Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ TEXAS HOLDEM ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ??


ElKonte

Recommended Posts

baskont έγραψε:

To έχουμε συζητήσει τόσες φορές αυτό το θέμα, κι όμως κάθε φορά που κάποιος το αναδεικνύει, ακόμη κι αν αυτός είναι μια έγκυρη εφημερίδα, συνειδητοποιούμε ότι όλα είναι στο ίδιο σημείο.

Η ένταξη του πόκερ στην Ελλάδα θυμίζει κάπως την παρόμοια υπόθεση του στοιχήματος πριν κάμποσα χρόνια. Όλος ο κόσμος έπαιζε στοίχημα από τη δεκαετία του... 70, η Ελλάδα παρέμενε με το ΠΡΟ-ΠΟ και το ΛΟΤΤΟ μέχρι το 2000! Ήταν το στοίχημα διαδεδομένο στην Ελλάδα; Φυσικά ναι, τα παράνομα μπουκάδικα έκαναν χρυσές δουλειές. Όλα άλλαξαν αν θυμάστε τόσο γρήγορα, μέσα σε 4 μήνες είχαν στηθεί τα πάντα! Ο λόγος; Το κράτος ήθελε έσοδα, ήθελε ψήφους, ήθελε να ικανοποιήσει ρουσφέτια (άνοιξαν τότε πάνω από 1500 πρακτορεία), ήθελε να ευνοήσει εταιρείες με συγκεκριμένες πολιτικές επιρρόες.

Το ίδιο συμβαίνει και τώρα με το πόκερ. Μόνο που το παιχνίδι έχει άλλη φύση για να γίνει κερδοφόρο σε αυτόν που το διοργανώνει. Θέλει άλλο στήσιμο, θέλει υποδομή. Μόνο αν υπάρξει "κρατική" κινητοποίηση θα μπορεί αυτή η υποδομή να στηθεί όπως πρέπει για να βγάλει κέρδος το "κράτος" (δηλαδή τα πολιτικά και επιχειρηματικά συμφέροντα). Με μια... αίθουσίτσα και 5-6 τραπέζια δεν θα ασχοληθεί κανείς, όπως και δεν ασχολήθηκε μέχρι τώρα.

Το πόκερ μπορεί να φέρει στο καζίνο μόνο καλό marketing. Εκεί που ξοδεύονται πολλά χρήματα σε διαφήμιση, κληρώσεις, αυτοκίνητα κλπ, για να "μπάσουν" στο καζίνο 1000 άτομα σε έναν μήνα, οι παίκτες του πόκερ θα σπρώχνονται στην είσοδο για να μπουν, χωρίς διαφήμιση, και στην αρχή θα είναι πολυ περισσότεροι από χίλιοι. Μέχρι εκεί όμως, το προσδωκόμενο κέρδος από τη γκανιότα στο πόκερ δεν είναι τόσο μεγάλο που μπορεί να κινήσει από μόνο του νήματα και να προσελκύσει επενδύσεις, ειδικά σε περίοδο κρίσης.

Έχω ταξιδέψει σε πολλές πόλεις της Ευρώπης, υποτιθέμενα "προηγμένες" στο πόκερ. Στη Βαρκελώνη καλοκαίρι (εκτός ΕΡΤ) παίζουν sit and go των 20 ευρώ με 40 άτομα! Έχουν πάνω από 50 τραπέζια εκεί, κι όμως γεμάτα είναι μόνο 3-4 στο cash (1-2 και 2-5). Στη Γερμανία ψάχνουμε καιρό να βρούμε πόκερ room, δεν έχουμε βρει κάτι με περισσότερα από 5-6 τραπέζια. Στη Γαλία έχει μόνο ένα, στο Παρίσι, στην Αγγλία μόνο το Victoria δουλεύει τα Σαββατοκύριακα. Τα γνωρίζουν αυτά τα Ελληνικά καζίνο και δεν καίγονται και πολύ. Από την άλλη οι Έλληνες επιχειρηματίες έχουν πίασει "πόστα" στον Online τζόγο. Ακόμη κι εκεί όμως το πόκερ είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό.

