO ($25)

CO ($39.75)

Button ($62.60)

SB ($17.95)

BB ($12.60)

Preflop: BOSIO is MP3 with 4d.gif, 2s.gif.

UTG calls $0.25, 3 folds, BOSIO checks, CO calls $0.25, 1 fold, SB completes, BB checks.

Flop: ($1.25) 2d.gif, 9c.gif, 2c.gif(5 players)

SB checks, BB bets $0.75, UTG folds, BOSIO raises to $1.5, CO raises to $39.5 (All-In), SB folds, BB folds, BOSIO folds.

Final Pot: $-33

Πρώτο χέρι με το που κάθησα στο τραπέζι. Δεν έχω καμία εικόνα για κανέναν αντίπαλο. Εκανα σωστα κατα τη γνώμη σας?

poly swsto to fold alla lathos to bet eprepe na kaneis call gia na koimiseis toys antipaloys egw pisteyw oti tha kerdizes to xeri pithanologw ton allon gia A9 εαν ειχε 99 α κοιταγε να αρμεξει οπως επισης και 2 9 να ειχε παλι θα αρμεγε αλλα το φολδ ηταν ολοσωστο ηταν πολλα τα λεφτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο bosio ενα πολύ καλό παράδειγμα για σχολιασμό.

Εγω δεν θα πω εαν εκανες σωστά ή λάθος στο fold (μάλλον σωστά). Ο αντίπαλος έχει ή 99 ή Α-9 ή 2-9 ή 2-μεγαλύτερο του 4. Το θέμα είναι αλλού.

Κάνει reraise all-in 39$ με ποτ 3,50$.

Δηλαδή διακυνδινεύει 39$ για να κερδίσει 3. Εαν εχει ηδη φουλ κάνει τεράστιο λάθος γιατί δεν παγιδεύει άλλους δύο παίκτες για να μεγαλώσει το ποτ. Το πιο πιθανό που βλέπω να κρατά είναι Α-9 ή Α-2. Σε κάθε περίπτωση ο τύπος αγνοεί την σχεση ποτ με bet. Tα ρίσκα που παίρνει δεν ειναι σωστά. Εδω τρώει call απο κάποιον με 99 ή 9-2 και χάνει τα χρήματα που βάζει στο ποτ για να κερδίσει 3$. Ιδίως οταν δύο παίκτες πριν απο αυτόν εχουν κάνει bet kai raise και αυτό ειναι πιθανό. Ταυτόχρονα και σε περίπτωση που αισθάνεται οτι είναι καλύτερος με Α-2 (το πιο πιθανό χέρι) χάνει την δυνατότητα να μεγαλώσει και άλλο το ποτ. Σε κάθε περίπτωση μια τέτοια κίνηση είναι λάθος εκ μερους του.

Αυτό βέβαια κατα την προσωπική μου άποψη. Κάποιος πιθανόν να πει οτι κάνει σωστά παιρνει 3$ (12ΒΒ)ρισκάροντας 39$ (156ΒΒ) και ειναι ευχαριστημένος. Εγω πάντως δεν θα ήμουν. Παντως σου συνιστώ να παίζεις συχνά με τέτοιους παίκτες και κάπου θα τσιμπήσεις την καλή ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai sosto to fold.....h gnomh moy einai oti ayth h periptosh einai ap thn mia meria poly diskolh ap thn alh einai poly aplh.krima poy htan to proto soy xeri se ayto to trapezi. nomizw eixe A :2h h K :2h 20% oti eixe :Ac :2h .de pistevw na eixe full.an den einai enas bad player.krima poy de fa mafoyme ti eixe......bravo soy.....an o antipalos soy den htan enas finlandos me:Qs :9h :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bosio έγραψε:

Full Tilt No-Limit Hold'em, $0.25 BB (9 handed) Hand History Converter Tool from FlopTurnRiver.com (Format: FlopTurnRiver Cards)

UTG ($24.55)

UTG+1 ($9.75)

MP1 ($20.85)

MP2 ($5.20)

BOSIO ($25)

CO ($39.75)

Button ($62.60)

SB ($17.95)

BB ($12.60)

Preflop: BOSIO is MP3 with 4d.gif, 2s.gif.

UTG calls $0.25, 3 folds, BOSIO checks, CO calls $0.25, 1 fold, SB completes, BB checks.

Flop: ($1.25) 2d.gif, 9c.gif, 2c.gif(5 players)

SB checks, BB bets $0.75, UTG folds, BOSIO raises to $1.5, CO raises to $39.5 (All-In), SB folds, BB folds, BOSIO folds.

