Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

comment line


TOREADOR

Recommended Posts

.TEXAS_HOLDEM, NO_LIMIT, T5-131370479-115

played at "Table #2" for USD TC from 2011-03-31 15:48 until 2011-03-31 15:50

Seat 1: lovealittle (10,400 in chips)

Seat 2: swfclad83 (35,820 in chips)

Seat 3: zales19 (23,231 in chips)

Seat 4: G3ZB4R (25,611 in chips)

Seat 6: MOUSTAFA74 (8,348 in chips)

Seat 7: Kirillka- (9,388 in chips)

Seat 8: Dyna-Might (8,793 in chips)

Seat 9: _gAAmble_ (7,474 in chips)

Seat 10: TOREADOR78 (21,886 in chips)

ANTES/BLINDS

lovealittle posts ante (80), swfclad83 posts ante (80), zales19 posts ante (80), G3ZB4R posts ante (80), MOUSTAFA74 posts ante (80), Kirillka- posts ante (80), Dyna-Might posts ante (80), _gAAmble_ posts ante (80), TOREADOR78 posts ante (80), lovealittle posts small blind (400), swfclad83 posts big blind (800),

TORE HAS 5C 6C

PRE-FLOP

zales19 folds, G3ZB4R folds, MOUSTAFA74 folds, Kirillka- folds, Dyna-Might folds, _gAAmble_ folds, TOREADOR78 raises to 1,900, lovealittle folds, swfclad83 calls 1,900.

FLOP [board cards: 4H,3H,2H ] (pot4920 )

swfclad83 bets 3,200, TOREADOR78 calls 3,200.

TURN [board cards: 4H,3H,2H,5H ] (pot 11320 )

swfclad83 checks, TOREADOR78 checks.

RIVER [board cards: 4H,3H,2H,5H,8C ] (pot 11320)

swfclad83 bets 5,000, TOREADOR78 ?????????

το hand είναι από 11ρε middle stages δεν έχουμε μπει ακόμα itm .

villain έχει abi 40 roi +36 σε δείγμα 1k tours

η εικόνα μας tight

average stack 12k

στο flop στο lead bet του villain αποφασίζω το flat call καθώς δε βλέπω ποιο hand θα έκανε lead bet και call αν αποφάσιζα να " shovarw ". Το bet του μου κάνει πιο πολύ σαν any2 takes a stub, οπότε ή flat call ρισκάροντας 4ο heart και περιμένω 2ο bullet. Αν πάλι το lead του ήταν για να induce shove θα φανεί στο turn και θα μπούμε εκεί all in .

Στο turn απλά μισώ τον εαυτό μου και… want το die. Δε βρίσκω νόημα να ποντάρω, δε παίρνω call από κάτι που κερδίζω, υπάρχει βέβαια και το small bet turn και shove σε river για να παριστάνω nut flush αλλά δε μ’ αρέσει να κάνω το hand μου bluff .

Στο river έτσι όπως τα έκανα είμαι αντιμέτωπος με fold, call ή "reraise";; Σε "reraise" μου πετάει middle flushes;;

****To μήνυμα μετατράπηκε από greeklish

Moderator: Παρακαλούμε να χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο φόρουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης χέρια που πιθανώς κάνουν lead bet και call είναι

22-44, 2π type , Ah (φδράω n gutshot)

ναι προφανως ,απλα ολα αυτα τα hands περιμενω να τα κανει c/r στο flop και any pair να ειχε κανει 3bet preflop sto button raise μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο flop στο lead bet του villain αποφασίζω το flat call καθώς δε βλέπω ποιο hand θα έκανε lead bet και call αν αποφάσιζα να " shovarw ".

Οχι δα.

Σε callάρουν απειρο-απειρα χέρια.

Βασικά ακόμα και 66-77-88 KQ με ένα heart να leadare θα σε snapparei αν έχει λίγο μυαλό .

Επίσης τις φορές που leadarei κάποιο made hand (sets two pair )χάνεις άπειρο value σε action killer heart του turn.

Επίσης μπορεί να leadarei μικρό χρώμα αλλά whatever .

Point is δε βλέπω super air με 0 %equity να leadarei ,αλλά ακόμα και να έχει ένα μικρό ποσοστό δεν είναι αυτό χέρι για να αφήσεις μέσα μπλόφες , ακόμα και αυτές μπορούν να παίξουν καλύτερα και να πρέπει να φολντάρεις σε second /third barrel αν σκάσει heart .

Απαράδεκτο το just call . Άντε και να είσασταν deep να είχε λογική .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον shove εδώ Διονύση μ' αυτά τα stacks. Πολλά τα action killer φύλλα στο turn και λογικά θα σε πληρώσει με πολλά χειρότερά σου. Αν έχει κούπες bad luck :(

Όπως παίχτηκε, check behind turn και fold river.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο flop θέλεις να βάλεις όσα πιο πολλά λεφτά μέσα πριν φανούν τα υπόλοιπα φύλλα. Δεν ξέρω αν το raise all - in είναι η βέλτιστη επιλογή, σίγουρα είναι συμφέρουσα κίνηση. Ένα raise στα 9Κ-10Κ είναι επίσης πολύ καλό. Εκεί ίσως πάει ρέστα με τον Ah ή πολύ απλά θα σε πληρώσει με πολλά χειρότερα φύλλα όπως είπαν Safesteps και harima . Συμφωνώ με το line του Safesteps όπως εξελίχτηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...