Αν γίνει κάτι στην Ελλάδα ποτέ, θα γίνει για να στηρίξει το online. Στοίχημα, καζίνο και τελευταίο το πόκερ. Μέχρι στιγμής το οnline στοίχημα και καζίνο τα πάει μια χαρά, το πόκερ όχι ακόμη, είναι πολύ φτωχό για να κινήσει επενδύσεις και οffline υποδομές. Τα καζίνο δεν έχουν "σύνδεσμο" (ακόμη) με online τζόγο. Όταν θα γίνει αυτό θα ανοίξουν και τραπέζια επίσημα, με 3-4 τραπεζάκια του 1-2, και 3-4 μεγάλα τουρνουά το χρόνο, μόνο για marketing.

Υπάρχει φως στο τούνελ; Ναι, κατά τη γνώμη μου αν βγουν άδειες για πόκερ room και υπάρξουν σοβαρές αίθουσες, με εστιατόρια, μπαρ, δωμάτια κλπ, ίσως και με άλλες μορφές τζόγου (πχ στοίχημα) αυτά θα μπορούσαν να δουλέψουν. Όχι φυσικά μόνο από τη γκανιότα από το πόκερ, αλλά από όλες τις υπηρεσίες που θα προσφέρουν.

Το κράτος θα παίρνει μηνιάτικο ανά τραπέζι, ΦΠΑ από τις άλλες υπηρεσίες, θα έχει πολιτικό όφελος από τα ρουσφέτια για τις άδειες. Ο ιδιώτης (στην ουσία παρακλάδι μιας εταιρείας online τζόγου) θα βγάζει το κέρδος από το όποιο sponsoring και τις υπηρεσίες που θα προσφέρει. Και η νομιμοποιημένη εταιρεία online τζόγου θα πιάνει κόσμο από το marketing.

Τα λεφτά είναι στο στοίχημα και το καζίνο, όχι στο πόκερ. Μέχρι να σπάσει το μονοπώλιο και να επιτρέψουν στις παγκόσμιες εταιρείες να δουλέψουν νόμιμα στην Ελλάδα, να συνεργαστούν νόμιμα με καζίνο, ή να ανοίξουν δικές τους αίθουσες, φως δεν θα δούμε ακόμη.

Μπορεί να ανοίξουν όπως λέει και ο orfeas (δοκιμαστικά κατά το Πάσχα) κάποια τραπέζια, και οι δικές μας πληροφορίες αυτό λένε. "Δοκιμαστικά" poker rooms περίπου τότε, κατά το επόμενο Πάσχα. Εκτός όμως ότι τα ίδια έχουμε ακούσει πολλές φορές (2μιση χρόνια τώρα) μια τέτοια εξέλιξη ίσως περισσότερο θα μας απογοητεύσει (υψηλή γκανιότα, "φτωχές" αίθουσες) παρά θα μας ικανοποιήσει.

Δεν ξέρω, μπορεί να λειτουργήσει ένα τέτοιο μοντέλο, αν πράγματι οι Έλληνες κατακλύσουν τα "δοκιμαστικά" αυτά τραπέζια, και ανάλογα με τη ζήτηση υπάρξει και ανάπτυξη. Κατά τη δική μου όμως γνώμη, αν δεν μπουν οι "δεινόσαυροι" Έλληνες επιχειρηματίες, μέσω των online εταιρειών τζόγου, που θα στηρίξουν επενδύσεις στο πόκερ για να τα πάρουν από αλλού, δεν θα υπάρξει σοβαρή λύση...

+++++++1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα "άρρωστοι" φίλοι μου!!

Καλησπέρα και σε σένα φίλε μου El Konte! ;)

Συγνώμη που δεν σου απάντησα πιο άμεσα, αλλά θέλω να πάω στην διοίκηση του καζίνο ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ της επόμενες μέρες να συζητήσουμε για την χορηγία μου για το επόμενο SGOP...