Final Pot: $-33

Πρώτο χέρι με το που κάθησα στο τραπέζι. Δεν έχω καμία εικόνα για κανέναν αντίπαλο. Εκανα σωστα κατα τη γνώμη σας?

Eγώ πάλι, δεν νομίζω ότι είχε τίποτα απο αυτά.

Βέβαια, χωρίς κάποιο read στον αντίπαλο, είναι λίγο δύσκολη η απάντηση. Προσωπικά, απότ ο χτύπημά του, τον έχω για: :As :Ah , :Kh :Ks , :Qs :Qc (με όποιο χρώμα προτιμάτε).

Ναι, εγώ θα έκανα call.

Eιδικά, αν το bankroll μου, ήταν της τάξεως των 250-500$.

Ασφαλέστατα και θα έκανα call, και για ένα ακόμα λόγο:

Γιατί ήταν ALL-IN, που σημαίνει ότι τα άλλα 2 φύλλα, θα τα έβλεπα...ΤΖΑΜΠΑ!

Αν όμως, το bankroll σου, ήταν αυτά τα 25$, τότε ίσως έπαιξες συγκρατημένα, αλλά δικαιολογημένα.

Και τώρα, θα σου αντιστρέψω την ερώτηση:

Αν εσύ έκανες all-in, με 2 Άσσους π.χ., θα εύρισκες απάντηση από κάποιον που κρατούσε 2πλό?

:laugh: :lol: :cheer:

.....................

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

takisnik έγραψε:

pano kalhspera !

symfwnw kat'arxhn me to post tou antoni...o typos paizei la8os oti kai an exei..

twra h dikh mou gnwmh einai pws epraxes swsta kanontas fold...egw omws 8a ekana call:)

ΕΠΙΘΕΤΙΚΕ..........

:lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: :blink: :woohoo: :laugh: :S :S :pinch::evil:

an den mpenoume kai sayta ta kolpa pote tha mpoume???!!

egw 8a ekana call..an moy to epitrepeis..gia mena ekanes lathos...an eixe :9d :9d:9h oi :2h :9s 8a epeze diaforetika..egw ton eixa gia:Qh :Qd h:Kh :Kd !!mi zitas gnwmes apo kanena kane oti goustareis giati 8akous apopseis pou 8a se mperdepsoun

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mporei na einai kai etsi file theoma alla den mporw na petaxw set sto flop ( se cash game)th stigmh pou to pot einai toso megalo kai na xasw thn eykairia na dw to 4o dyaraki h to 4 se turn kai river kai akomh pio poly thn eykairia na kerdisw ayto to megalo pot...oxi re file 8a plhrwsw..:angry: :angry: B) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το σκέφτηκα ως εξής...

Ο τύπος είναι late position. Αν είχε 9-9 πιθανότατα θα είχε κάνει raise. Τώρα μετά το flop ο πρώτος παίχτης κάνει ένα bet για να αγοράσει το ποτ εκει. Εγώ κάνω raise διπλάσιο του bet του ωστε να κάνω πιο ακριβό για τον αντίπαλο που μιλάει τελευταίος να μπεί σε ένα ποτ μετα απο bet και reraise. Όμως ο αντίπαλος κανει reraise all-in και εγώ βρισκομαι σε δύσκολη θέση. Τα χέρια που μπορεί να έχει: Α/Κ-χ suited, A/Κ-2 suited, A-9, 2-x μεγαλύτερο του 4... ισως ένα pocket pair μεγαλύτερο του board, ίσως κάτι άλλο... Πραγματικά δεν έχω καμία εικόνα για τον αντίπαλο και προτημώ να μην ρισκάρω το stack μου στο πρώτο hand...

Y.Γ. Το bankroll μου είναι αρκετά healthy για το level:P ,μπορείς να παρακολουθείς την πορεία του εδώ...*http://bosiopan.myblog.gr/bosiopan.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αν εκανες σωστα ή λαθος. Εγω θα εκανα fold για τον απλουστατο λογο οτι δεν εχω καμια απολυτως ιδεα για το πως παιζει ο τυπος. Μπορει να σε μπλοφαρε κρατώντας χειροτερο φυλλο απο σενα, μπορει ομως και να ηταν η πρωτη φορα στη ζωη του που παιζει Holdem, και να μην ξερει τι του γινεται.

