Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΝΕΩΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ONLINE ΤΕΧΝΗΤΗ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ RAKE


TigerOn

Recommended Posts

Ωραία! Λοιπόν η πρότασή μου είναι:

Στην Pokerstars.

Blinds 0.25/0.50 σε παιχνίδια No Limit Holdem και Pot Limit Omaha.

4-tabling (2 NLH, 2 PLO).

Όριο τα 2000 χέρια.

Ο νικητής κρατάει τα κέρδη και παίρνει επιπλέον ένα ποσό που θα συμφωνηθεί.

P.S. Τα χέρια θα περαστούν σε Holdem Manager για να εξακριβωθεί το θετικό ή αρνητικό variance. Αν το downswing του ενός είναι τόσο μεγάλο που κανονικά έπρεπε να βγει κερδισμένος τότε προτείνω να μη δοθεί το extra έπαθλο στο "νικητή".

Για να σε κάνω κρεμυδοπολτο θέλω

1.το nickname σου για επεξεργασία

2.να παίξουμε τουρνουά και όχι κας

3.όχι ποκερσταρς , εκεί δεν έχω δικούς μου dealer , παρόλου που σήμερα το πρωί μου συνέβει κάτι απίστευτο,θα το γράψω αργότερα στο site " ydra " για να μην σας κουράσω.

- θάρθεις Berlin , είναι ωραία πόλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1) Το nickname μου θα το έχεις μόλις συμφωνήσουμε. Τι, να στο δώσω τώρα να δεις αν έχω κέρδος ή όχι και μετά να μου απαντήσεις αν θες να παίξουμε;

2) Πας καθόλου καλά; Ξέρεις τι σημαίνει να αναμετρηθούμε σε MTT μέχρι να εξαλείψουμε το variance; 2000 χέρια σε HU cash μπορεί να αντιστοιχούν σε 2000 MTT. Πρέπει να μου βάλεις τεράστιο έπαθλο για να μπω σε αυτή τη διαδικασία.

3) Υπονοείς ότι στην αίθουσα που θες να παίξουμε έχεις δικούς σου dealers; Και τέλος πάντων δε θα παίξουμε μόνο εκεί που σε βολεύει, θα παίξουμε 1000 χέρια στη δικιά σου και 1000 στη δικιά μου.

Όχι δε θα έρθω Berlin. Είναι εξεταστική περίοδος, έχουμε και ένα πτυχίο να πάρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1) Το nickname μου θα το έχεις μόλις συμφωνήσουμε. Τι, να στο δώσω τώρα να δεις αν έχω κέρδος ή όχι και μετά να μου απαντήσεις αν θες να παίξουμε;

2) Πας καθόλου καλά; Ξέρεις τι σημαίνει να αναμετρηθούμε σε MTT μέχρι να εξαλείψουμε το variance; 2000 χέρια σε HU cash μπορεί να αντιστοιχούν σε 2000 MTT. Πρέπει να μου βάλεις τεράστιο έπαθλο για να μπω σε αυτή τη διαδικασία.

3) Υπονοείς ότι στην αίθουσα που θες να παίξουμε έχεις δικούς σου dealers; Και τέλος πάντων δε θα παίξουμε μόνο εκεί που σε βολεύει, θα παίξουμε 1000 χέρια στη δικιά σου και 1000 στη δικιά μου.

Όχι δε θα έρθω Berlin. Είναι εξεταστική περίοδος, έχουμε και ένα πτυχίο να πάρουμε...

Το nickname στο ζήτησα μόνο για να δω πως παίζεις.Και 10.000.000 να κέρδισες δεν kolono .

Δαν έχω πουθενά βοήθεια,μόνο αντιπάθιές.Δεν με ενδιαφέρει τέτοιου είδους αναμέτρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

dmelissouros , επειδή θεωρώ πως είμαι ορθολογιστής ίσως μπορείς , επειγη κι εσύ είσαι ,να μου λύσεις 1 απορία.Πιστεύεις στην ορθότητα των συστημάτων , στην αποτελεσματικότητα τους,στην αξιοπιστία των εταιριών πόκερ,στο χρήμα,με αλλά λόγια εμπιστεύεσαι τους τεχνοκράτες , τους ευραίους , τους μασονες όλους αυτούς που φτιάχνουν τα συστήματα που λατρεύουν το χρήμα και το έχουν σαν θεό τους ,αυτούς που σταύρωσαν ,ξανασταυρωσαν και θα ξανασταυρωσουν για χρήμα και εξουσία και αrnησαι να πιστέψεις στην ύπαρξη του ανθρώπου της φύσης ,των ζώων,του συmπαντος με όλο το μεγαλοιο του, στην ύπαρξη της ανωτερης δύναμης που ονομάζουμε θεό, αυτής που θα σε αφανίσει σε λίγα χρόνια ,αυτής που θα σε νικήσει στο πόκερ της ζωής ,αυτής που αν σκεφτης μπορεί να σου τα πάρει όλα την επόμενη στιγμή .Πες μου με ποια λογική , εξήγησε μου να καταλάβω , να μπορέσω να πω ότι είσαι κι εσύ ένας άνθρωπος σαν κι εμάς ,ένας αξιαγάπητος μελισσουργός,και όχι ένα εργαλείο των μασόνων ,των εβραίων,των απάνθρωπων με άλλα λόγια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε μας ρε ydra. Δε θα κάτσω τώρα να φιλοσοφίσω για το νόημα της ζωής εδώ. Αν βρεθούμε σε κάποιο live event ίσως, αλλά μέσω Η/Υ δε θα κάτσω να κάνω τέτοια συζήτηση. Το ότι μπορώ να τα χάσω όλα σε μία στιγμή είναι δεδομένο, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα μου τα πάρει κανένας Θεός, επειδή ήμουν άτακτο παιδί και δεν πίστευα σε αυτόν. Άλλωστε ο Θεός σου, όπως περιγράφεται στην Ορθόδοξη Χριστιανική εκκλησία είναι απέραντα φιλεύσπλαχνος και δεν βασανίζει ούτε τιμωρεί τα ίδια τα τέκνα του, που τα έπλασε με τόσο μεράκι την 6η μέρα της δημιουργίας. Μόνο συγχωρεί.

Υ.Γ. Δεν είσαι και πολύ ορθολογιστής αν πιστεύεις στο Θεό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλπιζα να κατάλάβεις το νόημα του περιεχομένου , αλλά απότι φενεται "πέρα βρέχει".Κι από χριστιανισμό και θεό φενεται πως δεν ξέρεις τίποτα , αν νομίζεις αυτό.Απάντα μια fora στα ίσια σαν άνδρας. Τίνος εργαλείο είσαι?

Το αν πιστεύω η όχι sto θεό δεν το διευκρίνησα .

Το " θεό μου " όπως λες δεν τον ξέρεις .

Ξαναδιάβασε και ίσως καταλάβεις.

Αν όχι , είμαι σίγουρος ότι οι περισσορεροι αναγνωστeς πιάσαν το νόημα , αν κάποιος δεν κατάλαβε , δεν πειράζει.

ps . Ιδρύω εταιρία πόκερ,ελπίζω να γίνεις μέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...