Παράλληλα με τα χρήματα που πιθανόν να μου ξαναδώσουν για να συμμετοχή μου στο GSOP V, θα τους ζητήσω να μου δώσουν μια επίσημη απάντηση για το πότε επιτέλους θα έρθει το Τexas τουλάχιστον για το Λουτράκι που θα μπορούν να μου απαντήσουν...

Πιστεύω ότι θα έχουμε θετική εξέλιξη και μπορούμε να εκμεταλλευτούμε και τις εκλογές...

Όταν θα έχω νέα θα σας ενημερώσω άμεσα και από εδώ και από κοντά όσοι έρθετε στο επόμενο GSOP....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια πριν μια εβδομαδα στο λουτρακι μετα απο συζητηση με εξαιρετικη νεαρα κυρια dealer ,η οποια διαθετει και διδυμη αδερφη στον χωρο για να μην τσακωνονται οι μνηστηρες, μου ειπε πως εχει καταλαβει πως ετοιμαζεται αιθουσα στον χωρο του καζινο ωστε να υποδεχτει το παιχνιδι. Τωρα για ποτε δεν ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλε και συμπαικτη Thommas

Πριν ακομη πας στην διοικηση του καζινο Λουτρακιου μπορω να σου απαντησω εγω ποια θα ειναι πανω-κατω η απαντηση τους.

"Περιμενουμε την υπογραφη απο τον υπουργο και δυστυχως εχουμε να κανουμε με την ελληνικη γραφειοκρατια"

Αλλα εδω αναζητουμε τις πραγματικες αιτιες γιατι δεν μπαινει στα ελληνικα καζινο το τεξας ποκερ.

α) γιατι τα καζινο δεν τους ενδιαφερει το μικρο κερδος που αφηνει και δεν πιεζουν προς την κατευθυνση αυτη.

β)Ο τεραστιος τζιρος που γινεται στο online παιχνιδι και οι επιχειρηματιες πιεζουν προς την μη υπογραφη.

Το κακο για εμας τους Ελληνες παικτες ειναι οτι σερνομαστε στα καζινο για να παιξουμε σε παιχνιδια καρμανιολα ή στην καλυτερη περιπτωση τρεχουμε στα Σκοπια και στην Βιεννη για ενα τουρνουα.

Το προφιλ του ελληνα παικτη ετσι οπως διαμορφωθηκε στα ελληνικα καζινο ειναι ο παικτης δολοφονος και αυτοχειρας, τετοιους θελουν για να τους τα "παιρνουν", χωρις οι παικτες να γνωριζουν γιατι χανουν τα λεφτα τους.

Tommas

πιστευω να τα πουμε στο 5ο gsop

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα "άρρωστοι" φίλοι μου!!

Καλησπέρα και σε σένα φίλε μου Αύγουστε! ;)

Mου επιτρέπεις να σου μιλάω στον ενικό, αφού είμασταν στο final table στον προκριματικό του Party Poker και έχουμε παίξει και μαζί στο side event στα Σκόπια και σε αισθάνομαι φίλο μου... Μην ανησυχείς πάντως δεν θα σε αποκαλέσω "παππού"!!!! (Ξέρεις εσύ γιατί στο λέω) :cheer:

Πάνω κάτω και εγώ περιμένω ανάλογη απάντηση με αυτή που μου λες....

Πρώτον όμως είμαι γενικά αισιόδοξος... και δεύτερον και πιο σημαντικό:

Θα "πιέσω" με τον τρόπο μου και με βοήθεια...

ελπίζω να κατάλαβες.... περισσότερα δεν μπορώ να σου πω από εδώ... θα τα πούμε και από κοντά αν μπορέσεις να έρθεις στο GSOP V!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fragkiskos έγραψε:

απλα θα ηθελα να αναφερω οτι στη ολλανδια το rake ειναι 10% στο 2/2 no limit holdem

ναι , αλλα δε γινεται να χασεις :D. (και ειναι 5/5)

ειναι σωστη παρατηρηση γιατι ειναι κατι που πρεπει να απασχολησει.

