Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

o kalyteros paiktis stin ellada


the300

Recommended Posts

Kai to nick name tou DOULAS12 paizei sto pokerstars 200-400 nl kai 200-400 fixed limit.Ego parakoloutho edo kairo ton tropo paixnidiou tou kai mporo na po oti bganei panta kerdismenos sto telos paixnidiou tou kata 10k.sygekrimena tis treis teleutaies meres exei kerdisei toulaxiston 200k!!!!!!!!! paidia mono na parakolouthisete pos paizei tipota allo... kai meta anarotiesai an ksereis poker... :laugh: :P giati einai o kalyteros stin ellada ?giati 200k einai polla se treis meres na kerdisei kapoios kai edika sto internet .plus oti pisteuo oti einai apo tous top ston kosmo

.. gl guys!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά πολύ καλή επίδοση.

Όμως θα σας πω μια εμπειρία μου σε ένα (εξαιρετικό) δείπνο που είχα στην Κοπεγχάγη όταν είχα ανέβει για το side event του ΕPT, μαζί με τον GeoAlexo.

Οι μέτοχοι του Asteria λοιπόν μας έβγαλαν έξω για να μας κεράσουν μαζί με 10 περίπου άλλους παίκτες που είχαν κερδίσει συμμετοχές στο ΕPT μέσα από την αίθουσα. Όλοι ήταν μετανάστες στη Σουηδία από διαφορετικές χώρες, κυρίως όμως από Ελλάδα. Δίπλα μου κάθεται ένα απλό και ευγενέστατο παλικαράκι που μιλάει σπαστά τα Ελληνικά. Αλέξης Δαλαγκλής. 22 -23 ετών. Πιάνουμε κουβέντα και μου λέει, "ναι παίζω πόκερ περίπου 2 χρόνια τώρα, αλλά μόνο fixed και προτιμώ το Heads Up". Μπαίνει στην κουβέντα και ο Γιώργος. "Τι όρια παίζεις?" "1,000$ -2,000$"

Καταλαβαίνετε ότι έπεσε σαν βόμβα. Στο τραπέζι ήταν και ο μεγάλος αδερφός του Αλέξη ο οποίος μας είπε: "Εγώ είμαι σε πιο χαμηλά όρια ακόμα. 300 - 600".

"Και πόσα παίζεις σε μια μέρα", ρωτάω τον Αλέξη. "Μια τυπική μέρα είσαι κερδισμένος ή χαμένος, πόσα λεφτά".

Σαν να μου έλεγε το πιο συνηθισμένο πράγμα στον κόσμο, η απάντηση. "300 - 350 χιλιάδες"!

Το nickname του στο Asteria που παίζει πλέον, αφού έκανε συνεργασία μαζί τους, είναι unreal. Ταιριαστό nick, αν σκεφτεί κανείς ότι αυτός ο άνθρωπος έχει κάνει μόνο μία φορά κατάθεση 20$ και έχει φτάσει να έχει πάνω από 7 εκατομμύρια bankroll.

Α! μια σημαντική λεπτομέρεια. Στο ίδιο τραπέζι καθόταν και ο παίκτης με το nick Erik123. Αν δεν τον ξέρετε αναζητήστε τον στο google. Μας είπε και αυτός διάφορα για το πόκερ και πως παίζει.

Μετά από αυτό το δείπνο αναθεώρησα πολλά πράγματα σχετικά με το πόκερ. Αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι τίποτα δεν με ξαφνιάζει πλεόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O synonomatos sou Alexhs theoreitai o kalyteros paikths fixed limit ston kosmo. Kante google to "TexasLimitKing" pou htan to onoma tou sto FullTilt. Dystyxws to fixed limit den einai sth moda teleytaia sta high stakes.

Den hksera oti paizei sta Asteria. Oloi pistevoun oti exei egkataleipsei to poker.

An thelei mathites, edw eimaste :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

O synonomatos sou Alexhs theoreitai o kalyteros paikths fixed limit ston kosmo. Kante google to "TexasLimitKing" pou htan to onoma tou sto FullTilt. Dystyxws to fixed limit den einai sth moda teleytaia sta high stakes.

Den hksera oti paizei sta Asteria. Oloi pistevoun oti exei egkataleipsei to poker.

An thelei mathites, edw eimaste :)

Η συνεργασία του με τα asteria είναι πολύ πρόσφατη, αν και οι διαπραγματεύσεις κράτησαν καιρό. Δυστυχώς δεν μιλάω απ' ευθείας μαζί του (όπως είναι προφανές), αλλά έχω προτείνει στα asteria και έχω επιμείνει πολύ να φτιάξουν έναν δίαυλο επικοινωνίας μεταξύ των Ελλήνων παικτών και του Αλέξη μέσα από το site τους. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο κάτι τέτοιο θα γίνει. Εγώ πάντως θα είμαι εκεί μπας και μάθω τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον Erick1234 τον έχω παρακολουθήσει στη betfair πολλές φορές και μπορώ χωρίς δισταγμό να πω ότι είναι ο καλύτερος παίκτης που έχω δει.(Πραγματικά δε θυμάμαι κάποια μέρα που να έχασε). Επίσης πήρε το χέρι με τη μεγαλύτερη αξία που έχω ποτέ παρακολουθήσει: 246.000 $ με Α,8. Ίσως είναι μέσα στα δέκα άτομα από όλο τον πλανήτη που θά θελα να γνωρίσω και σε ζηλεύω πραγματικά που είχεις την ευκαιρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...