Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

poses fores tha kerdisete ean piasete 23 fores AK


genok

Recommended Posts

εαν σε ενα τουρνουα παρετε 23 φορες ΑΚ 2 φορες AA 2 φορες ΚΚ 2 φορες QQ 3 φορες 1010 4 φορες ΑQ 3 φορες AJ

1.- σε τι θεση υποθετετε οτι θα τερματισετε?

2. ποσα bad-beat υπολογιζετε να υποστειτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

genok έγραψε:

εαν σε ενα τουρνουα παρετε 23 φορες ΑΚ 2 φορες AA 2 φορες ΚΚ 2 φορες QQ 3 φορες 1010 4 φορες ΑQ 3 φορες AJ

1.- σε τι θεση υποθετετε οτι θα τερματισετε?

2. ποσα bad-beat υπολογιζετε να υποστειτε?

1. 1os fysika

2. 0 me 39

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nomizo oti mporeis na xaseis apo ta kalytera xeria kai na kerdiseis apo ta xeitotera(89,67,65,a10,kai alla...)

me to ak mporeis na kerdiseis 10 xeria synexomena kai mporeis na xaseis 10 xeria synexomena.me to aa mporeis na xaseis apo opoiodipote xeri kai na kerdiseis episis to idio.alla to thema einai oti me auta ta xeria esy ti mporeis na kaneis ? pote prepei na mpeis all in kai pote prepei na kaneis fold.ola apoktountai apo tin empeiria kai apo kei eksartatai i epityxia sou se ena tournoua.B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nomizo oti mporeis na xaseis apo ta kalytera xeria kai na kerdiseis apo ta xeitotera(89,67,65,a10,kai alla...)

me to ak mporeis na kerdiseis 10 xeria synexomena kai mporeis na xaseis 10 xeria synexomena.me to aa mporeis na xaseis apo opoiodipote xeri kai na kerdiseis episis to idio.alla to thema einai oti me auta ta xeria esy ti mporeis na kaneis ? pote prepei na mpeis all in kai pote prepei na kaneis fold.ola apoktountai apo tin empeiria kai apo kei eksartatai i epityxia sou se ena tournoua.B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί το ένα μπορεί και το άλλο...

Μερικοί μου θυμίζουν κάτι τύπους στο καζίνο,που κάθονται στη ρουλέτα και κρατάνε στατιστικά που κάθεται η μπίλια...

Πάρτε το χαμπάρι...Το παιχνίδι είναι τυχερό και ΜΟΝΟ...

Μην τρώτε τη προπαγάνδα που σας λανσάρουν κάποια παπαγαλάκια παγκοσμίως ότι ειναι τεχνικο,οι οποίοι έχουν άμεσο η έμεσο συμφέρον,να παίζει ο κόσμος online poker...

Όσο πιο γρήγορα το καταλάβετε τόσο πιο πολύ θα το διασκεδάσετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petros130 έγραψε:

Μπορεί το ένα μπορεί και το άλλο...

Μερικοί μου θυμίζουν κάτι τύπους στο καζίνο,που κάθονται στη ρουλέτα και κρατάνε στατιστικά που κάθεται η μπίλια...

Πάρτε το χαμπάρι...Το παιχνίδι είναι τυχερό και ΜΟΝΟ...

Μην τρώτε τη προπαγάνδα που σας λανσάρουν κάποια παπαγαλάκια παγκοσμίως ότι ειναι τεχνικο,οι οποίοι έχουν άμεσο η έμεσο συμφέρον,να παίζει ο κόσμος online poker...

Όσο πιο γρήγορα το καταλάβετε τόσο πιο πολύ θα το διασκεδάσετε...

Sigoura. Kapoioi xanoun kai diaskedazoun, kapoioi xanoun kai gkriniazoun kai kapoioi alloi kerdizoun. Genika autoi pou xanoun einai -EYTYXWS - poly perissoteroi apo autous pou kerdizoun. To allo eytyxes einai oti oso ki an gkriniazoun panta gyrizoun pisw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petros130 έγραψε:

Μπορεί το ένα μπορεί και το άλλο...