πιο το νοημα να μπει στα καζινο με πολυ μεγαλο rake ?..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gsbets έγραψε:

Fragkiskos έγραψε:
απλα θα ηθελα να αναφερω οτι στη ολλανδια το rake ειναι 10% στο 2/2 no limit holdem

ναι , αλλα δε γινεται να χασεις :D. (και ειναι 5/5)

ειναι σωστη παρατηρηση γιατι ειναι κατι που πρεπει να απασχολησει.

πιο το νοημα να μπει στα καζινο με πολυ μεγαλο rake ?..[/quote:1q4h19tj]

εχει νοημα για τα καζινο.... αν δεν βγαζουν αυτα που θεωρουν αρκετα δεν προκειται να βαλουν ποτε το ποκερ στις αιθουσες τους... αλλωστε οπως εχω ξαναπει τα καζινο θελουν παικτες που δεν θα υπολογιζουν αν τους συμφερει η οχι να παιζουν ... οπως συμβαινει φυσικα και σε ολα τα αλλα παιχνιδια που λαμβανουν χωρα μεσα σε αυτα (roulette bj stud poker ktl) αν ολοι οι παικτες λαμβαναν υπ οψιν τους το αν συμφερει να παιζουν η οχι τα καζινο θα εκλειναν...

ετσι λοιπον θα βαλουν το rake που θεωρουν αρκετο για τα συμφεροντα τους και οσοι χαρμανιασμενοι πορωμενοι κολλημενοι προσελθετε!!! (αυτο σε μια βαση μπορει να λειτουργησει και θετικα αν μαζευτουν ολοι οι ασχετοι οποτε καποιος που ξερει τα βασικα να βγαζει κατι αλλα δεν το βλεπω.... )

και επειδη εχω δει οτι σε καιει το θεμα της ηλικιας σου ξαναλεω πιστευω οτι μεχρι να μπει το ποκερ στα ελληνικα καζινο θα εχεις περασει κατα πολυ το οριο..... ασε καλυτερα που δεν μπορεις να μπεις ηδη γιατι αν ασχοληθεις και με τα αλλα ... παιγνια ... καηκες... (εδω μεχρι ο John Taramas εγκατελειψε το bj οποτε καταλαβαινεις ποσο απο χερι χαμενοι ειμαστε...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα "άρρωστοι" φίλοι μου.... ;)

Γενικά συμφωνώ με αυτά που λέτε...

Απλά θα μου επιτρέψετε μια παρατήρηση:

Ο Τάραμας σταμάτησε το black jack, γιατί μπήκαν τα μηχανάκια και αποσύρθηκε το παππούτσι και τώρα δεν μπορεί πλεόν να μετράει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Αυτό που κατά την γνώμη μου δεν καταλαβαίνουν τα ελληνικά καζίνο είναι οτι, βάζοντας το πόκερ στις αίθουσες τους, θα προσελκύσουν κόσμο που μέχρι τώρα δεν πήγαινε. Γνωρίζω πάρα πολύ κόσμο που ενώ παίζει πόκερ δεν πατάει στο καζίνο ΠΟΤΕ!

Πρέπει να σκεφτούν επίσης και τα χρήματα από τις διαφημίσεις που θα έρθουν, με την είσοδο του hold em στα ελληνικά καζίνο. Μην ξεχνάμε πως ένα τουρνουά πόκερ προσελκύει χορηγούς βάζοντας έτσι κι΄άλλα χρήματα.Δόξα το θεό οι manager online αιθουσών τείνουν να γίνουν περισσότεροι απο τους παίχτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TSINT έγραψε:

PREPEI OPOSDIPOTE TA KAZINO NA APOSYROUN TA MHXANES AYTOMATOU ANAKATEMATOS APO TO BLACK JACK!MEGALI ALITIA RE,,,,,,,GIA NA PAIKSOUME XWRIS TA MHXANAKIA PREPEI NA KANOUME 800KM!SIXATHIKA....

Και που τα κανουμε ρε ΤΣΙΝΤ σε ρωταω,

ΤΙ ΕΓΙΝΕ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TSINT έγραψε:

PREPEI OPOSDIPOTE TA KAZINO NA APOSYROUN TA MHXANES AYTOMATOU ANAKATEMATOS APO TO BLACK JACK!MEGALI ALITIA RE,,,,,,,GIA NA PAIKSOUME XWRIS TA MHXANAKIA PREPEI NA KANOUME 800KM!SIXATHIKA....

