Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

APATEONIA


takisnik

Recommended Posts

holdemgr έγραψε:

Kanena problhma. Meta apo toso kairo se diafora forum exw anaptyxei anosia se tetoia sxolia :) To idio proteinw kai gia osous thigontai eykola edw...

Proswpika de mou kaigetai karfi gia to pws exase kapoios me dyo assous kai an nomizei oti kapoio site einai sthmeno klp.

An omws kaneis den exei diathesh na milhsei gia to paixnidi toy poker tote paw passo.

φιλε holdmegr

εχω καιρο να αντιπαραταξω τις αποψεις μου στα γραφομενα σου.

θελω να ομολογησω οτι δεν σε ειχα καν παικτη σε θεωρουσα

ανθρωπο των εταιρειων αλλα σε ενα τουρνουα του poker.gr

πληροφορηθικα απο τον geoalex oτι πραγματι εισαι παικτης και μαλιστα εμπειρος.

οποτε θα πρεπει να εισαι λιγο πιο μετρημενος στα σχολια σου εναντι των αλλων παικτων.

δηλαδη ειναι fish ο φιλος που εκανε call με κκ στο 33 η ειμαι fish εγω που ειπα ρεστα στο φλοπ εχοντας :As :Ah ::Ad ::Ac και ο παικτης souri γνωστος μπλοφαδορος εκανε με raise kai re-raise preflop κρατωντας :5c ::9c και στο φλοπ ειχαμε :Ah ::Ad :7c και εκανε call sto all-in δικο μου ρισκαρε την δευτερη θεση που πληρωνε 1200$ και με συντηριτικο παιγνιδι την ειχε σιγουρη ο τριτος ειχε μονο 850.000 ενω αυτος πηγαινοντας πασσο στο allin moy θα ειχε 2.000.000

ποιος ειναι λοιπον το fish εδω δεν ειναι ο παικτης souri ασχετως αποτελεσματος να λαβεις υποψιν οτι δεν μιλαμε για table αλλα για τουρνουα $5000 το οποιο με τα rebuis και τα addon ειχε φτασει 9.000$ ο παικτης αυτος παιζει καθε βραδυ το τουρνουα αυτο εχει δε βρεθει στην 1η θεση τουλαχστον 60 φορες και μαλιστα μερικες φορες αντεξε να ειναι πρωτος μεχρι το final table αλλα εξ αιτιας του παιγνιδιου του μονο 1 φορα κατελαβε την 4η θεση και μια 9ος

και για να μην μακρυγορουμε σου λεω οτι κανενας παικτης δεν ειναι fish οταν παιζει με χρηματα και εχει σκοπο το κερδος fishes υπαρχουν μονο στα freeroll ειναι θεμα εκτιμησης το call σε all-in μονο για να ειμαστε συγκεκριμμενοι. προ ημερων επαιζα pot limit texas holdem ολο το table μεσα με 2$ ηταν ringgame αλλα ενας τουρκος που ηταν σε θεση BB κανει bet το pot ειχε :Qs :Qh εγω ειχα :Ts :Td και το ειδα και μου λεει αμεσως fishhh φλοπ :4s :7d :9c και μου λεει 25$ το ειδα turn :Th και μου λεει 50$ τα βλεπω river :7s moy leei 50$ και του λεω ολα αλλα 175$ και μπηκε και εχασε οπως βλεπεις. του λεω ποιος ειναι το ψαρι τωρα και γιατι με ειπες ψαρι αφου για να κανω call κατι θα εχω δεν πεταει κανεις τα λεφτα του και μου απαντησε ζητωντας συγγνωμην για το fish οτι επειδη ημουν 2 θεσεις πριν απο αυτον και δεν εκανα raise υπεθεσε και πολυ σωστα υπεθεσε οτι ναι μεν εχω καλο χαρτι pair αλλα οχι καλυτερο απο αυτον και οπωσδηποτε κατω του 99 για αυτο σου το ειπα μου ειπε. μετα μου ειπε οτι δεν φοβασαι καθολου το bet preflop και του ειπα οτι ειμαι riskplayer but no fish.

to ερωτημα μου ειναι προς εσενα ειδικα αν δεν επεφτε 10 θα ημουνα fish ενω τωρα που τα πηρα δεν ειμαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalispera sas

de nomizo pos o filos holdem gr eipe pos eimai fish

alloste to na do ta resta kapoiou me kk pistevo pos einai mia kinisi pou 8a tin ekanan oloi

vevaia pros stigmin fovi8ika min peso se aa,alla to riskara ligo:P

telos panton ,as teleiosei edo to 8ema k kyrios i antipara8esi kapoion..

kalo einai na antalassoume apopseis,na sizitame k na analyoume kapoies katastaseis me stoxo ti veltiosi oln mas .

k pali eyxaristo olous osoi simmeteixan

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

takisnik έγραψε:

kalispera sas

de nomizo pos o filos holdem gr eipe pos eimai fish

alloste to na do ta resta kapoiou me kk pistevo pos einai mia kinisi pou 8a tin ekanan oloi

vevaia pros stigmin fovi8ika min peso se aa,alla to riskara ligo:P

telos panton ,as teleiosei edo to 8ema k kyrios i antipara8esi kapoion..

kalo einai na antalassoume apopseis,na sizitame k na analyoume kapoies katastaseis me stoxo ti veltiosi oln mas .

k pali eyxaristo olous osoi simmeteixan

file takisnik den eipa tetoio pragma oti se eipe o filos holdemg fish paradeigma efera to kk to diko soy kai ta dika moy dhladh rwtaw ton filo holdemgr an ena atyxo call h to xwris kamia logikh call kaoioy aeroporoy mporei na xarakthrisei ton xamenon fish apla edw metaferoyme ta pathimata kai tis paradoksotithtes

toy online poker den exoyme na moirasoyme tipote ektos vevaia kai vrethoyme antipaloi se kanena table :laugh:

kai thelw na pw ston filo poliscas oti den yparxoyn proswpika me kanenan egw den eida kanenan na vrizei h na prosvallei ton allon.

ta peri systasewn den stekoyn oi perissoteroi paiktes poy einai melh toy parontos foroum exoyn anwtera h anwtath morfwsi kserei o kathenas ti grafei.

to mono poy mporw na dikaiologisw thn paremvasi soy einai h tyxon ellipsi xwroy.

pantws ean egw eimai to provlima na moy to peite kai den exw para na apoxwrisw amesws

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

genok φυσικά δεν υπάρχει κανένα προσωπικό θέμα μαζί σου και ούτε το ποστ που έκανα είχε να κάνει προσωπικά με κάποιο μέλος. Και ασφαλώς χαίρομαι που πολλά από τα μέλη μας έχουν ανώτερη μόρφωση.

