Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

kai mono pou skefthkame paso prepei na stamatisoume to poker


vkiller

Recommended Posts

Αυτό το χέρι το βάζω απλά ως δείγμα της ψυχολογίας που σου δημιουργεί ένα στημένο λογισμικό.

Εδώ έχω nuts χρώμα στο τέρν και μετά το αλλ ινν του αντιπάλου σκέφτηκα να πάω πάσο!!!! Άρρωστο!! και μόνο που το σκέφτηκα ίσως είναι καιρός να σταματήσω το πόκερ.

Ο λόγος της διαστροφικής μου σκέψης για πάσο εδώ? Μα φυσικά η προϊστορία αφού δεν θυμάμαι ποτέ ήταν η τελευταία φορά που κράτησαν τα nuts μου στα 3 αυτά χρόνια μετά από αλλ ινν αντιπάλου στο τέρν. Πραγματικά μας παραμορφωσαν τον τρόπο σκέψης και δεν πήραμε χαμπάρι!!!!!!!!!!!!!!!!!

*** HOLE CARDS ***

Dealt to MYspearGUN [Ad 2d]

minjka11: folds

religioved: folds

RunLikeTrain: folds

skratte: raises 200 to 300

TerminatorPS: calls 300

7uRo7: folds

Sobizzle21: folds

MYspearGUN: calls 250

imhunty: folds

*** FLOP *** [Kd 6d 9d]

MYspearGUN: checks

skratte: bets 500

TerminatorPS: folds

MYspearGUN: calls 500

*** TURN *** [Kd 6d 9d] [7c]

MYspearGUN: checks

skratte: bets 1000

MYspearGUN: raises 1000 to 2000

skratte: raises 1000 to 3000

MYspearGUN ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα γιατί να κόψεις το poker; Είναι το πιο εύκολο πάσο με nuts που έχω δει. Το έχω κάνει άπειρες φορές, ώστε να κρατήσω το tournament life μου.

P.S. Σοβαρά τώρα, εάν πραγματικά σου πέρασε από το μυαλό το fold, ναι, κόψε το poker σε έχει αρρωστήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μπορώ να πω πως σκέφτηκα το πάσο αλλά call έκανα κλαίγοντας . ήξερα την κατάληξη. Μάλιστα ήρθαν στο μυαλό μου στιγμές του μαϊου 2009 όταν μετά την άγρια κόντρα που άνοιξα μαζί τους το πρώτο πράγμα που έκαναν τότε ήταν να μου δίνουν nuts στο φλοπ για να χάνω σαδιστικά στο ρίβερ. (είχε γίνει πάνω από 20 φορές τότε--ορισμένα από μπλόφες runner runner )

εδώ βέβαια είχε σετ ο άνθρωπος και κέρδισε φυσιολογικά αλλά για μένα το ίδιο κάνει . ήξερα καλά τον δρόμο..

*** FLOP *** [Kd 6d 9d]

MYspearGUN: checks

skratte: bets 500

TerminatorPS: folds

MYspearGUN: calls 500

*** TURN *** [Kd 6d 9d] [7c]

MYspearGUN: checks

skratte: bets 1000

MYspearGUN: raises 1000 to 2000

skratte: raises 1000 to 3000

MYspearGUN: calls 95 and is all-in

Uncalled bet (905) returned to skratte

*** RIVER *** [Kd 6d 9d 7c] [7d]

*** SHOW DOWN ***

MYspearGUN: shows [Ad 2d] (a flush, Ace high)

skratte: shows [9s 9c] (a full house, Nines full of Sevens)

skratte collected 6370 from pot

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να καταλάβεις οτι το μυαλλό λειτουργεί αμυντικά, και με βάση το ένστικτο της επιβίωσης καθορίζει τις αναμνήσεις σου. Εαν λοιπόν στις 10 φορές που έχεις βρεθεί ρέστα με nuts στο turn έχεις φάει 3 κρότους και 7 έχεις πάρει ρέστα απο χειρότερα φύλλα του αντιπάλου, οι αναμνήσεις γυρνάνε στα σημεία που ένιωσες πόνο... στα σημεία που δεν εξελίχτηκε οπως περίμενες η πάσα και αυτά θυμάσαι περισσότερο.

Επειδή όμως σε αυτό το σημείο εσυ θυμάσαι την κηδεία δεν σημαίνει οτι είναι στανμταρ οτι θα τα χάσεις. Το στάνταρ είναι οτι τα αποτελέσματα και οι αναμνήσεις δεν παίζουν στην πάσα και δεν πρέπει να επιρεάζουν την σκέψη σου....

Τώρα περι στημένου λογισμικου και πάσο ας κρατηθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

((Τώρα περι στημένου λογισμικου και πάσο ας κρατηθω...))

σεβαστή η κάθε άποψη. οποίος είναι έξω απ το χορο πολλα τραγούδια ξέρει..