Αφου λοιπον δεν ξερεις τι παικτης ειναι, το κυριο κριτηριο σου περα απο το ενστικτο ειναι και το ποσο "πονας" αυτα τα $25. Αν εχεις healthy stack και νιωθεις οτι το αντεχεις να τα βαλεις ολα μεσα σε ενα Pot για το οποιο δεν εισαι σιγουρος 100%, το κανεις. Αλλιως, πας πασσο.

EDIT: Επειδη ειδα καποιον που γραφει οτι εχει τον αντιπαλο σου για "AA,QQ,KK με οποιο χρωμα προτιματε"...

Με ποια λογικη αυτος ο παικτης εχοντας τετοιο monsterhand, κανει check το big blind του και μετα παει ρεστα στο φλοπ? Το να κανεις raise με τετοιο φυλλο preflop είναι πλεον τοσο στοιχειωδες οσο το να αναπνεεις, γιαυτο και θα το περιμενα κυριολεκτικα απο τον καθε παικτη, ανεξαρτητα του αν εχω παρακολουθησει ή οχι το παιχνιδι του ως εκεινη την ωρα...Γιαυτο και δεν πιστευω οτι ειχε top pair στο χερι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Call. Το ποσό του στοιχήματος δεν έχει καμμία σχέση. Το μέγεθος του bankroll επίσης (ή κάθεσαι στο λάθος τραπέζι ή όχι). Το call ή το fold έχει να κάνει με αυτή τη μία περίπτωση.

Έχεις ένα read και καλό. Ο αντίπαλος παίζει λάθος ότι και να κρατάει.

Επίσης μπορείς να τον βάλεις σε range. Με 99 θα έκανε limp σε cut off? Ίσως. Αλλά δύσκολο (και λάθος). Με 2 10? Με 2 και οτιδήποτε (εκτός ίσως από Κ ή Α suited)?

Είναι σαφώς κάτω από το 20% τα φύλλα που μπορεί να έχει και να σε κερδίζουν. Τα draws είναι άλλη ιστορία.

Semi bluff με σπαθιά? Χοντροκομμένο...

suited connectors (9 10 ή 9 8, ή 9 J)? Τι νόημα έχει το all in?

Σε κάθε περίπτωση το all in δεν είναι value bet. Και έγώ θα το έβλεπα με τη λογική του κορώνα γράμματα σε απόδοση αλλά έχω τουλάχιστον 60% να κερδίσω. Αυτό το στοίχημα το πάω πάντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό δεν είπα και γώ?

Θα με τρελάνεις?

Ξέρεις τι έγινε με το bosio?

Έχει μπερδευτεί τόσο με αυτά που ακούει κατά καιρούς...που στο τέλος θα foldάρει μόνιμα και τους 2 ΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(ατειεύομαι...bosio)

Kαι η πλάκα ξέρεις ποια είναι?

ότι επειδή δεν θα μάθουμε ποτέ τι βγήκε στο turn & river, δεν θα ξέρουμε και ποιός είχε δίκιο...!

Πάντως, εγώ, και το "βρακί" μέσα και ας έχανα..."ζέστη κάνει, θα άλλαζα..."

:laugh: :laugh: :laugh:

και στη τελική, άλλα 23,5$ ήτανε...περίπου 18-19 ευρώ...και θα τον άφηνα, τώρα που τον βρήκα...?

ΟΛΑ ΜΕΣΑ!

+ ότι θα είχα και ένα "ψιλο-ακριβοπληρωμένο" read...!

Όμως, μια και το αναλύσαμε, οι πιθανότητες να είχε αυτός το τέταρτο 2άρι, δεν ξεπερνούσαν το 1-2%!!!!!

Η αρχική μου τοποθέτηση είναι -πιστεύω- η πιο κοντινή στην πραγματικότητα σε ένα πολύ "θολό" read.

Ο τύπος, είχε 2 10άρια και άνω!

Θα του τα έβαζα...:evil:

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Themis απο οτι καταλαβαίνω συμφωνούμε σχεδόν όλοι οτι είναι θέμα έμπνευσης για το τι κρατάει ο αντίπαλος απλά με το fold χάνω 2$ περίπου ενώ με ένα λάθος call χάνω 25$.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

theomas έγραψε:

στο τέλος θα foldάρει μόνιμα και τους 2 ΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μα οι Α-Α δεν είναι μικρότερο φύλλο απο το 2-2?:P :P :P :P :P :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, όχι bosio μην το κάνεις αυτό το λάθος, please.