Η δική μου ένσταση και πρόταση για διάλογο ήταν το καθαρά για το θέμα ορισμένων συζητήσεων που τείνουν να οδηγηθούν σε προσωπικές κόντρες.

Δηλαδή τι εννοώ. Εσύ θα έπαιζες ένα χέρι με τον Α τρόπο κι εγώ θα το έπαιζα με τον Β τρόπο. Ωραία, ας υποστηρίξουμε ο καθένας την άποψή του με επιχειρήματα, ανεξάρτητα ποιος έχει δίκιο ή όχι. Δεν θα ήταν σωστό επειδή εγώ δε συμφωνώ μαζί σου να σε χαρακτηρίσω με κάποιον όχι τιμητικό τίτλο.

Αφορμή για το δικό μου το ποστ ήταν μία ένταση που ένιωσα το τελευταίο διάστημα στο φόρουμ.

Θέλω όμως και τις απόψεις των υπολοίπων επάνω στο θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oi xarakthrismoi ews twra exoun ginei apo 1 h 2 atoma ,oxi parapanw..oi ipoloipoi afto pou exoume kanei einai sistaseis kai tipota parapanw ektos apo ta 2 teleftaia post tou dikou mou kai tou filou mou baskont....

opws kxanaeipa xarakthrismoi opws fishes koroida asxetoi ktl den armozoun sto ifos tou forum...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα σε ολους.

Θα μου επιτρεψετε να ξοδεψω λιγο απο το χρονο σας, και τον χωρο το forum, για να παραθεσω τις αποψεις μου πανω στο θεμα αυτο του KK vs. 55 ...

Καταρχην ΜΗΝ αποκλειεις το δεδομενο ενος misclick, μη μου πεις οτι δεν σου εχει τυχει να θες να κανεις re-raise και να πηγες allin κατα λαθος. Ελαχιστες οι πιθανοτητες,απλα το αναφερω σαν -ελαχιστα- πιθανο γεγονος.

Δεν ειναι λιγες οι φορες, που παρατηρησα σε τουρνουα,οταν ενας παικτης στο ΒΒ εχει μικρο ή μεσαιο ζευγαρι,και το button κανει raise 3xBB ή 4xBB , τοτε το ΒΒ κανει all-in,με το σκεπτικο "το Button παει να κλεψει τα blinds,νιωθω οτι το ζευγαρι μου ειναι favourite preflop. Θα παω allin να τον φοβησω και να του αποδειξω οτι δεν μπορει ευκολα να μου κλεβει τα blinds, και αν τα δει - ε,εχω καλες πιθανοτητες". Φυσικα και ΔΕΝ συμφωνω με την τακτικη αυτη,ΕΙΔΙΚΑ στη δεδομενη φαση του τουρνουα,και σιγουρα ΔΕΝ θα περιμενα μια τετοια κινηση σε ενα τετοιο τουρνουα (οχι οτι εχει σημασια αν μου αρεσε ή οχι,απλα το αναφερω! B) ) . Οπως ομως σωστα ειπε ενας φιλος, το ψηλο entry fee δεν αποκλειει την υπαρξη μετριων παικτων στο τουρνουα, και το γεγονος οτι μεχρι εκεινη την ωρα ο εν λογω παικτης ηταν "σφικτος",εμενα δεν μου λεει τιποτα. Ισως το οτι δεν επαιζε ως εκεινη την ωρα να του τη βαρεσε ,και να εκανε αυτο το allin.

Οπως και να εχει, δεν θα ασχοληθω παραπανω με το αν ηταν σωστη ή λαθος η κίνησή του. Θελω ομως να πω οτι διαφωνω ΚΑΘΕΤΑ με τον ισχυρισμο σου,φιλε Τακη, οτι προκειται περι "απατεωνιας" - ή ότι τουλαχιστο μυριζει απατεωνια . Ενας φιλος σε ενα παλιο post αναφερει πως σε LIVE (-!-) τουρνουα,με hole cards 8-9, είχε flop 6-7-10 και αλλοι 2 παικτες ειχαν ακριβως τα ίδια φύλλα, 8-9 ! Επισης,πριν μολις 5 λεπτα ενας φιλος μου ειπε πως σε live τουρνουά που πήρε μερος στο εξωτερικό πριν 2 μερες, ειχε Q-10 preflop, ενας αλλος ειχε J-10, και ηρθε Q-J-10, turn J (o φιλος μου ζαλιστηκε) , river Q ! !

Στην πρωτη παραπανω περιπτωση, αν γινοταν αυτο σε online cash game,θα λεγαμε ολοι "στημενο,για να βγαλει rake το εκαστοτε ποκερ room". Στην δευτερη περιπτωση , "αυτα δεν γινονται ουτε στα παραμυθια"!

Απειρα προφανως τα παραδειγματα - αλλα ειλικρινα το καθενα ειναι τρανη αποδειξη πως η τραπουλα,οταν εσυ ειχες ΚΚ και ο αλλος 55, εχει καμια 40-ρια φυλλα ακομα, μεσα στα οποια ΠΙΘΑΝΟΝ ειναι τα 2 πεντάρια και ΠΙΘΑΝΟΝ ενα να σκασει στο flop. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ηρθε και αποκλειστηκες. Καποια στιγμη αυτές οι ΛΙΓΕΣ πιθανοτητες ισως να σε οδηγησουν σε ενα final table, κανοντάς σε να χτυπήσεις ένα ανάλογο πεντάρι,τεσσάρι,οτιδήποτε...

Ολοι ΜΑΣ, και εγω φυσικα, θυμόμαστε ΟΛΑ τα bad beats μας,ανεξαιρέτως, και πολύ λίγα απο τα bad beats που ΕΜΕΙΣ "δώσαμε" σε κάποιους άλλους; Γιατί; Μα γιατί, πολύ απλά, μετά τα bad beats που δώσαμε στους άλλους, ακολούθησε μία νέα γυρα στο τουρνουά - και η προηγούμενη ξεχάστηκε αμέσως!

Συνέχισε να παίζεις το πολύ καλό παιχνίδι σου και θα δικαιωθείς.

Συγνωμη για την κατάχρηση χρόνου σας και χώρου, και ευχαριστώ για την προσοχή σας

Φιλικά,

Θέμης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτρέψτε μου να διαφωνήσω.

Εαν εισαι στο ΒΒ και υποψιάζεσαι οτι κάποιος παει να κλέψει τα blinds και έχεις οποιοδήποτε λοζέ στα χέρια σου, η αποψή μου είναι οτι επιβάλλεται να κάνεις all-in.