αναμενόμενο τα υπερασπιστικά σχόλια από όνομα STARSREGS .COM ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΉΜΑ ΤΟΥ σουπερνόβα ....

οπότε ας κρατηθώ ....

μια ερωτηση : απέλυσαν τον συνήγορο FUSTOUKI και προσέλαβαν νέο υπάλληλο ? η αηδίασε και παραιτήθηκε μόνος του?

σημείωση : 3 πράγματα λαμβάνω υπόψιν σε κάθε παρτίδα και όχι αναμνήσεις και κουρουφεχαλλα:

1) τα μαθηματικά

2) το range του αντιπάλου

3) την ψυχολογία του αντιπάλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα έλεος ρε vkiller. Ναι, του έδωσαν κέρδη και supernova status επειδή τους άρεσε το nickname του, όχι επειδή είναι καλός παίχτης και έπαιζε πολύ. Πώς το φαντάζεσαι να έγινε το deal;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: τυχαίνει βλέπεις σε αντίθεση με κάπιους αλλους...

κάπιοι να ποστάρουν με το nickname που παίζουν...

για οτι πληροφορίες θές μιας και το ptr σταρς προφιλ είναι κάτω βρές σε ενα τελευταίο ποστ εστειλα image με τις τελευταίες 400κ πάσες μου

http://pokerlandgr.com/forums/poker-sof ... 76#p109576

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είσαι ένας καλός cash παίκτης σε δύσκολη πλατφόρμα λοιπών.

και γω με το nickname που παίζω θέλω να ποστάρω.( MPOOKIS )

ΑΛΛΆ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΆΡΕΣΕ Ο MPOOKIS εδώ και συνεχώς τον κάνουν ΒΑΝ !!!!!!

ΣΕ ΑΛΛΆ μικρότερα site με ευκολότερους αντιπάλους και 30% rakeback έχεις δοκιμάσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω δοκιμάσει, πεφτει το $/hour μου γιατί στα μικρότερα σαιτ δεν είναι τοσο multitabling friendly το software τους. Περισσότερο rakeback έχω στο σταρς σαν supernova και πολύ περισσότερα τραπέζια, απλα το πεδίο των παιχτών είναι πιο δυνατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσύ ξέρεις καλύτερα....μιλάμε για πολύ πιο δυνατό επίπεδο παικτών στα cash εκεί όμως... καμία σχέση με τα τουρναμεντς που τα petane

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε δείγμα 350k hands από cash τους τελευταίους 9 μήνες είμαι περίπου 100 buy-ins κάτω από το all-in EV,ακριβώς πριν από αυτό μέσα στην περασμένη χρονιά κ σε δείγμα 200k hands ήμουν 60 buy-ins κάτω από το all-in EV.Επίσης το καλοκαίρι του 2010 είχα χάσει 35 buy-ins από το bankroll μου ενώ θεωρητικά έπρεπε να ημουν 15 buyins κερδισμένος.Βλέποντας τα στατιστικά μου από το 2009 που παίζω οργανωμένα online,μόνο την πρώτη χρονιά υπήρχαν μήνες που ήμουν πάνω από το Allin graph. (τα graphs τα έχω για όποιον ενδιαφέρεται)

Υπήρχαν πολλές στιγμές που άρχισα να αναρωτιέμαι διάφορα για το αν το online poker είναι rigged ή semirigged αλλά ποτέ μου δν ήθελα να το πιστέψω,κυρίως γτ μετά θα έμπαινα σε λογικές που μόνο κακό θα μου έκαναν σαν παίκτη.Όποιος πιστεύει ότι τον κλέβουν κ όχι ότι μπορεί να είναι απλά σε μία περίοδο κακοτυχίας(έστω κ αν αυτή η περίοδος είναι 1Μ hands)τότε το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να σταματήσει κ να μην ξαναπαίξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε βασιλη αφου σε αλλα σαιτ μικρα εισαι κερδοφορος και νομιζεις οτι το σταρς σε κλεβει γιατι δεν σταματας να παιζεις εκει και να παιζεις μονο στα "τιμια" να βρεις την ησυχια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε παρακαλώ κάνε ενα thread και ποστάρισε τα γραφήματα με τις διαφορες στο ev . Υπάρχει ένα σημαντικο bug στο holdemmanager που σου υπολογίζει λάθος το ev .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε παρακαλώ κάνε ενα thread και ποστάρισε τα γραφήματα με τις διαφορες στο ev . Υπάρχει ένα σημαντικο bug στο holdemmanager που σου υπολογίζει λάθος το ev .

στην αρχική σελίδα αυτού του ποστ ανέβασα 2 γραφικές παραστάσεις

η μια με όλα τα τουρναμεντ hands στην πόκερ σταρς από το 2009 μέχρι τα τέλη 2011 ( περίπου 1400 τουρ) στην οποία φεναίται πως η γραμμή all ινν ev είναι συνεχώς από πάνω από την winnings γραμμή και ούτε καν πλησιάζουν οι 2 γραμμές για 2.5 ολόκληρα χρόνια!!!

