Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Έφυγα από το ΡartyΡoker επειδή... ...


pol gt

Recommended Posts

... ... η τοποθέτηση των υπεύθυνων απέναντι σε πρόβλημα που παρουσιάστηκε ήταν αμιγώς αντιεπαγγελματική γεγονός που με δυσαρέστησε σε σημείο να απεγκαταστήσω το λογισμικό της εταιρείας από τον υπολογιστή μου σφραγίζοντας έτσι την απόφασή μου να μην ξαναπαίξω στην εν λόγω εταιρεία.

Ας δούμε όμως τα πράγματα από την αρχή.

Στο PartyPoker έπαιζα σε τουρνουά με κόστος συμμετοχής 1$ - 2$ και έπαθλα 1000$ με την προοπτική να χτίσω την μπάνκα μου. Τα χρήματα που είχα στο λογαριασμό μου ήταν 37$ - 38$.

Μια ημέρα που είχα ανοικτό το Λόμπι και έψαχνα την λίστα με τα τουρνουά με σκοπό να παίξω από απροσεξία μου δήλωσα συμμετοχή σε τουρνουά με κόστος 35$. Αμέσως αντιλήφθηκα το σφάλμα μου διότι εγώ επέλεξα τουρνουά με κόστος 1$ και θέλησα να ξεδηλωθώ. Ήταν όμως αργά γιατί σε 5 λεπτά ξεκινούσε το τουρνουά και δεν υπήρχε δυνατότητα ξεδήλωσης. Τηλεφώνησα στην εταιρεία πριν ακόμη ξεκινήσει το παιγχνίδι και μου είπαν πως δεν μπορούν να κάνουν τίποτε.

Τι ακριβώς συνέβη όμως κι εφόσων επέλεξα τουρνουά κόστους ενός δολλαρίου βρέθηκα ξαφνικά να είμαι δηλωμένος σε τουρνουά με κόστος τα 35$;;;

Όπως γνωρίζετε η λίστα με τα τουρνουά στο Λόμπι δεν είναι σταθερή. Τα τουρνουά μετακινούνται από την θέση τους στη λίστα μόλις συμπληρωθεί ο χρόνος δήλωσης συμμετοχής, πάνε σε άλλο σημείο στο Λόμπι και τη θέση τους διαδέχονται τα αμέσως επόμενα σε χρόνο εκκίνησης.

Σε μια τέτοια στιγμή μετακίνησης της λίστας, μέσα σε κλάσματα δευτερολέπτου, ενώ επέλεξα συγκεκριμένο τουρνουά, τη στιγμή που κάνω κλικ με το ποντίκι για δήλωση μπαίνει στη θέση του εκείνο με κόστος 35$ και ανοίγει το δικό του λόμπι. Νομίζοντας εγώ πως είναι εκείνο του ενός δολλαρίου δηλώνομαι. Λίγες στιγμές αργότερα κατάλαβα τι ακριβώς έγινε. Μα ήταν ήδη αργά.

Περίμενα από την εταιρεία να μου καλύψει την ζημία επιστρέφοντας μου το ποσό των 35$. Περίμενα ίσως επειδή ως επιχειρηματίας στη θέση τους αυτό θα έκανα στην περίπτωση αυτή, φροντίζοντας τον πελάτη μου.

Ίσως από την άλλη, εάν είμουν πελάτης τους με μηνιαίες καταθέσεις 1000$ - 1500$, υπήρχε άλλη διαχείρηση της κατάστασης από την πλευρά τους.

Όπως και να έχει εγώ νοιώθω πως δέχτηκα αντιμετώπιση αντιεπαγγελματική.

Υπάρχουν αρκετές εταιρείες του είδους.