Oυτως ή άλλως κάποια στιγμή θα χρειαστεί να παίξεις κορώνα γράμματα. γιατί να μην το κάνεις την στιγμή που υποψιάζεσαι οτι ο αντίπαλος πιθανόν να μην έχει κατι δυνατό?

Αλλα και ακόμα :As :Ah ή :Kc :Kd να έχει, εχεις πιθανότητες. Βέβαια το απεύχεσαι να εχει τετοιο φύλλο, αλλα στα τουρνουα ή ρισκάρεις και προχωράς ή πας σπίτι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

File genok

An kai diafwnoume katheta se polla themata, eisai apo ta atoma pou ektimw edw sto forum. Akoma ki an eisai o monos pou, dystyxws, ftasame se pio proswpikou xarakthra antiparathesh, edeikses sobarothta kai psyxraimia pou ektimw.

Se antithesh me kapoious allous pou xwris pote na tous prokalesw proswpika, ksekinhsan epithesh enantion mou. Elaxista me apasxolei auto alla thelw na epanalabw pros apofyghn parexhghsewn:

POTE den apokalesa kapoion proswpika "fish" katakrinontas ton tropo pou epaikse kapoio hand klp

Auto pou eipa htan oti oi syzhthseis peri bad beats - sthmenwn paixnidiwn klp tairiazoun se "fish" se antithesh me tous paiktes pou prospathoun energa na beltiwsoun to paixnidi tous. Epishs gia mena o oros "fish" einai perissotero asteios kai oxi ypotimhtikos. Protimw to "donkey" :)

Fysika kai tha milhsoume gia bad beats kai ypopsies gia ta sites (ki egw exw polles) alla oxi kai na ksexasoume oti o monos tropos na kerdisoume sto poker einai otan paizoume kalytera.

Kai telos: Einai internet kai einai poly eykolo na parexhghthoume otan de blepoume o enas ton allo . Gi auto kalo tha einai genika na exoume megalytero epipedo anoxhs

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλε holdemgr

θέλω να καταλάβεις ότι δεν ξεκίνησα προσωπική επίθεση εναντίον σου. Χρησιμοποίησα υπερβολές και ειρωνικη διάθεση, γιατί ειλικρινά, αγανάκτησα εναντίον σου. Και θα εξηγήσω τους λόγους:

1oν: Ενας μεγάλος αριθμός ατόμων διαβάζει αυτά που γράφουμε εδώ, για αρκετούς μήνες. Μερικοί μάλιστα παραθέτουν και τις απόψεις τους, εκτίθενται και δέχονται κριτική, άλλοι συμφωνούν, άλλοι όχι. Παρατήρησες όμως ότι μόνο η δική σου παρέμβαση ανεβάζει το θερμόμετρο? Οτι αν έχει τσαντιστεί κάποιος εδώ μέσα, έχει τσαντιστεί μετά από δική σου παρέμβαση και με κανέναν άλλον?

2ον: Γιατί πιστεύεις ότι γίνεται αυτό? Να σου πω εγώ τι πιστεύω και να το συζητήσουμε αν θες? Ο ΤΡΟΠΟΣ σου είναι που ενοχλεί. Ενας τρόπος αφ' υψηλού, γεμάτος γενικότητες και χαρακτηρισμούς. Εχει κάποιος την άποψη ότι οι εταιρείες μπορεί να τον κλέβουν. Η άποψη σου είναι διαφορετική, σεβαστό. Περιμένεις όμως να μην αγανακτήσει κάποιος, όταν αντί να εκφράσεις τη διαφορετική σου γνώμη, απαντάς ότι "αυτοί που τα λενε αυτά, είναι ψάρια". Υποβιβάζεις ή όχι κάποιον, έτσι? Και με πιο σκεπτικό τον υποβιβάζεις, που το στηρίζεις αυτό? Γνωρίζεις το παιχνίδι του? Προφανώς όχι. Πόσες φορές το έχεις κάνει αυτό στο pokerland? Μία? Δέκα? Εγώ νομίζω ότι το ΄λεχεις κάνει πάνω από 30 φορές...

3ον: Οι γενικεύσεις εκ μέρους σου συνεχίζονται και σε άλλα επίπεδα, χωρίς ποτέ να συνοδεύονται από επιχειρήματα. Παράδειγμα: "Οι καλοί παίκτες παίζουν cash, οι κακοί προτιμούν τα toyrneys γιατί έτσι δεν θα χάσουν πολλά, αφού είναι κακοί"... Τι γενίκευση είναι αυτή? Οι καλύτεροι παίκτες στον κόσμο συμμετέχουν σε τουρνουά ή όχι? Με το ζόρι το κάνουν? Εκτός κι αν εννοείς ότι και αυτοί είναι fish και το world series of poker είναι απλώς η συγκεντρωση πολλών ψαριών μαζί, που στο τέλος αναδεικνύει το καλύτερο ψάρι!

Προσωπικά είμαι φανατικός toyrney player. Με γοητεύουν οι εναλλαγές στην τακτική, η μάχη με το χρόνο και τα Blinds, το γεγονός ότι υπάρχει στόχος, ότι το παιχνίδι θα τελειώσει με νικητή, που για να νικήσει πρέπει να παίξει και καλά, εκτός από το να έχει και κάποιο ποσοστό τύχης. Το cash game δεν τα έχει αυτά. Εχει διαφορετικό concept, που εμένα δε με διασκεδάζει...

Θα ήθελα να συζητήσουμε την άποψη σου, μόλις σου παράθεσα τα δικά μου επιχειρήματα, θα ήθελα, επιτέλους, τα δικά σου, που ποτέ δε έχω διαβάσει, σχετικά με τους "καλούς" cash, και με τους "κακούς" tourney players...

Η γενίκευση χωρίς επιχειρήματα όμως,δεν είναι κάτι που ανέχομαι χωρίς διαμαρτυρία, φίλε holdem...

Συνεχίζω σε λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4ον: Παρακολούθησα το video που έφτιαξες. Διαφωνώ με τον τρόπο που έπαιξες, στο 90% των χεριών που είδα. Αλλο καπέλο αυτό, ας μην το συζητήσουμε τώρα. Ο καθένας παίζει όπως νομίζει καλύτερα. Σε όλη τη διάρκεια του video όμως δεν απέφυγες να χαρακτηρίζεις παίκτες ως κακούς, με πολύ λίγες πληροφορίες που θα το τεκμηρίωναν αυτό, μόλις 10 λέπτά έπαιζε! Η αιτιολογία σου? Οτι παίζει πολλά χέρια και μάλιστα από κακή θέση... Αν ήμουν κάποιος αντίπαλος σου όμως, το ίδιο θα σκεφτόμουν για σένα, αφού: μπήκες από early pos σε raise με Κ8 off με 5 αντιπάλους να έχουν κάνει call ήδη (!!), lοττο δηλαδή για μένα (ποτ που μάλιστα το κέρδισες, αν και το ρίσκαρες μέχρι τέλους, με ζύγος του 8, παραδεχόμενος μάλιστα κακό read για τα φύλλα των άλλων) έπαιξες 24 suited, ανάμεσα σε 2 callers, η χειρότερη θέση για μένα, επέμεινες με QQ με άσσο στο φλοπ, πράγματα που διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ, για να μην πω ότι είναι επικίνδυνα για τους νέους και άπειρους παίκτες που παρακολούθησαν! Κι όμως συνέχιζες να χαρακτηρίζεις τους άλλους, επειδή προφανώς δε σε πίστευαν και έπαιζαν πολλά χέρια...

