Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Stupid fold??


iJustRiveredYou

Recommended Posts

Grabbed byHoldem Manager

NL Holdem $0.10(BB) Replayer

SB ($9.82)

BB ($10.14)

UTG ($11.65)

Hero ($13.70)

BTN ($18.67)

Dealt to Hero :Aheart::Kheart:

fold, Hero raises to $0.40, BTN raises to $1.22, fold, fold, Hero calls $0.82

FLOP ($2.59) :6diamond::Kdiamond::4spade:

Hero checks, BTN bets $2, Hero calls $2

TURN ($6.59) :6diamond::Kdiamond::4spade::Jspade:

Hero checks, BTN bets $5, Hero folds

BTN wins $6.27

Ο παιχτης 25/22 σε μικρο δειγμα περιπου 50 hands εχει παιξει καλα και κανα 2 φορες που πηγε showdown το ειχε..

Νομίζω ειναι πιθανο να ειχε και αυτος ΑΚ η ΑΑ, βεβαια εχω εγω ΑΚ και μειωνει τους συνδιασμους που θα μπορουσε να εχει αλλα πραγματικα εκεινη τη στιγμη ειμουν σιγουρος οτι ειχε ΑΑ για καποιο λογο.. :P ισως θα επρεπε να κανω raise στο flop δεν ξερω αυτο το hand με δυσκολεψε λιγο, ισως επειδη δεν ειμαι και ιδιαιτερα τυχερος απεναντι σε FDs.. :silly:

Ισως το σκοτωσα το hand.. :blush: :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

iJustRiveredYou έγραψε:

Grabbed byHoldem Manager

NL Holdem $0.10(BB) Replayer

SB ($9.82)

BB ($10.14)

UTG ($11.65)

Hero ($13.70)

BTN ($18.67)

Dealt to Hero :Aheart::Kheart:

fold, Hero raises to $0.40, BTN raises to $1.22, fold, fold, Hero calls $0.82

FLOP ($2.59) :6diamond::Kdiamond::4spade:

Hero checks, BTN bets $2, Hero calls $2

TURN ($6.59) :6diamond::Kdiamond::4spade::Jspade:

Hero checks, BTN bets $5, Hero folds

BTN wins $6.27

Ο παιχτης 25/22 σε μικρο δειγμα περιπου 50 hands εχει παιξει καλα και κανα 2 φορες που πηγε showdown το ειχε..

Νομίζω ειναι πιθανο να ειχε και αυτος ΑΚ η ΑΑ, βεβαια εχω εγω ΑΚ και μειωνει τους συνδιασμους που θα μπορουσε να εχει αλλα πραγματικα εκεινη τη στιγμη ειμουν σιγουρος οτι ειχε ΑΑ για καποιο λογο.. :P ισως θα επρεπε να κανω raise στο flop δεν ξερω αυτο το hand με δυσκολεψε λιγο, ισως επειδη δεν ειμαι και ιδιαιτερα τυχερος απεναντι σε FDs.. :silly:

Ισως το σκοτωσα το hand.. :blush: :blush:

Sto flop h raise h fold. To call apla gia mena den yparxei.

Ti perimeneis na deis gia na eisai sigouros? Trito K ?

An nai fold.

ps: Akoma kai QQ mporei na eixe kai epeidi esy ekanes check call mporei na apofasisei na ksanaxtyphsei sto turn.

Apla giati me to call den katalavaineis apolytws tpt oson afora to ti mporei na exei o antipalos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

D.uK.e έγραψε:

iJustRiveredYou έγραψε:
Grabbed byHoldem Manager

NL Holdem $0.10(BB) Replayer

SB ($9.82)

BB ($10.14)

UTG ($11.65)

Hero ($13.70)

BTN ($18.67)

Dealt to Hero :Aheart::Kheart:

fold, Hero raises to $0.40, BTN raises to $1.22, fold, fold, Hero calls $0.82

FLOP ($2.59) :6diamond::Kdiamond::4spade:

Hero checks, BTN bets $2, Hero calls $2

TURN ($6.59) :6diamond::Kdiamond::4spade::Jspade:

Hero checks, BTN bets $5, Hero folds

BTN wins $6.27

Ο παιχτης 25/22 σε μικρο δειγμα περιπου 50 hands εχει παιξει καλα και κανα 2 φορες που πηγε showdown το ειχε..

Νομίζω ειναι πιθανο να ειχε και αυτος ΑΚ η ΑΑ, βεβαια εχω εγω ΑΚ και μειωνει τους συνδιασμους που θα μπορουσε να εχει αλλα πραγματικα εκεινη τη στιγμη ειμουν σιγουρος οτι ειχε ΑΑ για καποιο λογο.. :P ισως θα επρεπε να κανω raise στο flop δεν ξερω αυτο το hand με δυσκολεψε λιγο, ισως επειδη δεν ειμαι και ιδιαιτερα τυχερος απεναντι σε FDs.. :silly:

Ισως το σκοτωσα το hand.. :blush: :blush:

Sto flop h raise h fold. To call apla gia mena den yparxei.

Ti perimeneis na deis gia na eisai sigouros? Trito K ?

An nai fold.

ps: Akoma kai QQ mporei na eixe kai epeidi esy ekanes check call mporei na apofasisei na ksanaxtyphsei sto turn.

Apla giati me to call den katalavaineis apolytws tpt oson afora to ti mporei na exei o antipalos.[/quote:1kknac8i]

agree..

