Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

26$ 90man KO full tilt facing river shove


tavou

Recommended Posts

Το τουρνουα δεν το παιζω εντος BR αλλα με ενα step3 ticket!(ισως με επηρεαζει γιατι το 26$ 1)το θεωρω πολυ μακρια για το BR μου και 2)το βλεπω καπως σαν να "Ξερουν τι κανουν εκει"!

Το χερι ειναι μολις το τριτο χερι του τουρνουα αρα καμια γνωση για κανενα αντιπαλο (δεν εχω και tournament shark για να εχω μια ιδεα για το τι παιχτες ηταν)

Σχολια για ολα τα streets ευπροσδεκτα :) (οπως μεγαλυτερο 3bet preflop i know :P )

Full Tilt Poker Game #27716263679: $24 + $2 KO Sit & Go (215407976), Table 2 - 15/30 - No Limit Hold'em - 14:16:14 ET - 2011/01/29

Seat 1: piti 71 (2,805)

Seat 2: Ricardo Lagazzi (2,955)

Seat 3: whitekenyan (2,970)

Seat 4: the_snake08 (3,000)

Seat 5: cash2na (3,000)

Seat 6: CaptainERK (3,480)

Seat 7: jets314 (2,790)

Seat 8: spenser70 (3,000)

Seat 9: POT-orius (3,000)

whitekenyan posts the small blind of 15

the_snake08 posts the big blind of 30

The button is in seat #2

*** HOLE CARDS ***

Dealt to POT-orius [Qd Qh]

cash2na folds

CaptainERK folds

jets314 folds

spenser70 has 15 seconds left to act

spenser70 raises to 105

POT-orius raises to 236

piti 71 folds

Ricardo Lagazzi folds

whitekenyan folds

the_snake08 folds

spenser70 calls 131

*** FLOP *** [2h 6h 7s]

spenser70 checks

POT-orius bets 293

spenser70 calls 293

*** TURN *** [2h 6h 7s] [8c]

spenser70 checks

POT-orius bets 691

spenser70 calls 691

*** RIVER *** [2h 6h 7s 8c] [6c]

spenser70 bets 1,780, and is all in

POT-orius has 15 seconds left to act

POT-orius has requested TIME

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ekanes standar play,ektos opos eipes k esi,ligo megalitero 3bet preflop

vevaia den exoume idea gia ton antipalo alla imo me AA-KK-88-77 tha epaize diaforetika eite preflop eite sto turn

tora sto river prepei na valeis 1800 gia 4300...etsi pos paixtike call elpizontas na deis TT-JJ-AQh k ean oxi gg

se afto to simeio k etsi pos paixtike den nomizo na mporousa na skefto to paso os epilogi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιεργα παιγμενο απο την πλευρα του αντιπαλου σου.δηλαδη αμα εχει 77 88 και τα επαιξε ετσι...καλος παιχτης αποκλειεται να ειναι :) .call θα εκανα νομιζω.Αν και παντα εχω διλλημα αν το bet sto turn πρεπει να το κανω η να παω για ποτ κοντρολ με τον κινδυνο να βγει κατι κακο στο ριβερ αλλα τι ειναι κακο για σενα εδω?Κ Η Α μαλλον καλο ειναι αν βγει.Κερδιζεις 99-JJ και flush draws εκτος απο το 9hTh.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικα η σκεψη μου ηταν οτι η μπλοφαρει και ποναμε για call(γιατι τωρα οταν δινεις shots δεν σου παει η καρδια σε 2 λεπτα να τελειωνουν χαχα :P)

Ειχε και λιγο time η tilt και συνεχως σκεφτομουν (σαν νιτακιας που ειμαι )"εχει 77 η 88 και τα βαραει απο μπροστα για να μην χασει value αμα κανει check και κανω check behind!

Θα ανεβαζω αργοτερα την εξελιξη για να δω και αλλες γνωμες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΑΠ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΟ ΠΩΣ ΠΑΙΧΤΗΚΕ Η ΠΑΡΤΙΔΑ...ΘΑ ΠΩ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΜΠΛΕΞΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ INSTANT CALL!!! ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΦΥΛΛΑΡΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ 67 SUITED!!! ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ...ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ INSTANT CALL!!! B)B)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδικά τα TT-JJ δε θα τα έπαιζε έτσι στο river (μόνο check-call ή check-fold). Δύσκολο σημείο πάντως... Προτιμώ να είμαι επιφυλακτικός στα αρχικά στάδια όταν δεν έχω πληροφορίες για τον αντίπαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SamGreek έγραψε:

Προτιμώ να είμαι επιφυλακτικός στα αρχικά στάδια όταν δεν έχω πληροφορίες για τον αντίπαλο.

Αυτό ακριβώς που λες sam!

Γενικά το 67 9T και τέτοια δεν τα σκέφτηκα η αλήθεια είναι γιατί δεν ξέρω καν τι παίχτης είναι αυτός και στην αρχή έκρινα από το preflop raise του (στα 105) που είναι πιο "ψαγμένο" ας πούμε από το να κουνήσεις την μπάρα και να κανεις 90-120 etc.

Περισσότερο 77-JJ πίστευα ότι έχει η Αχ με το fluss draw :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας ανεβασω και το τελος της παρτιδας

POT-orius has 15 seconds left to act

POT-orius has requested TIME

POT-orius calls 1,780, and is all in

*** SHOW DOWN ***

spenser70 shows [5s Kc] a pair of Sixes

POT-orius shows [Qd Qh] two pair, Queens and Sixes

POT-orius wins the pot (6,045) with two pair, Queens and Sixes

Ποιος τον βαζει σε 5Κ δηλαδη :P?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...