Μάλιστα μπήκες στον πειρασμό να ανοίξεις τα notes ενός αντιπάλου και να γράψεις (τι άλλο?) τη λέξη "Fish"...

Θέλω να πω, καλοί οι χαρακτηρισμοί, αλλά μόνο όταν ΤΕΚΜΗΡΙΩΝΟΝΤΑΙ από επιχειρήματα, που ποτέ δεν είδα ή άκουσα...

5ον: Ανοιξα το site σου. Και είδα κάτι που ειλικρινά μου προκάλεσε ΕΚΠΛΗΞΗ στην αρχή και μετά το γέλιο, συγνώμη. Διάβασα τον πρόλογο που έλεγε ότι παίζεις πόκερ 2 χρόνια, μου φάνηκε λίγος καιρός για κάποιον που διατείνεται ότι είναι expert. Tέλος πάντων, ας το προσπεράσουμε...Ειδα κατηγορία για τακτική, για blog, για επικοινωνία, για πληροφορίες αλλά το επίμαχο ήταν ότι είδα επιλογή για COACHING!!!

Για να βάλουμε στο νόημα και μερικούς που ίσως δεν ξέρουν. Υπάρχουν άνθρωποι στην Αμερική που θεωρούνται (από τον εαυτό τους ή και από άλλους) ειδήμονες στο παιχνίδι και νοικιάζονται από άπειρους παίκτες επί πληρωμή για να τους παρακολουθούν και να επισημαίνουν και να διορθώνουν τα λάθη τους την ώρα που παίζουν...

Σε ρωτάω λοιπόν ευθέως, holdemgr. Εχεις στο μυαλό σου κάποιο σχέδιο να κοουτσάρεις άπειρους παίκτες, δηλαδή Fishes? Εχεις στο μυαλό σου να ανοίξεις μια τέτοια "επιχείρηση"? Αν όχι, μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί υπάρχει η κατηγορία COACHING στο web site σου? Αν κάποιος άπειρος παίκτης επί πληρωμή, σου ζήταγε να τον "κοουτσάρεις", θα δεχόσουν, και πόσα θα ζήταγες?

Ευχαριστώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

File baskont

Ki emena me enoxlei idietaira na mou bazoyn logia pou pote den eipa kai meta na prepei na yperaspisw ton eayto mou apenati se apopesis pou pote den exw ekfrasei akribws.

Gia th diafora cash/tourney

Einai genika paradekto - kai OXI mono dikh mou apopsh - oti oi cash players einai se ypshlotero epipedo apo tous tourney players. Ki an den pisteyeis kanena apo autoys pou to lene tote apla sygkrine ta xrhmata pou kerdizei enas cash player se sxesh me ton tourney player. Gia paradeigma o pagkosmios prwtathliths Jamie Gold theoreitai ena apo ta megalytera fishes sta high stakes cash games

Fysika yparxoun kai oi paiktes pou paizoyn kala kai sta dyo eidh alla autoi de boithane th sygkrish mas. Etsi den einai?

Epishs den eipa POTE oti oi tourney players einai kakoi (an einai dynato). Eipa oti an einai kaneis arxarios einai kalh idea na paizei tourneys kathws riskarei ligotera lefta.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

File baskont

Ki emena me enoxlei idietaira na mou bazoyn logia pou pote den eipa kai meta na prepei na yperaspisw ton eayto mou apenati se apopesis pou pote den exw ekfrasei akribws.

Gia th diafora cash/tourney

Einai genika paradekto - kai OXI mono dikh mou apopsh - oti oi cash players einai se ypshlotero epipedo apo tous tourney players. Ki an den pisteyeis kanena apo autoys pou to lene tote apla sygkrine ta xrhmata pou kerdizei enas cash player se sxesh me ton tourney player. Gia paradeigma o pagkosmios prwtathliths Jamie Gold theoreitai ena apo ta megalytera fishes sta high stakes cash games

Fysika yparxoun kai oi paiktes pou paizoyn kala kai sta dyo eidh alla autoi de boithane th sygkrish mas. Etsi den einai?

Epishs den eipa POTE oti oi tourney players einai kakoi (an einai dynato). Eipa oti an einai kaneis arxarios einai kalh idea na paizei tourneys kathws riskarei ligotera lefta.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλε baskont επέτρεψε μου να διαφωνήσω.

Τα τουρνουά εχουν το μεγαλύτερο ποσοστό τύχης.

Τώρα εαν εννοεις καλό παιξιμο το να κάνεις all-in και να παρακαλάς να βγούν στο τραπέζι καλύτερα φύλλα απο αυτά του αντιπάλου σου, είναι και αυτό μια άποψη. Φυσικά στα cash games δεν κάνεις all-in preflop ή κάνουν οσοι εχουν χαμηλά στακς και δεν αντέχουν τα pre-flop raise. Σίγουρα ειναι διαφορετικά παιχνίδια. Στο ένα πρέπει να παιξεις ποκερ, ενω στο άλλο κάποια στιγμή αναγκαστικά θα κάνεις all-in και θα παρακαλάς την θεά τύχη. Εαν είναι με το μερος σου εχει καλώς. Τότε..... αισθάνεσαι παικταρας. Εαν δεν είναι...... τοτε αρχίζεις τα μπινελίκια στον αντίπαλο που σε ειδε με αυτό το κωλόφυλλο που ειχε. Ασε που αφου σε είδε με αυτο το φύλλο το πιο πιθανό ήταν να ήξερε και τι θα πεσει κάτω. Οπότε κάνεις και ενα unistall στο πρόγραμμα και καθάρισες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλε baskont επέτρεψε μου να διαφωνήσω.

Τα τουρνουά εχουν το μεγαλύτερο ποσοστό τύχης.