Θα επρεπε να ειχα κανει raise.. :unsure: Ειναι το καλυτερο flop που θα μπορουσα να εχω απο τη στιγμη που κανω call το 3bet, το επαιξα απαισια απλα εκεινη τη στιγμη σκεφτηκα περισσοτερο με το ενστικτο λεω ειναι deep και οι περισσοτεροι αρχιζουν να παιζουν πολυ προσεκτικα τοτε οποτε θα εκανε καποιου ειδους pot control με QQ και θα επαιζε ετσι ΑΑ/KK/ΑΚ/JJ.. Τεσπα το επαιξα τοσο passive και λαθος.. :blush:

Κανω raise εκει παντα χωρις να το σκεφτω καν, δεν ξερω γιατι του εδωσα τοσο πολυ credit αυτη τη φορα.. :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν το 3bet range του preflop είναι tight τότε νομίζω έπαιξες κομπλέ.Στην ουσία στο turn εύχεσαι για ένα split,αν ο αντίπαλος ποντάρει για value και νομίζω οτί είναι απίθανο να τον δεις με QQ εκεί.

Το raise flop είναι θέμα προς συζήτηση και χωρίς reads σε nl10 νομίζω ότι είναι ενα raise με σκοπό call σε allin.Αν έχει ΑΑ τότε ας τα πάρει.Coolered.

Edit:Βασικά το μέγεθος των ποντασισμάτων του "μυρίζει" λιγο ΑΑ,αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι δεν ξέρω αν θα πάσαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει 3bet 5% σε 120 hands οχι 50 που εγραψα πριν εκανα λαθος.. Απο τα stats ειναι aggressive αλλα αν τα βαλουμε ολα μεσα στο flop δε νομιζω να δω ποτε QQ sτην καλυτερη AK να κανουμε split αν κανει call.. Πιστευω ισως καλυτερα θα ηταν ενα μεγαλο re-raise στο flop γιατι: Θα παιξω για stacks με πολυ καλο φυλλο απεναντι στο range του(ειπαμε αν εχει ΑΑ ok cooler) με 60% equity απεναντι σε ενα 4% 3bet range, και δευτερον επειδη εχω fold equity απεναντι σε QQ/JJ υποθετωντας οτι ειναι αρκετα καλος να μην γινει stacked με second pair..

Να παρει οσο το βλεπω τοσο μεγαλυτερη βλακεια μου φαινεται.. :P :silly: :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μόνο hands που παίζει για stacks και δεν σε crusharei ειναι κάποια nut flush draw.Οπότε δεν έχεις με τπτ 60% equity αν κάνεις raise στο φλοπ και μπουν τα λεφτά,εκτός αν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο History που σε nl10 δεν νομίζω να υπάρχει.

Επίσης preflop πως και δεν έκανες 4bet με σκοπό για όλα μέσα?Ή πάντα βλέπεις ΑΑ,ΚΚ σε τέτοια spots σε Nl10?Δεν έχω πολυ εμπειρία απο τοσο Micro.

Edit:Δεν ξέρω αν μπορεί να έχει KQ που έκανε 3bet με position και μπει ρέστα στο φλοπ με φόβο χρώματος.Υποθέτω ότι KQ θα φλάταρε pre,idk.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

random έγραψε:

Το μόνο hands που παίζει για stacks και δεν σε crusharei ειναι κάποια nut flush draw.Οπότε δεν έχεις με τπτ 60% equity αν κάνεις raise στο φλοπ και μπουν τα λεφτά,εκτός αν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο History που σε nl10 δεν νομίζω να υπάρχει.

Επίσης preflop πως και δεν έκανες 4bet με σκοπό για όλα μέσα?Ή πάντα βλέπεις ΑΑ,ΚΚ σε τέτοια spots σε Nl10?Δεν έχω πολυ εμπειρία απο τοσο Micro.

Αν τη βαλω με ενα 2% των hands +ΑΑ/ΚΚ μου βγαζει 56% το pokerstove. εκτος αν εκανα κατι λαθος.. :unsure: Εχεις δικιο σε αυτο που λες το θεμα μου ειναι μηπως δινουμε πολυ credit(το μυαλο μου παει σε KQ για καποιο λογο) ενω δεν πρεπει, ειναι 25/22 δεν ειναι και καποιος nit να ειμαι σιγουρος οτι εχει τοσο depolarized range.. History δεν υπαρχει, παιζει επιθετικα αποφευγω να παιζω πολλα flop μαζι του εγω παιζω 20/17 εκεινη τη στιγμη και δεν εχουμε παιξει καποιο μεγαλο ποτ μαζι.

Παλια εκανα σχεδον παντα 4bet shove το AK αλλα βλεπω σχεδον παντα AA/KK σε 101 hands που εχω παρει AK ειμαι -40$ επειδη τα επαιζα ετσι τωρα κανω call και bet/fold το flop αναλογα την περιπτωση και ειναι αρκετα πιο profitable νομιζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

min vlepete fantasmata pls

an kaneis fold edw tote den exeis range pou antexei se 3b pot oop.

to c/c sto flop einai fine an kai poio std einai to c/r opos kai to 4b pre(an kai dn eimai sigouros gia to 10nl an einai kalo to 4b isos to flat nane polu kalutero).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε τόσο deep καταστάσεις νομίζω πως είναι καλύτερα το call σε 3bet αντι του 4-bet shove.

Νομίζω τα λάθος σου είναι στο flop με το check/call που κάνεις.Θα προτιμούσα Check/raise εκεί και αν είναι τόσο aggro νομίζω πως είσαι και μπροστά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

130bb δν είναι κ τόσο deep

preflop 4bet>flat γιατί είμαστε oop

στο flop η παρτίδα κλειδώνει,προτιμώ το c/r αλλά κ το c/c δν είναι τόσο κακό

fold κάνω μόνο με misclick

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...