Το λάθος fold είναι πολύ πιο ακριβό (γενικά) από το λάθος call γιατί αντιπροσωπεύει μεγαλύτερη χασούρα. Το fold εδώ (αν είναι λάθος) σου κοστίζει 25$ + 3$ που είναι το pot ήδη. Το call (αν είναι λάθος) σου κοστίζει 23$.

Βάλε τώρα τις πιθανότητες που νομίζεις ότι είναι σωστό το ένα και το άλλο και βγάλε την αναμενόμενη απόδοση (ΕV).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bosio έγραψε:

Εγώ το σκέφτηκα ως εξής...

Ο τύπος είναι late position. Αν είχε 9-9 πιθανότατα θα είχε κάνει raise. Τώρα μετά το flop ο πρώτος παίχτης κάνει ένα bet για να αγοράσει το ποτ εκει. Εγώ κάνω raise διπλάσιο του bet του ωστε να κάνω πιο ακριβό για τον αντίπαλο που μιλάει τελευταίος να μπεί σε ένα ποτ μετα απο bet και reraise. Όμως ο αντίπαλος κανει reraise all-in και εγώ βρισκομαι σε δύσκολη θέση. Τα χέρια που μπορεί να έχει: Α/Κ-χ suited, A/Κ-2 suited, A-9, 2-x μεγαλύτερο του 4... ισως ένα pocket pair μεγαλύτερο του board, ίσως κάτι άλλο... Πραγματικά δεν έχω καμία εικόνα για τον αντίπαλο και προτημώ να μην ρισκάρω το stack μου στο πρώτο hand...

Y.Γ. Το bankroll μου είναι αρκετά healthy για το level:P ,μπορείς να παρακολουθείς την πορεία του εδώ...*http://bosiopan.myblog.gr/bosiopan.

Αφού το bankroll σου είναι healthy, τότε κακώς δεν πήγες.

Επαναλαμβάνω, πως αν είχε ακόμα 100-150$ για να κινδυνεύεις να δεις στο turn, ένα huge pot, τότε είναι άλλο θέμα...

Εξετάζεις τις πιθανότητες που έχεις και το ψάχνεις αλλιώς...

Εφόσον όμως, το κελεπούρι, σου έκανε all-in τα τελευταία του ψίχουλα, και εσυ ΕΧΕΙΣ (δεν ΘΑ έχεις) φυλλάρα (!) τότε γιατί fold?

Κάνε μάγκα μου το bankroll σου, πιο...healthy...(!)

Γι' αυτό δεν παίζεις άλλωστε?

Συμφωνώ απόλυτα και με τον Αλέξη.

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

goingup έγραψε:

Το ποσό του στοιχήματος δεν έχει καμμία σχέση. Το μέγεθος του bankroll επίσης (ή κάθεσαι στο λάθος τραπέζι ή όχι).

Ειμαι της αποψης οτι εχει σχεση. Eχω παιξει σε τραπεζι 0.05/0.10 cents, και σε τραπεζι 2/4 Ευρω. Η παικτικη μου συμπεριφορα στα δυο limits δεν εχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ σχεση. Ναι,το ξερω οτι ειναι λαθος μου , αλλα οσο ναναι αλλιως νιωθω οταν πεταω μεσα 1 ευρω και αλλιως 100.

Και τωρα θα μου πεις Αλεξη, "τοτε γιατι παιζεις σε αυτα τα ορια αφου δεν το σηκωνει η τσεπη σου;"..E, καμια φορα υπερισχυει μεσα σου ο τζογος και οχι η λογικη..και αν δεν το εχεις νιωσει εσυ ποτε, τοτε σου βγαζω το καπελο γιατι πραγματικα πιστευω πως εισαι απο τους λιγους! B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bosio έγραψε:

theomas έγραψε:
στο τέλος θα foldάρει μόνιμα και τους 2 ΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μα οι Α-Α δεν είναι μικρότερο φύλλο απο το 2-2?:P :P :P :P :P :P :P :P :P[/quote:3d0wcs31]

Που να δεις από τα 2-2-2 τι είναι...

:evil: :evil: :evil:

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΚ Goingup. Επαιξε μεγάλο ρόλο το οτι ήταν το πρώτο hand. Αν είχα δει ένα showdown του σίγουρα θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Themis έγραψε:

goingup έγραψε:
Το ποσό του στοιχήματος δεν έχει καμμία σχέση. Το μέγεθος του bankroll επίσης (ή κάθεσαι στο λάθος τραπέζι ή όχι).