Τώρα εαν εννοεις καλό παιξιμο το να κάνεις all-in και να παρακαλάς να βγούν στο τραπέζι καλύτερα φύλλα απο αυτά του αντιπάλου σου, είναι και αυτό μια άποψη. Φυσικά στα cash games δεν κάνεις all-in preflop ή κάνουν οσοι εχουν χαμηλά στακς και δεν αντέχουν τα pre-flop raise. Σίγουρα ειναι διαφορετικά παιχνίδια. Στο ένα πρέπει να παιξεις ποκερ, ενω στο άλλο κάποια στιγμή αναγκαστικά θα κάνεις all-in και θα παρακαλάς την θεά τύχη. Εαν είναι με το μερος σου εχει καλώς. Τότε..... αισθάνεσαι παικταρας. Εαν δεν είναι...... τοτε αρχίζεις τα μπινελίκια στον αντίπαλο που σε ειδε με αυτό το κωλόφυλλο που ειχε. Ασε που αφου σε είδε με αυτο το φύλλο το πιο πιθανό ήταν να ήξερε και τι θα πεσει κάτω. Οπότε κάνεις και ενα unistall στο πρόγραμμα και καθάρισες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως εχει πλάκα να ακούστε τι λέει ο Ντάνιελ Νεγκρεάνου gια τον Χελμουτ (οποίος ειναι αναμφισβήτητα ενας καλός παίκτης τουρνουα) "Γιαμ-γιαμ ερχεται το ψάρι λέμε οι κορυφαίοι cash games παικτες οταν βλέπουμε τον Φιλ να πλησιαζει το τραπέζι" Ενω την ιδια ακριβώς άποψη είχαν και παλιότεροι παίκτες για τον Stu Ungar. Εναν πραγματικό μύθο των τουρνουά.

Πιστεύω να σε κάλυψα baskont.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Agaphte vaskont

Kaneis polla lathi sthn prospatheia sou na rikseis lasph:

Ekana call to K8 sthn kalyterh thesh (button) me poly kala odds apenanti se loose passive paiktes kai den yphrxe raise. Oxi teleio paiksimo alla oute kai lathos.

To poker einai paixnidi ellipwn plhroforiwn kai ta sympersmata mou den mporei se kammia periptwsh na einai 100% akribh. Par'ol'ayta h empeiria kai to pokertracker boithane shmantika sto na exeis mia kalh aposph gia ton antipalo sou akoma kai meta apo liga hands.

Hmoun fixed limit player (paizw nolimit edw kai 5 mines mono) kai exw paiksei sto 10/20 me 100,000+ hands kai 2+ BB/100 kerdos. Exw ekatontades posts se ena apo ta pio gnwsta poker forum kai gi auto kai me empisteythkan 2 paiktes gia na tous boithisw me to paixnidi tous kai mporw na soy steilw tis entypwseis tous.

Se parakalw ase th laspologia, eidika otan den exeis arketes gnwseis.

Epishs an nomizeis oti eimai toso kakos paikths:

Heads-up ?

:whistle: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baskont έγραψε:

Σε ρωτάω λοιπόν ευθέως, holdemgr. Εχεις στο μυαλό σου κάποιο σχέδιο να κοουτσάρεις άπειρους παίκτες, δηλαδή Fishes? Εχεις στο μυαλό σου να ανοίξεις μια τέτοια "επιχείρηση"? Αν όχι, μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί υπάρχει η κατηγορία COACHING στο web site σου? Αν κάποιος άπειρος παίκτης επί πληρωμή, σου ζήταγε να τον "κοουτσάρεις", θα δεχόσουν, και πόσα θα ζήταγες?

Ευχαριστώ...

Πάντως εγώ θα δεχόμουν ευχαρίστως coaching από τον holdemgr. Είναι πολύ διαβασμένος παίκτης (περισσότερο από εμένα τουλάχιστον) και πολύ πιο έμπειρος από εμένα και ας παίζω τριπλά χρόνια από εκείνον. Αν κανείς προσέξει τα σχόλιά του για το παιχνίδι με ανοιχτό μυαλό θα το καταλάβει αυτό.

Εδώ βέβαια δεν κάνουμε κρίσεις για το ποιός παίζει καλά , ποιός καλύτερα και ποιός άριστα, αλλά μια που αναφέρθηκε το θέμα λέω την άποψή μου επ' αυτού. (Απόψεις, είπαμε, σαν τις κω.......ες ;) , όλοι έχουν από μία και εγώ τη δική μου).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

File genok

An kai diafwnoume katheta se polla themata, eisai apo ta atoma pou ektimw edw sto forum. Akoma ki an eisai o monos pou, dystyxws, ftasame se pio proswpikou xarakthra antiparathesh, edeikses sobarothta kai psyxraimia pou ektimw.

Se antithesh me kapoious allous pou xwris pote na tous prokalesw proswpika, ksekinhsan epithesh enantion mou. Elaxista me apasxolei auto alla thelw na epanalabw pros apofyghn parexhghsewn:

POTE den apokalesa kapoion proswpika "fish" katakrinontas ton tropo pou epaikse kapoio hand klp

Auto pou eipa htan oti oi syzhthseis peri bad beats - sthmenwn paixnidiwn klp tairiazoun se "fish" se antithesh me tous paiktes pou prospathoun energa na beltiwsoun to paixnidi tous. Epishs gia mena o oros "fish" einai perissotero asteios kai oxi ypotimhtikos. Protimw to "donkey" :)

Fysika kai tha milhsoume gia bad beats kai ypopsies gia ta sites (ki egw exw polles) alla oxi kai na ksexasoume oti o monos tropos na kerdisoume sto poker einai otan paizoume kalytera.

Kai telos: Einai internet kai einai poly eykolo na parexhghthoume otan de blepoume o enas ton allo . Gi auto kalo tha einai genika na exoume megalytero epipedo anoxhs

δεν διαφωνω με το σημερινο σου ποστ απλα εγω σε ρωτησα γιατι ηθελα να διαμορφωσω γνωμη ποιον εννοεις ψαρι.

ομως υπαρχουν ψαρια οχι με την ευθυμη πλευρα της λεξεως αλλα στην κυριλοεξια με την απολυτη εννοια της λεξεως αυτα τα ψαρια κολυμπουν στα τουρνουα ειδικα τα γκαραντι.

παντως υπαρχουν σαιτ που βρωμανε στην κυριολεξια.

αποψε επαιζα σε ενα τουρνουα και υπηρχαν πολλες ενστασεις για την αξιοπιστια του σαιτ και πεταγεται ενας παικτης και λεει δεν μου βαλαν τα λεφτα που κερδισα στο στοιχημα εδω και 1και 1/2 μηνα τους εστειλα μειλ ειπε αλλα δεν μου απαντουν σε κανενα.