Μερικοί μου θυμίζουν κάτι τύπους στο καζίνο,που κάθονται στη ρουλέτα και κρατάνε στατιστικά που κάθεται η μπίλια...

Πάρτε το χαμπάρι...Το παιχνίδι είναι τυχερό και ΜΟΝΟ...

Μην τρώτε τη προπαγάνδα που σας λανσάρουν κάποια παπαγαλάκια παγκοσμίως ότι ειναι τεχνικο,οι οποίοι έχουν άμεσο η έμεσο συμφέρον,να παίζει ο κόσμος online poker...

Όσο πιο γρήγορα το καταλάβετε τόσο πιο πολύ θα το διασκεδάσετε...

Συμφωνώ και εγώ.

Γι' αυτό την επόμενη φορά που θα παίξετε, το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να βλέπετε όλα τα φύλλα μέχρι το τέλος ανεξαρτήτως στοιχήματος. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου κάτσει, όπως και στη ρουλέτα. Που θα κάτσει η μπίλια? Τι θα φέρει το river? Παρόμοια ερωτήματα.

Και μάλιστα κάντε κάτι ακόμα καλύτερο. Μην βλέπετε καν τα φύλλα σας. Εξ' άλλου τυχερό παιχνίδι είναι. Ότι και να έχετε, ότι και αν ανοίξει το flop, ότι και αν σας ζητήσουν να στοιχηματίσετε, εσείς μέσα μέχρι το τέλος. Και στο τέλος του χεριού θα δούμε ποιός έχει το καλύτερο φύλλο. Απροβλημάτιστα και διασκεδαστικά.

Μόνο, παρακαλώ πολύ, όποιος αποφασίσει να το κάνει αυτό, ας μου πει και μένα σε ποιό τραπέζι θα κάθεται, να έρθω και εγώ, να διασκεδάσουμε παρέα βρε αδερφέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

goingup έγραψε:

Petros130 έγραψε:
Μπορεί το ένα μπορεί και το άλλο...

Μερικοί μου θυμίζουν κάτι τύπους στο καζίνο,που κάθονται στη ρουλέτα και κρατάνε στατιστικά που κάθεται η μπίλια...

Πάρτε το χαμπάρι...Το παιχνίδι είναι τυχερό και ΜΟΝΟ...

Μην τρώτε τη προπαγάνδα που σας λανσάρουν κάποια παπαγαλάκια παγκοσμίως ότι ειναι τεχνικο,οι οποίοι έχουν άμεσο η έμεσο συμφέρον,να παίζει ο κόσμος online poker...

Όσο πιο γρήγορα το καταλάβετε τόσο πιο πολύ θα το διασκεδάσετε...

[/quote:5zwcmpcn]

Πέτρο μήπως μπέρδεψες το hold'em με τη μιζέρια ή το follow the queen,εύχομαι να μην εννοείς αυτό που έγραψες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dusan έγραψε:

goingup έγραψε:
Petros130 έγραψε:
Μπορεί το ένα μπορεί και το άλλο...

Μερικοί μου θυμίζουν κάτι τύπους στο καζίνο,που κάθονται στη ρουλέτα και κρατάνε στατιστικά που κάθεται η μπίλια...

Πάρτε το χαμπάρι...Το παιχνίδι είναι τυχερό και ΜΟΝΟ...

Μην τρώτε τη προπαγάνδα που σας λανσάρουν κάποια παπαγαλάκια παγκοσμίως ότι ειναι τεχνικο,οι οποίοι έχουν άμεσο η έμεσο συμφέρον,να παίζει ο κόσμος online poker...

Όσο πιο γρήγορα το καταλάβετε τόσο πιο πολύ θα το διασκεδάσετε...