και παλί είσαι χαμένος :laugh: (Σωστά μάντεψα?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liondani,,,AKRIVOS,TRELO XASIMO!!!MA EINAI DYNATON NA EXW 21 KAI NA MOU FEREI O ALITIS BJ???AYTA DEN TA MPORW!EXEIS TO XASIMO SOU KAI SOU LENE KIRIE PARTE TO KINITO APO TO TRAPEZI?GIATI RE GERI?PIGA ME DOCTOR SE KSANTHI KAI TO PAIDAKI GIA PROTI FORA KERDISE KAI EPEIDI KERDIZE KAI FOROUSE GIALIA ILIOU TON LENE NA TA BGALEI...ELA?TO DOCTOR EPATHE SOK KAI APANTISE DEN EINAI GIALIA ILIOU ALLA GIALIA GIA TO FEGARI!OPOTE SALTARE TO PIT BOSS.....ASE KATHE MHNA TO TI BLEPOUME KAI TI XASIMO EXOUME EGW KAI O DOCTOR!ASE,,,,,,,KAI TI EGINE???ANAMONH KAI YPOMONH!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TSINT έγραψε:

liondani,,,AKRIVOS,TRELO XASIMO!!!MA EINAI DYNATON NA EXW 21 KAI NA MOU FEREI O ALITIS BJ???AYTA DEN TA MPORW!EXEIS TO XASIMO SOU KAI SOU LENE KIRIE PARTE TO KINITO APO TO TRAPEZI?GIATI RE GERI?PIGA ME DOCTOR SE KSANTHI KAI TO PAIDAKI GIA PROTI FORA KERDISE KAI EPEIDI KERDIZE KAI FOROUSE GIALIA ILIOU TON LENE NA TA BGALEI...ELA?TO DOCTOR EPATHE SOK KAI APANTISE DEN EINAI GIALIA ILIOU ALLA GIALIA GIA TO FEGARI!OPOTE SALTARE TO PIT BOSS.....ASE KATHE MHNA TO TI BLEPOUME KAI TI XASIMO EXOUME EGW KAI O DOCTOR!ASE,,,,,,,KAI TI EGINE???ANAMONH KAI YPOMONH!

Έπαιζα πριν μπουν τα μηχανάκια ... εννοείτε με μέτρημα. Το θέμα παιδιά είναι ότι και να μην σου ξεφεύγει τίποτα και να έισαι απόλυτα σωστός... το variance είναι τρελλό :) ; Όταν το max ROI που μπορείς να πετύχεις έιναι 1%-2% τι να λέμε... θέλει μεγάλο κεφάλαιο για να δείς πραγματικό κέρδος που να αξίζει τον κόπο και κανένα περιθώριο λάθους... οπότε προσωπικά πλέον παίζω μόνο poker που υπάρχουν περιθώρια λαθών... αρκεί να είναι λιγότερα των αντιπάλων σου :laugh: Κατά την γνώμη μου λοιπόν θα συνιστούσα την σοβαρή ενασχόλησή σας μόνο με το Poker ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Θυμήθηκα από άσχετη φάση ένα ταξιδάκι που είχα κάνει Γερμανία κοντά στο Πάσχα του 2006 και στο ξενοδοχείο εκεί είχε κι ένα μικρούλι καζίνο. Μιλάμε για μια αιθουσούλα όσο η πρώην αίθουσα πόκερ του Απολλώνια... Είχε μέσα μία μπάρα και γύρω της καμιά 20αριά φρουτάκια (το πολύ) ένα τραπέζι που πότε-πότε κάποιοι έπαιζαν blackjack και 2 τραπέζια ρουλέτας που είχαν κόσμο συνέχεια, άλλοτε από 4-5 άτομα το καθένα, άλλοτε από 10-12.