καλο ειναι να εχουμε το νου μας.

επισης ειναι λογικο ενας παικτης να εκφρασει αμφιβολιες με αυτα τα συνεχη bad beat. ενας φιλος μου εχθες εχει 3 φορες συνεχομενες ΑΑ και εκανε call σε all-in ενος σουηδου και τις 3 φορες με τον ιδιο ο σουηδος κραταγε την πρωτη Ad

:2c ε λοιπον πεσανε 4 καρα και εχασε ο φιλος και τις 3 φορες με τον ιδιο τροπο.

ποιος μπορει να πει σε αυτον τον ανθρωπο να μην υποψιαζεται.

και πρεπει να σου πω οτι ουδεποτε ειχα κατι μαζι σου απλα ο εντονος τροπος διαφωνιας μας εδωσε την εντυπωσι για κατι τετοιο.

αλλοιμονο αν μερικα ποστ μπορουν να χαλασουν τις ανθρωπινες σχεσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

File genok

An kai diafwnoume katheta se polla themata, eisai apo ta atoma pou ektimw edw sto forum. Akoma ki an eisai o monos pou, dystyxws, ftasame se pio proswpikou xarakthra antiparathesh, edeikses sobarothta kai psyxraimia pou ektimw.

Se antithesh me kapoious allous pou xwris pote na tous prokalesw proswpika, ksekinhsan epithesh enantion mou. Elaxista me apasxolei auto alla thelw na epanalabw pros apofyghn parexhghsewn:

POTE den apokalesa kapoion proswpika "fish" katakrinontas ton tropo pou epaikse kapoio hand klp

Auto pou eipa htan oti oi syzhthseis peri bad beats - sthmenwn paixnidiwn klp tairiazoun se "fish" se antithesh me tous paiktes pou prospathoun energa na beltiwsoun to paixnidi tous. Epishs gia mena o oros "fish" einai perissotero asteios kai oxi ypotimhtikos. Protimw to "donkey" :)

Fysika kai tha milhsoume gia bad beats kai ypopsies gia ta sites (ki egw exw polles) alla oxi kai na ksexasoume oti o monos tropos na kerdisoume sto poker einai otan paizoume kalytera.

Kai telos: Einai internet kai einai poly eykolo na parexhghthoume otan de blepoume o enas ton allo . Gi auto kalo tha einai genika na exoume megalytero epipedo anoxhs

δεν διαφωνω με το σημερινο σου ποστ απλα εγω σε ρωτησα γιατι ηθελα να διαμορφωσω γνωμη ποιον εννοεις ψαρι.

ομως υπαρχουν ψαρια οχι με την ευθυμη πλευρα της λεξεως αλλα στην κυριλοεξια με την απολυτη εννοια της λεξεως αυτα τα ψαρια κολυμπουν στα τουρνουα ειδικα τα γκαραντι.

παντως υπαρχουν σαιτ που βρωμανε στην κυριολεξια.

αποψε επαιζα σε ενα τουρνουα και υπηρχαν πολλες ενστασεις για την αξιοπιστια του σαιτ και πεταγεται ενας παικτης και λεει δεν μου βαλαν τα λεφτα που κερδισα στο στοιχημα εδω και 1και 1/2 μηνα τους εστειλα μειλ ειπε αλλα δεν μου απαντουν σε κανενα.

καλο ειναι να εχουμε το νου μας.

επισης ειναι λογικο ενας παικτης να εκφρασει αμφιβολιες με αυτα τα συνεχη bad beat. ενας φιλος μου εχθες εχει 3 φορες συνεχομενες ΑΑ και εκανε call σε all-in ενος σουηδου και τις 3 φορες με τον ιδιο ο σουηδος κραταγε την πρωτη Ad

:2c ε λοιπον πεσανε 4 καρα και εχασε ο φιλος και τις 3 φορες με τον ιδιο τροπο.

ποιος μπορει να πει σε αυτον τον ανθρωπο να μην υποψιαζεται.

και πρεπει να σου πω οτι ουδεποτε ειχα κατι μαζι σου απλα ο εντονος τροπος διαφωνιας μας εδωσε την εντυπωσι για κατι τετοιο.

αλλοιμονο αν μερικα ποστ μπορουν να χαλασουν τις ανθρωπινες σχεσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

Φίλε baskont επέτρεψε μου να διαφωνήσω.

Τα τουρνουά εχουν το μεγαλύτερο ποσοστό τύχης.

Τώρα εαν εννοεις καλό παιξιμο το να κάνεις all-in και να παρακαλάς να βγούν στο τραπέζι καλύτερα φύλλα απο αυτά του αντιπάλου σου, είναι και αυτό μια άποψη. Φυσικά στα cash games δεν κάνεις all-in preflop ή κάνουν οσοι εχουν χαμηλά στακς και δεν αντέχουν τα pre-flop raise. Σίγουρα ειναι διαφορετικά παιχνίδια. Στο ένα πρέπει να παιξεις ποκερ, ενω στο άλλο κάποια στιγμή αναγκαστικά θα κάνεις all-in και θα παρακαλάς την θεά τύχη. Εαν είναι με το μερος σου εχει καλώς. Τότε..... αισθάνεσαι παικταρας. Εαν δεν είναι...... τοτε αρχίζεις τα μπινελίκια στον αντίπαλο που σε ειδε με αυτό το κωλόφυλλο που ειχε. Ασε που αφου σε είδε με αυτο το φύλλο το πιο πιθανό ήταν να ήξερε και τι θα πεσει κάτω. Οπότε κάνεις και ενα unistall στο πρόγραμμα και καθάρισες.

Αντώνη είσαι εντελώς εκτός τόπου και χρόνου. Από όσα έχω γράψει μέχρι στιγμής σε αυτό το φόρουμ πουθενά δεν προκυπτει ότι υποστήριξα αυτόν τον τρόπο παιχνιδιού. Ούτε ότι μπινελικώνω κανέναν επειδή με κέρδισε, ούτε ότι έκανα uninstall πρόγραμμα για τέτοιον λόγο. Ανέφερα ώς ύποπτο ένα συμβάν όπου κάποιος κέρδισε 21 συνεχόμενα showdowns, ακόμη δε νοείς να το καταλάβεις...

Κάνεις βιαστικές παρατηρήσεις που περισσότερο έχουν να κάνουν με αυτά που εσύ έχεις στο μυαλό σου παρά με αυτά που πραγματικά αναφέρουμε εδώ. Γι' αυτό και μερικοί δεν καταλαβαίνουν για ποιό πράγμα μιλάς... Τέλος πάντων... Δεν κάνουμε διαγωνισμό εντυπώσεων εδώ, Αντώνη, προσπαθούμε να βρούμε μια ουσία...

