Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Sunday Million Last Hand Γνώμες...


stikis

Recommended Posts

PokerStars No-Limit Hold'em, 107.5 Tournament, 7500/15000 Blinds 1500 Ante (9 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

CO (t626062)

Button (t68068)

Hero (SB) (t293777)

BB (t351989)

UTG (t211473)

UTG+1 (t91217)

MP1 (t595806)

MP2 (t530162)

MP3 (t229019)

Hero's M: 8.16

Preflop: Hero is SB with Kclub.gif, 7club.gif

7 folds, Hero bets t30000, BB calls t15000

Flop: (t73500) 7diamond.gif, 9club.gif, 2club.gif(2 players)

Hero bets t33819, BB calls t33819

Turn: (t141138) Jdiamond.gif(2 players)

Hero checks, BB bets t56455, Hero raises to t228458 (All-In), BB calls t172003

River: (t598054) 2diamond.gif(2 players, 1 all-in)

Total pot: τ598054

Hero: shows :Kclub::7club: (two pair, Sevens and Deuces)

BB: shows :5spade::Jclub: (two pair, Jacks and Deuces)

Να σημειώσω 1ον ότι δε συνηθίζω να κάνω min raise σε μάχη των blinds απλά έκανα missclick χωρίς να το καταλάβω, 2ον ότι μέχρι εκείνη τη στιγμή έχω πολύ tight image και 3ον ότι ο αντίπαλος είναι κερδισμένος παίκτης και μέχρι εκείνη τη στιγμή γενικά έχει ένα semi loose image ... Θέλω γνώμες και για το δικό μου play και για του αντιπάλου.

Edit Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε τον Hand Converter του Pokerland για να ανεβάσετε ένα χέρι. Αν δε μπορείτε να μετατρέψετε το χέρι με τον Hand Converter παρακαλώ χρησιμοποιήστε τα "περισσότερα εικονίδια" στα αριστερά του πεδίου γραφής για να εισάγετε τα εικονίδια των φύλλων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει να μην το συνηθιζεις αλλα αυτός ειναι πρωταρχικός λόγος που χαθηκε το χερι. Αρα ξεκινωντας ηθελε ενα 40αρι μινιμουμ. Περα από εκεί δύο ειναι τα ποστφλοπ lines που θα ακολουθούσα. Το ένα είναι το δικό σου, και το άλλο αν μιλάμε για aggro αντίπαλο που τις περισσότερες φορες θα πονταρει το φλοπ αν τσεκάρουμε εμείς, τότε θα πήγαινα, δεδομένου και των στακ, σε ch/r allin στο φλοπ...

Για shove pre νομιζω ότι ειναι πολλά τα 20bbs.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσσες φορές έχω bystarei τουρνουά στην μάχη τον blinds :oops:

ολακαλα μέχρι το turn αλλά δεν σύμφωνο με το check raise στο τύρν, πόλη δυσκολαθακανεις τον αντίπαλο να πετάξει ότι δήποτε με αυτό το action και με αυτά τα stack !!!, και εφόσον λες είναι καλός!!!

ο αντιπαλλος σου απλά κάνει το call για να σε κάνει outplay σε later στρεετς,αυτό είναι το πλάνο του από την αρχή του hand ,και υου κάθετε καλό flop και ακόμα καλύτερο tyrn .μου φενετε το παιχνίδι του αρκετά ρισκυ, αλλά όπως είπα η μάχη τον blinds κάνει τους πάντες να πεζουν ανορθόδοξα ,και risky .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok παιγμενο.

βετ/βετ καλύτερο πιστευω.