Από περιέργεια και κατόπιν της ραγδαίας διάδοσης του πόκερ αναζήτησα το εν λόγω "καζινάκι" και ανακάλυψα ότι μέχρι κι αυτοί ξυπνήσανε και βάλανε σε εκείνη την αιθουσούλα 2 τραπεζάκια πόκερ! Συνεχίσουν πλέον με 3 τραπέζια ρουλέτας και 1 blackjack! Μπράβο τους μπαγάσες! Πού τα χώρεσαν εκεί!

Άρα κύριοι δε στέκει η δικαιολογία για μικρά κέρδη των τραπεζιών του πόκερ από καμία άποψη. Και χώρος βρίσκεται αν υπάρχει θέληση και επιπλέον κέρδη αποφέρει αφού οι Γερμανοί έκριναν ότι έτσι είναι (δύσκολο να τους αμφισβητήσεις σε αποφάσεις επιχειρηματικές&οργανωτικές). Οι μόνες δικαιολογίες είναι συμφέροντα (?) κάποιων που δε θα ωφεληθούν από την είσοδο του παιχνιδιού στα ελληνικά καζίνο ή, το πιο πιθανό, ηλιθιότητα&παρωπίδες των υπευθύνων. Άλλη εξήγηση δε βρίσκω, παρακαλώ για τη βοήθειά σας να βρούμε κι άλλες εξηγήσεις...

Ιδού και το link για όσους ξέρουν και γερμανικά (γιατί εγώ δεν ξέρω γρι) http://www.spielbank-trier.de/

Υ.Γ.: Το μόνο που δεν είμαι απόλυτα σίγουρος είναι το είδος του πόκερ, αλλά η λογική λέει ότι δε θα είναι σαν αυτό το χαζό-απατηλό regency stud poker που παίζεται στην Ελλάδα με αντίπαλο τον γκρουπιέρη (φοβερή ιεροσυλία, να ονομάζουν πόκερ ένα παιχνίδι που δεν υπάρχει η μπλόφα!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SamGreek έγραψε:

Υ.Γ.: Το μόνο που δεν είμαι απόλυτα σίγουρος είναι το είδος του πόκερ, αλλά η λογική λέει ότι δε θα είναι σαν αυτό το χαζό-απατηλό regency stud poker που παίζεται στην Ελλάδα με αντίπαλο τον γκρουπιέρη (φοβερή ιεροσυλία, να ονομάζουν πόκερ ένα παιχνίδι που δεν υπάρχει η μπλόφα!!!

Και η αποθέωση είναι ότι αν έχεις βάλει 1€ σε bonus σε περίπτωση που έχεις Flush Royal ( 1 στις 600.000 ) σου δίνουν 10.000€ :woohoo: :woohoo: :woohoo: στην ελλάδα για έξω δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ikaros έγραψε:

SamGreek έγραψε:

Υ.Γ.: Το μόνο που δεν είμαι απόλυτα σίγουρος είναι το είδος του πόκερ, αλλά η λογική λέει ότι δε θα είναι σαν αυτό το χαζό-απατηλό regency stud poker που παίζεται στην Ελλάδα με αντίπαλο τον γκρουπιέρη (φοβερή ιεροσυλία, να ονομάζουν πόκερ ένα παιχνίδι που δεν υπάρχει η μπλόφα!!!

Και η αποθέωση είναι ότι αν έχεις βάλει 1€ σε bonus σε περίπτωση που έχεις Flush Royal ( 1 στις 600.000 ) σου δίνουν 10.000€ :woohoo: :woohoo: :woohoo: στην ελλάδα για έξω δεν ξέρω.

50000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμαθα εχθές απο φίλη μου που δουλεύει σε καζίνο οτι απο αρχές Γενάρη ξεκινάει η εκπαίδευση των dealer στο holdem,αρα πλησιάζει η ώρα που περιμέναμε όλοι. ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsakos20 έγραψε:

Εμαθα εχθές απο φίλη μου που δουλεύει σε καζίνο οτι απο αρχές Γενάρη ξεκινάει η εκπαίδευση των dealer στο holdem,αρα πλησιάζει η ώρα που περιμέναμε όλοι. ;);)

deja vu :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...