μέσα στον 1 μήνα freetrial που είχα το HM2 έπαιξα και 14000 χέρια cash έστω κουρασμένος ΣΕ ΆΛΛΟ ΜΙΚΡΌΤΕΡΟ site μετά της session μου απλά για να δω αν είναι δυνατόν να μην τέμνονται οι 2 γραμμές.

και όντος τέμνονται σε πάνω απο30 σημεία απόλυτα φυσιολογικά !!!

ΕΞΗΓΉΣΤΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΕ 20ΠΛΑΣΙΟ ΔΕΊΓΜΑ ΣΤΗΝ ΣΤΑΡΣ ΔΕΝ ΠΛΗΣΙΆΖΟΥΝ ΚΑΝ ΟΎΤΕ 1 ΦΟΡΆ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομίζω ότι πρέπει να σε απασχολήσει περισσότερο ότι και πάνω από το ev να ησουν δεν θα κέρδιζες

πλάκα κανείς ? αυτό δεν το ξέρει κανείς. όταν για 1400 τουρ σε αποκλείουν κόβοντας σου το δικαίωμα να συνεχίσεις στο τουρναμεντ με badbeat απλά το all inn ev θα είναι πάνω από το winning . όμως ακόμα και αν κερδιζόταν κάποιο αλλ ινν απλά θα ανέβαζες το στακκ σου οπότε από που και ως που σημαίνει πως δεν θα κερδίζα η θα κερδίζα? Κανείς δεν ξέρει τη θα γινόταν καθώς ο δρόμος για τα τελικά τραπέζια είναι μακρύς!!! αλλά το να σου στερούν το δικαίωμα να διεκδικείς αυτό που δικαιούσαι για 3 χρόνια με οργιώδη βιασμό της στατιστικής παρά είναι σαδιστικό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τι σχέση έχει το EV του cash από του tour;
σχέση έχει η μορφή των γραφικών παραστάσεων που είναι αδύνατο να μην τέμνονται είτε σε κας είτε σε τουρναμεντ σε τόσο μεγάλο δείγμα!!!!!!

τώρα θα ανεβάσω και της λίγες παρτίδες cash που είχα παίξει τότε στην σταρς να δεις πως και κει μίλια μπροστά αλλ ινν EV και ούτε καν τέμνονται οι 2 γραμμές.

Γιατί οι αλήτες δεν έκαναν διακρίσεις τουρνουά η μετρητά απλά με έσφαζαν και με σφάζουν!!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τι σχέση έχει το EV του cash από του tour;
σχέση έχει η μορφή των γραφικών παραστάσεων που είναι αδύνατο να μην τέμνονται είτε σε κας είτε σε τουρναμεντ σε τόσο μεγάλο δείγμα!!!!!!

τώρα θα ανεβάσω και της λίγες παρτίδες cash που είχα παίξει τότε στην σταρς να δεις πως και κει μίλια μπροστά αλλ ινν EV και ούτε καν τέμνονται οι 2 γραμμές.

Γιατί οι αλήτες δεν έκαναν διακρίσεις τουρνουά η μετρητά απλά με έσφαζαν και με σφάζουν!!!!!!!!!!!1

Ρε vkiller μπας και εισαι βαλτος απο το fulltilt τωρα που θα ανοιξει παλι για να κλεψεις τους πελατες απο το ποκερσταρς? :D

Παρεπιμπτοντως φιλε,πρεπει να εχεις μαζοχιστικες τασεις και κατα βαθος να το γουσταρεις,να σε φτιαχνει,για να παιζεις τρια χρονια σε ενα σαιτ που οπως λες σε μαμαει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι ρε παίζει κάθε μέρα για να δει αν άρχισαν να τον συμπαθούν οι τύποι εκεί στα γραφεία της stars, αυτοί που κάθονται και checkaroun το pokerland για να δουν τι έχει γράψει ο vkiller. Αφού δουν πόσο τους έχει δυσφημίσει και πόσο κόσμο έχουν χάσει εξαιτίας του, κάνουν ένα συμβούλιο/διαγωνισμό για το ποιος θα βρει τον πιο σκληρό τρόπο να τον πετάξουν από το τουρνουά. Μετά, φυσικά, βάζουν στο τεράστιο videowall το hand history και λιώνουν στα γέλια με το replay. Normal πράγματα δηλαδή. Προφανώς ο vkiller την επόμενη μέρα πρέπει να ξαναδοκιμάσει μήπως άλλαξαν γνώμη και τον ευνοήσουν, και τους ξαναδίνει τα λεφτά που κέρδισε από την καλή ongame. Αλλά είναι Εβραίοι αυτοί και κρατάνε κακία, οπότε τον ξαναχαντακώνουν. Τόσο απλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...