Ειμαι της αποψης οτι εχει σχεση. Eχω παιξει σε τραπεζι 0.05/0.10 cents, και σε τραπεζι 2/4 Ευρω. Η παικτικη μου συμπεριφορα στα δυο limits δεν εχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ σχεση. Ναι,το ξερω οτι ειναι λαθος μου , αλλα οσο ναναι αλλιως νιωθω οταν πεταω μεσα 1 ευρω και αλλιως 100.

Και τωρα θα μου πεις Αλεξη, "τοτε γιατι παιζεις σε αυτα τα ορια αφου δεν το σηκωνει η τσεπη σου;"..E, καμια φορα υπερισχυει μεσα σου ο τζογος και οχι η λογικη..και αν δεν το εχεις νιωσει εσυ ποτε, τοτε σου βγαζω το καπελο γιατι πραγματικα πιστευω πως εισαι απο τους λιγους! B)[/quote:3b08f7ue]

Το εχώ νιώσει λέει...:)

Πάντως ακολουθώ ένα rule of thumb. Όταν κάτσω στο τραπέζι και μέχρι να μου έρθει το ΒΒ για να παίξω, αναρωτιέμαι (υποθετικά) αν θα καλέσω με ΑΑ pre flop τον raiser που μου ζητάει όλο το starting stack μου, ή αν θα φοβηθώ γιατί το ποσό είναι "μεγάλο για ένα χέρι". Αν η απάντηση είναι "φοβάμαι" τότε παίζω σε λάθος τραπέζι.

Πάντως είναι δύσκολο να μπορέσει κανείς να αποστασιοποιηθεί από το απόλυτο ποσό του κάθε στοιχήματος και να παραμείνει προσηλωμένος στο αν οι πιθανότητες είναι με το μέρος του ή όχι. Τόσο δύσκολο όσο και απαραίτητο. Θα μου πεις τώρα ΟΚ, έχει 90% πιθανότητες υπέρ σου, παίζεις το σπίτι σου? Η απάντηση είναι όχι. Απλά αυτή η απάντηση θα πρέπει να δοθεί πριν κάτσουμε στο τραπέζι και όχι κατά τη διάρκεια των χεριών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

goingup έγραψε:

Το εχώ νιώσει λέει...:)

Πάντως ακολουθώ ένα rule of thumb. Όταν κάτσω στο τραπέζι και μέχρι να μου έρθει το ΒΒ για να παίξω, αναρωτιέμαι (υποθετικά) αν θα καλέσω με ΑΑ pre flop τον raiser που μου ζητάει όλο το starting stack μου, ή αν θα φοβηθώ γιατί το ποσό είναι "μεγάλο για ένα χέρι". Αν η απάντηση είναι "φοβάμαι" τότε παίζω σε λάθος τραπέζι.

Πάντως είναι δύσκολο να μπορέσει κανείς να αποστασιοποιηθεί από το απόλυτο ποσό του κάθε στοιχήματος και να παραμείνει προσηλωμένος στο αν οι πιθανότητες είναι με το μέρος του ή όχι. Τόσο δύσκολο όσο και απαραίτητο. Θα μου πεις τώρα ΟΚ, έχει 90% πιθανότητες υπέρ σου, παίζεις το σπίτι σου? Η απάντηση είναι όχι. Απλά αυτή η απάντηση θα πρέπει να δοθεί πριν κάτσουμε στο τραπέζι και όχι κατά τη διάρκεια των χεριών.

Αν έχεις Α-Α pre-flop δεν υπάρχει συζήτηση αν θα κάνεις call ή όχι. ... Τώρα αν το σπίτι σου αντιπροσωπεύει λιγότερο απο το 5% της περιουσίας σου τότε κάνεις call...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oti kai na leme o kafenas fa exei dikio.....mono edw de simfonw-

Προσωπικά, απότ ο χτύπημά του, τον έχω για: AA, KK,QQ(με όποιο χρώμα προτιμάτε).

se eyxaristw ....exw kairo na dw ena toso kalo paradeigma(edw).

nomizw oti o kafenas kati phre apo edw.

moy arese poly ayto poy eipe o goingup....

Το λάθος fold είναι πολύ πιο ακριβό (γενικά) από το λάθος call γιατί αντιπροσωπεύει μεγαλύτερη χασούρα. Το fold εδώ (αν είναι λάθος) σου κοστίζει 25$ + 3$ που είναι το pot ήδη. Το call (αν είναι λάθος) σου κοστίζει 23$.

poly aplo kai sosto.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...