:Aspade::Aheart:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ πριν λίγο καιρό είχα παίξει ένα στοίχημα στον ΟΠΑΠ το οποίο ενώ ήθελα να το παίξω με 30.000€ κατά λάθος το συμπλήρωσα με 0,30€. Όταν κέρδισε το στοίχημα απευθύνθηκα στόν ίδιο τον οργανισμό λέγοντας του ότι είχε γίνει ένα μοιραίο λάθος και αντί να πληρωθώ 500.000€ πήρα 50€ (κοινώς τα π@π@ρια μου). Όχι, πείτε μου, είναι σοβαρή εταιρεία αυτή; Γιαυτό απο εδώ και πέρα ιντερνετικος τζόγος και μόνο μέχρι να σοβαρευτούν οι κύριοι του ΟΠΑΠ.. (΄Τι άλλο θα ακούσουν τα αυτιά μου ρεεεεεεεεεεεεεεεεε.... Κάποιοι γράφουν χωρίς να σκέφτονται μου φαίνεται!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεωρώ την παρέμβαση σου, κυρίως τον συσχετισμό που κάνεις, άκρα ανόητο. Εάν αδυνατείς να παρακολουθήσεις το γεγονός με τον τρόπο που το εκθέτω είναι θέμα αντίληψης και θα πρέπει να το φροντίσης. Εάν πάλι αδυνατείς να κατανοήσεις τη σχέση εταιρείας-πελάτη είναι θέμα έλλειψης επαγγελματισμού και περιορισμένων εμπειριών.

Είσαι άριστος όμως στο να επεμβαίνεις εκεί που δεν είναι απαραίτητο, μα και πρώτος στην προσπάθεια να γελοιοποιήσεις τον άλλο.

Καημένε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pol gt έγραψε:

Θεωρώ την παρέμβαση σου, κυρίως τον συσχετισμό που κάνεις, άκρα ανόητο. Εάν αδυνατείς να παρακολουθήσεις το γεγονός με τον τρόπο που το εκθέτω είναι θέμα αντίληψης και θα πρέπει να το φροντίσης. Εάν πάλι αδυνατείς να κατανοήσεις τη σχέση εταιρείας-πελάτη είναι θέμα έλλειψης επαγγελματισμού και περιορισμένων εμπειριών.

Είσαι άριστος όμως στο να επεμβαίνεις εκεί που δεν είναι απαραίτητο, μα και πρώτος στην προσπάθεια να γελοιοποιήσεις τον άλλο.

Καημένε...

ti den katalavaineis file mou? to idio pragma eipate...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλε πολ αυτο που λες με λιγα λογια ειναι οτι για μια μ****α που εκανες εσυ θελεις η εταιρια να σε αποζημιωσει,για ποιο λογο να το κανουν?επισης αυτο που λες με την λιστα του λομπυ δεν το καταλαβαινω σε καμια πλατφορμα δεν ειναι σταθερη και οταν τελειωνει το ρεγκιστρεισον εξαφανιζεται το καθε τουρνουα δηλαδη τι ηθελες να τα αφηνουν κανα 10λεπτο εξτρα μη σου κατσει στραβη και πατησεις το απο κατω?η καθε φορα που θα εξαφανιζεται ενα τουρνουα απο τη λιστα να σου πετα προηδοποιηση στην οθονη οτι τα τουρνουα μετακινηθικαν προσεξε μη κανεις καμια μ****α και γραφτεις σε αλλο?ανοιγεις το λομπυ κοιτας πρωτα που πας να γραφτεις και μετα γραφεσαι,και εγω το εχω παθει αυτο που λες στο ππ και εμαθα δεν το ξαναεκανα,δεν κατηγορησα το παρτυποκερ για τι μαλακια μου ομως!

αληθεια το τουρνουα το επαιξες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Entwmetaksy se ola ta sites yparxei kai confirmation molis patiseis register , enw grafei kai to poso pou tha dwseis.

Koinws ekanes malakia , krazeis dixws logo kai sou kakofainetai pou sou tin lene kiolas. Na kanoume kana erano na mazepsoume ta 35$ sou ama einai...

Kai profanws otan dimiourgeis peripou 5 cents rake to mina den prokeitai na skeftoun pote na sou apozimiosoun 35$.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ucthelegend έγραψε:

Entwmetaksy se ola ta sites yparxei kai confirmation molis patiseis register , enw grafei kai to poso pou tha dwseis.

Koinws ekanes malakia , krazeis dixws logo kai sou kakofainetai pou sou tin lene kiolas. Na kanoume kana erano na mazepsoume ta 35$ sou ama einai...