40 είναι υπερβολικά πολλά pre kasspav

shove είναι +ev αυτό δεν σημαίνει ότι είναη και optimal . μη συγχέουμε το ένα με το άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δικό μου σκεπτικό στο χέρι είναι το εξής: Θεωρώ ότι εφόσον έκανα min raise μπορεί να με κάνει call με τεράστιο range μόνο και μόνο για να παίξει position . Από εκεί και πέρα postflop επιλέγω να κρατήσω τα ινία και προφανώς σε ενδεχόμενο raise είμαι έτοιμος για shove .. Με το call του στο flop καταλαβαίνω ότι είναι πολύ πιθανό να floatαρει με τίποτα μόνο και μόνο για να μπλοφάρει σε επόμενο street ενώ πιθανό επίσης να έχει κάποιο 9 ή κάποιο 7 στο χέρι του.. Στο turn διαλέγω αυτό το line γιατί είναι πιθανό κάτι με showdown value να κάνει c / b και να πάρω δωρεάν το ποτάμι και σε πιθανό bet όπως και έγινε θεωρώ ότι πετάει μεγάλο κομμάτι του range του ενώ και με αυτά που με κάνει call έχω Outs να κερδίσω..

Αν εσείς ήσασταν στη θέση του αντιπάλου και ας πούμε ότι κάνατε τα ίδια μέχρι το τύρν, στο turn κάνετε call με J 5 εκεί; Είναι κάτι που πραγματικά με ενδιαφέρει γιατί θα πρέπει να αναθεωρήσω κάποια πράγματα στο game μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν τσεκάρει το παρατάω εκεί.

whaaaaaat ?? τρέλα πουλάς εσύ....

pre 33-36κ

flop συνήθως κάνω cbet αλλά και c /r είναι οκ (not allin αλλά μεγάλο)

turn ας played αν και ο βαλες είναι κακή κάρτα γιατί πολλά floats στο φλοπ είναι JT J 8 i ακόμα και QJ αλλά έχουμε πολύ equity για να μην παίξουν τα λεφτά... c /r >> βετ

του πλάι του adipalou είναι obv τουλάχιστον τραγικό αλλά αν φτάσεις έτσι στο τύρν με J 5 σουπερ standard bet /call

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λουκά blind war είναι, να το πετάξει;

As played σε πιο tight villain.

Εδώ προτιμώ check / raise flop εφόσον είναι aggressive ο αντίπαλος.

Αν κάνει check back κάνω bet bet.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2012 έχουμε με K7s βάζουμε και νεφρό μέσα αν χρειαστεί...

κάτσε γιατί εγώ είμαι ακόμα στο BACK to the FUTURE :DDDDD

1950'ς παίζω ακόμα εγώ ABC :ΔΔΔΔ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

whaaaaaat ?? τρέλα πουλάς εσύ....

τι εννοεις? ή τι δεν εννοησες?

@Νικο εννοει οτι δεν παιζει να εννοεις οτι παρατας το χερι με pair+overcard+second nut flush draw +bvb +20bb eff 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αν ο Αλεξ εννοει αυτα που λες αλλα αφου μπηκες στον κοπο θα σου πω οτι εγω εννοω πως οντας εκτος θεσης στο χερι αν το φλοπ παει τσεκ-τσεκ δε θα μπεταρω ουτε το τερν. Αυτο το line θα επέλεγα κι ο καθενας εδω διατυπωνει αποψη κι οχι απαραιτητα επικρισεις για αλλες αποψεις. Εχω πει προηγουμενως οτι προτιμω το c / r όλα. Αν ομως ο αντίπαλος τσεκαρει με position πραγματικά δεν βρισκω το λογο να φωσκωσω αφου πιστευω οτι δεν θα παρω call , προτιμω με τα implied που εχω να δωσω πρωτοβουλια στον αντιπαλο. Προς θεου δε λεω οτι διαφωνω καθετα με το bet / bet αλλα θα το επελεγα με 60+ effective κι οχι σ αυτη την περιπτωση. Τωρα αν καποιος απο εσας συμπεριλαμβανομενου και του Αλεξ πιστευει οτι ειδικα εγω που συχνα πυκνα ''καρφωνω'' παιζοντας στα ορια θα πεταγα εκει αυτο το χερι. Ελεος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...