Οσον αφορά τον τρόπο που αναφέρεις: Ακόμη και να παίξει κάποιος έτσι σε ένα τουρνουά, και τον βοηθήσει η τύχη, τι θα καταφέρει? Να πάρει κάποια chips... Κάποια στιγμή θα τον αποκλείσει κάποιος που έπαιξε με καλύτερα odds. Μακροχρόνια? Πόσα τουρνουά θα κερδίσει ένας τέτοιος παίκτης? Λίγα, ή κανένα.

Κρατώντας το ίδιο μέτρο σύγκρισης, χωρίς δηλαδή να εκτοξευόμαστε στα high stakes poker, αλλά μένοντας στα επίπεδα προσιτά για όλους μας, πόσες φορές έχεις δει σε cash game να μπαίνει κάποιιος all in και να προσεύχεται? Ο ίδιος έχεις αναφέρει περιστατικά τέτοια. Γιατί λοιπόν να προτιμήσω να χάσω 100$ σε ένα χέρι από έναν τέτοιο παίκτη, παρά να προσπαθήσω να του τα πάρω στο βαθύ χρόνο ενός τουρνουά...

Το τι λέει ο Νουγκρεάνου για τον άλλο, ως μεμωνομένο παράδειγμα, σε καμμία περίπτωση δεν αποδεικνύει αυτό που ισχυρίζεσαι. Το ίδιο θα μπορούσε να πει και ένας tourney player για κάποιον cash, τι στιγμή που τον βλεπει να μπαίνει σε ένα καζίνο για ένα τουρνουα... Επειδή το είπε ο Νουγκ. για έναν σημαίνει ότι ισχύει για όλους? Αμάν...

Τελειώνοντας, εγώ δεν ισχυρίστηκα ότι είναι καλύτεροι οι μεν από τους δε. Είπα ότι ΕΓΩ προτιμώ να παίζω τουρνουά. Ζήτησα εξηγήσεις από τον holdem γιατί ΑΥΤΟΣ το ισχυρίστηκε...

Οπως κατάλαβες δε με κάλυψες, και να σου πω την αλήθεια, δε νομίζω ότι θα το κάνεις ποτέ...:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr

Λάσπη είναι η παράθεση ψευδών στοιχείων και ανακριβειών με σκοπό την ηθική βλάβη κάποιου άλλου. Εγώ σε πληροφορώ ότι ούτε να σε βλάψω ηθικά θέλω, ούτε παράθεσα ψευδή στοιχεία. Και το video και τα εκνευριστικότατα ποστ σου για fish, donkeys και λοιπά μέλη του ζωικού βασιλείου, υπάρχουν στο φόρουμ, μπορεί να τα δει ο καθένας. Τη γνώμη μου είπα, όπως προέτρεψες και συ στο video σου. Ετυχε η δική μου να είναι αρνητική, άλλων μπορεί όχι, δε διεκδίκησα ποτέ την απόλυτη σοφία. Οταν δεν αντέχουμε την κριτική λοιπόν, ας μην την ονομάζουμε "λάσπη".

Προφανώς δε συμφωνεις με την άποψη μου και με την προσφιλή σου συνήθεια αφού δε συμφωνώ μαζί σου, είμαι... fish, lol. Την επόμενη φορα που θα ζητήσεις feedback λοιπόν, κάνε μια υποσημείωση ότι ενδιαφέρεσαι μόνο για καλό feedback, για να ξέρουμε...

Θα ήθελα πάντως να μου πεις που το ξέρεις εσύ ότι δεν έχω πολλές γνώσεις. Απ'όσο ξέρω δε με γνωρίζεις... Τέλος πάντων...

Συστάσεις για την καριέρα σου δε θέλω να μου στείλεις, δε συζητάμε την καριέρα σου σε αυτό το θέμα. Συζητάμε τη στάση σου απέναντι στο φόρουμ, που τουλάχιστον εμένα με έχει ενοχλήσει μερικές φορές...

Το ζουμί της υπόθεσης είναι ότι παραδέχεσαι ότι ενδιαφέρεσαι να "κοουτσάρεις" και μάλιστα ήδη το έχεις ξεκινήσει με δύο παίκτες. Τελικά το έβγαλα το "λαυράκι", το είχα υποψιαστεί ότι υπήρχε ένα "λαυράκι" όταν έβλεπα το url του web site σου τόοοοσες πολλές φορές. Αν και η υπόθεση μου θυμίζει τους αμέτρητους γκουρού του στοιχήματος που εμφανίστηκαν στις αρχές της δεκαετίας, σου εύχομαι καλη επιτυχία ως coach και να έχεις πολλά κέρδη από αυτό. Θα ήθελα όμως να σου δώσω μια συμβουλή: Αν θέλεις να προσελκύσεις πελάτες, δώσε περισσότερα δείγματα της γνώσης που και ο goingup συφωνεί ότι κατέχεις, παρά να αναλώνεσαι σε χαρακτηρισμούς και γενικεύσεις, χωρίς επιχειρήματα...

Οσον αφορά την πρόκληση σου, σε πληροφορώ ότι τελευταία φορά που δέχτηκα... heads up ήταν στην Α' Γυμνασίου, παίξαμε τις ελευθερες βολές στο μπάσκετ με έναν συμμαθητή μου. Είμαι 34 χρόνων και σέβομαι αρκετά τα χρόνια μου, για να γυρίσω τόσο πίσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baskont έγραψε:

Αντώνη είσαι εντελώς εκτός τόπου και χρόνου. Από όσα έχω γράψει μέχρι στιγμής σε αυτό το φόρουμ πουθενά δεν προκυπτει ότι υποστήριξα αυτόν τον τρόπο παιχνιδιού. Ούτε ότι μπινελικώνω κανέναν επειδή με κέρδισε, ούτε ότι έκανα uninstall πρόγραμμα για τέτοιον λόγο. Ανέφερα ώς ύποπτο ένα συμβάν όπου κάποιος κέρδισε 21 συνεχόμενα showdowns, ακόμη δε νοείς να το καταλάβεις...

Οπως κατάλαβες δε με κάλυψες, και να σου πω την αλήθεια, δε νομίζω ότι θα το κάνεις ποτέ...:laugh:

Τώρα γιατι εκτός τόπου και χρόνου δεν το καταλάβα. το οτι δεν με καταλαβαίνεις πιθανόν να φταίνε τα κακά Ελληνικά μου. Τέλως πάντων. Τώρα υποστήριξες δεν υποστηριξες το all-in pre-flop αυτό δεν αλλάζει την παραγματικότητα. Εαν θες να επιβιώσεις σε ένα τουρνουά, εχοντας μείνει με λιγα chips είσαι αναγκασμένος εκτος πραγμάτων να πας all-in. Εαν δεν το κάνεις εσύ θα το κάνουν άλλοι και εχοντας φύλλο που δεν μπορείς ευκολα να κάνεις fold πατας το call και ελπίζεις.