Kai profanws otan dimiourgeis peripou 5 cents rake to mina den prokeitai na skeftoun pote na sou apozimiosoun 35$.

a bravo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sonid έγραψε:

ξεδήλωση???? :S :S :S

Πράγματι, pol, "ξεδήλωση" με αποσπασμα από Οδυσσέα Ελύτη στο τέλος δεν πάει... θα τρίζουν τα κόκκαλα του μεγάλου μας ποιητή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως είναι πρόβλημα η αδυναμία διαγραφής από το τουρνουά στα τελευταία 5'. Μία λύση για το πρόβλημα της εγγραφής κατά λάθος σε άλλο τουρνουά ακριβότερο είναι μόλις αποφασίσεις σε ποιο θα παίξεις να πατήσεις πάνω στην ταμπέλα "Buy-in" για να τα κάνεις ταξινόμηση κατά buy-in κι έτσι το πολύ πολύ να γραφτείς σε άλλο τουρνουά του ίδιου buy-in που πιθανότατα δε θα ξεκινάει και την ίδια ώρα.

Αλλά ότι έκανες λάθος, έκανες. Θέλουν προσοχή αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...
Όντως είναι πρόβλημα η αδυναμία διαγραφής από το τουρνουά στα τελευταία 5'. Μία λύση για το πρόβλημα της εγγραφής κατά λάθος σε άλλο τουρνουά ακριβότερο είναι μόλις αποφασίσεις σε ποιο θα παίξεις να πατήσεις πάνω στην ταμπέλα "Buy-in" για να τα κάνεις ταξινόμηση κατά buy-in κι έτσι το πολύ πολύ να γραφτείς σε άλλο τουρνουά του ίδιου buy-in που πιθανότατα δε θα ξεκινάει και την ίδια ώρα.

Αλλά ότι έκανες λάθος, έκανες. Θέλουν προσοχή αυτά.

Η μόνη σωστή απάντηση.

Ούτε εξυπνάδες, ούτε ειρωνείες όπως έκαναν ΟΛΟΙ οι άλλοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι παράλογο παντός να θέλεις να σου επιστραφούν . η εταιρία δεν ευθύνεται για το δικό σου λάθος. όσο για το 5λεπτο που ειπώθηκε έτσι λειτουργεί η εταιρία και το ξέρει ο καθένας που γράφεται εκεί . όλοι την πατάμε ξαποια στιγμή έτσι και μαθαίνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα φιλτρα της για τα παιχνιδια ειναι απλα ελεος.

Speed = 5 λεπτό και Turbo = 3 λεπτό στα τουρνουά τους

Μόνον που δεν έχει φίλτρο για να τα ξεχωρίσεις.

Φιλτραρεις για χαμηλα και σου βγαζει τουρνουα απο 1 εως 15$!

Αν δεν εχεις συνδεθει δεν εμφανίζει τα φίλτρα που εχεις επιλεξει.

Σε αντιθεση με pokerstars και full τιλτ.

Επιλεγεις nl holdem και σου πετάει και omaha ανάμεσα έτσι για να υπάρχει.

Η αδυναμια απεγγραφης 5 λεπτα πριν ειναι απλά το κερασακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε δεν έxω παίξει παρτυποκερ αλλά στις άλλες ετεριες όταν πατάς εγγραφή σε κάποιο τουρνουά σε ξαναρωτάει άμα θες να εγγραφείς για επιβεβεωση άμα γίνετε αυτό και στην παρτυποκερ τότε είσαι αδικαιολόγητος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όσο για το 5λεπτο που ειπώθηκε έτσι λειτουργεί η εταιρία και το ξέρει ο καθένας που γράφεται εκεί .

Όταν χάνουν πελάτες χαμηλώνουν το rake και βελτιώνουν το λογισμικο και τiς προσφορές.

Mέχρι και συστημένα σου στέλνουν για να ξαναπαίξεις.

Οι αλλαγες γίνονται πιο άμεσα όταν οι πελάτες δεν έχουν την νοοτροπία ορισμένων από εσάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όσο για το 5λεπτο που ειπώθηκε έτσι λειτουργεί η εταιρία και το ξέρει ο καθένας που γράφεται εκεί .

Όταν χάνουν πελάτες χαμηλώνουν το rake και βελτιώνουν το λογισμικο και τiς προσφορές.

Mέχρι και συστημένα σου στέλνουν για να ξαναπαίξεις.

Οι αλλαγες γίνονται πιο άμεσα όταν οι πελάτες δεν έχουν την νοοτροπία ορισμένων από εσάς.

σύμφωνο με αυτό . δε διαφονουμε κάπου . και εμένα δε μου αρτεσε αυτή η εταιρία και απλά άλλαξα εταιρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...