Τώρα που ειναι πιο συχνα τα all-in preflop σε τουρνουα ή σε cash games; Θες απάντηση σε αυτό. Ιδίως στα μεσσαία στάδια ενος τουρνουα σχεδόν δεν μπορείς να δεις κανένα φύλλο γιατί ολο και κάποιος θα παει all-in Ψέμματα;

και φυσικά Εσένα δεν προκειται να σε καλύψει κανείς Ποτέ.

Τώρα εαν μπιλενικώνεις τον αντίπαλο ή οχι, εσύ μπορείς να ισχυρίζεσαι οτι θέλεις, άλλα με τον τρόπο που έχεις αντιμετωπίσει κάποιες απόψεις, εχω βγάλει και εγω τα δικά μου ασφαλή συμπεράσματα.

Ο καθένας κρίνεται απο την ποιότητα γραφής του, φίλε μου.

Καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

file antoni

nomizw oti exeis adiko o baskont einai apo ta kalytera paidia edw sto forum.

toylaxiston emena den moy exei pesei sthn antilipsi oti eei vrisei kapoion.

profanws h diafwnia soy me ton baskont einai arketa entoni kati tetoio moy synevh kai mena me ton filo holdemgr alla apo to yfos grafhs ksekinane ola

polles fores h dikh moy grafh einai strifni kai ayto dinei thn entypwsh ston allon oti kati exw mazi toy .

to idio vlepw oti symvainei kai me sena exeis ena idion tropo grafhs kai pithanws na mi se antilamvanometha plhrws.

eyxomai h diafwnia soy me ton baskont na synexisei na yparxei kai an ginetai kai me mena kai me opoiondipote allon giati ama symfwnoysame oloi tha pnigomastan sta rhxa. mono mesw ths diafwnias yparxei dialogos.

kai na mhn afisoyme ta diafora themata poker na xalasoyn tis anthrwpines sxeseis.

twra oson afora to poker einai ena apolyta tyxero paignidi kai kammia sxesh den exei me ta mathimatika

h doyleia moy einai tha to grapsw sthn agglikh orologia

economik statik kai exw katalhksei sto symperasma oti den exei kammmia sxesh me ta mathimatika.

gia na ginw pio katanohtos anaferw to paradeigma toy oikodomoy poy eprwteyse sthn kosta-rika den pisteyw na hksere mathimatika.

apo thn stigmh poy kai enas agrammatos anthrwpos mporei na ypologish pote xanei kai poies pithanotites exei tote den mesolavoyn mathimatika.

edw vlepw foithtes skandinavoys na pane all-in me 1 pithanotita mono sto flop kai se mia parathrhsi diki moy(toy eipa den dikaiologeisai esy na paizeis etsi afoy eisai foithths kai malista sta fysikomathimatika)

h apanthsi toy htan: george esy den moy eipes oti eixa mono mia pithanothta e loipon aythn thn pithanothta eksantlhsa na shmeiwthei edw oti htan o xamenos se aythn thnpartida toy eipa egw resta sto flop kai mpike mono gia ena 2 karo mono me ayto kerdize eixe A karo 5 karo flop :3d :4s :4d egw eixa :4h :4c kai h plaka einai oti pesan 2 dipla alla eytixws oxi to karo.

loipon den mporeis na vgaleis akrh egw pisteyw oti einai ths stigmhs ola kai ta call kai ta fold vevaia thelei kai ligh skepsi alla synithws kerdizoyn oi aeroporoi.

oson afora ta toyrnoya na ksereis oti exoyn megalh diafora apo ta tables enas aristos paikths sta table tha nayaghsei sta toyrnoya kai antistrofws enas aristos paikths twn toyrnoya tha epiviwsei sta tables.

eksalloy einai mia pollh kalh eykairia me liga xrhmata na kerdiseis polla.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baskont έγραψε:

holdemgr

Οσον αφορά την πρόκληση σου, σε πληροφορώ ότι τελευταία φορά που δέχτηκα... heads up ήταν στην Α' Γυμνασίου, παίξαμε τις ελευθερες βολές στο μπάσκετ με έναν συμμαθητή μου. Είμαι 34 χρόνων και σέβομαι αρκετά τα χρόνια μου, για να γυρίσω τόσο πίσω...

Μάλλον θα... έχασες γι'αυτό δε θέλεις να γυρίσεις πίσω

:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν ξεκίνησα να γράφω στο forum για να εχω έντονη προσωπική αντιπαράθεση με κανέναν. Εξάλλου είμαι ο πρώτος που είπα οτι θα πρέπει να σταματήσουν οι προσωπικές αντιπαραθέσεις τα ειρωνικά και τα χλευαστικά σχόλια. Απλά βλέπω οτι ορισμένοι ετσι έχουν μαθει να λειτουργούν.

Τώρα εαν εσένα σου έγραφαν οτι εισαι εκτός τόπου και χρόνου και δεν καταλαβαίνω αυτά που γράφεις δύο πράγματα σημαίνουν. ¨η οτι εσύ δεν γράφεις σωστά Ελληνικά ή οτι ο άλλος έχει πρόβλημα κατανόησης. Ο νοών νοείτο. Επιπλέον ουδέποτε αφόρισα τα τουρνουά ιδίως για τον λόγο που λες και εσυ. Με μικρό buy -in μπορεις να κερδίσεις αρκετά χρήματα. Αλλα να μην τρελλαθούμε κιόλας και γράφουμε οτι στα τουρνουά φαίνεται ο καλός παικτης. Χρειάζεται μεν στρατηγική αλλα και μπόλικη δόση τύχης.

Επιπλέον μεχρι στιγμής το υφος φραφής μου πιστεύω οτι δεν έχει προσβάλλει σε προσωπικό επίπεδο κανέναν. Άλλοι σε κάθε ευκαιρία γράφουν ειρωνικά και χλευαστικά σχόλια.

Παρεμπιπτόντως έχω κάνει μία πρόταση για τουρνουά στα Σκόπια και δεν βλέπω να απαντά κανείς πλην του vergitsi και του Themi.

Μπλα-μπλα-μπλα αλλα πράξη ...............

Εγω την πρόταση την έκανα γιατί εχω ακούσει κατα καιρούς να διοργανώσουμε ενα live τουρνουα κ.λ.π. και τώρα που φτάσαμε στο δια ταυτα απάντηση μηδέν.

Αναμένομεν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...