Πέτρο μήπως μπέρδεψες το hold'em με τη μιζέρια ή το follow the queen,εύχομαι να μην εννοείς αυτό που έγραψες.[/quote:2jrckn7j][/quote:2jrckn7j]

Και μόνο για τη φωτογραφία που χρησιμοποιείς σε χαιρετώ και σε ασπάζομαι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O Petros gia osous exoun adynati mnimi einai to palikari pou xekinise to thread "ONLINE POKER , APATI ME APODIXEIS PLEON" kai mazi tou xekinise kai enas agwnas kata twn Ebraiwn kai Sionistwn pou elegxoun to xrhmma kai tis pagkosmies trapezes.

Ola einai mia pyramida pou kataligoun se autous.

To on-line poker dimiourgithike gia na mas elegxoun giati mas theloun probata. Pername toses wres mprosta apo ena pc anti na eimaste me tis oikogeneies mas kai tous filous mas. Ginomaste mizeroi , apoxenomenoi kai sto telos kataligoume se aboula onta.

Allaxte nootropia oloi kai deite to san ena tyxero paixnidi, paixte oso antexei i tsepi sas kai peraste kala.

Opoios thelei na brethoume sta idia trapezia ... na paixoume merika xeria , kai na gnwristoume ligo kalitera xerei pou tha me brei.

Gia nees gnwrimies tetoiou eidous eimai panta diathesimos.

Tha xarw na sas gnwrisw

Me filikous xairetismous.

MannerBoy

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

genok έγραψε:
εαν σε ενα τουρνουα παρετε 23 φορες ΑΚ 2 φορες AA 2 φορες ΚΚ 2 φορες QQ 3 φορες 1010 4 φορες ΑQ 3 φορες AJ

1.- σε τι θεση υποθετετε οτι θα τερματισετε?

2. ποσα bad-beat υπολογιζετε να υποστειτε?

1. 1os fysika

2. 0 me 39[/quote:ivszxj1w]

τα φυλλα αυτα τα επιασα εγω σε ενα τουρνουα της unibet που λεγεται desperados αρχιζει στις 12 τα μεσανυχτα και τελειωνει γυρω στις 2 και 30 .

καποιο αρθρο εδω στο ποκερλαντ ομιλει για την τρελλα των rebuis κατα την πρωτη ωρα . που να δειτε σε αυτο το τουρνουα τρελλα ειναι unlimited rebuis κατα τις 2 πρωτες ωρες

το byi-in einai 3$+0.30 και καθε rebui 3$ prize pool του toyrnoya 2000 εγγυημενα . καθε παικτης ξεκιναει με 1000 chips και τα rebuis δινουν επισης 1000 chips μπαινουν συνηθως 220-270 παικτες.

ολα ξεκινανε ομαλα ολοι ειναι προσεκτικοι εγω στην αρχη κανω rebui για να ξεκινισω με διπλασιο stack οταν ομως μενουν γυρω στα 40-60 ατομα ακομη τοτε ξεκινανε αυτοι που εχουν λιγα να κανουν all-in με οτιδηποτε και γινεται ο χαμος. για να καταλαβετε εγω που επιασα τους παραπανω συνδυασμους εκανα 22 rebuis και ισοφαρισα το rekor περισοτερων rebuis της unibet to οποιο παλι το ειχα εγω με 2 σκανδιναβους. τα λεφτα στην δεκαδα ειναι καλα και οι επομενοι δεκα παιρνουν περιπου απο 25-30$ .

δεν εχω λειψει ποτε απο το fianl table επειδη ακριβως κανω πολλα rebui οταν υφισταμαι bad-beats.

sto post ανεφερα 39 συνδυασμους .

ακουστε εαν θυμαμαι καλα απο τα 23 AK κερδισε μονο το ενα και αυτο τα blinds μονο πιγαν πασσο τις αλλες 22 με πιρε ο διαολος και με σηκωσε:woohoo: :woohoo: :woohoo:

μονο οι ΚΚ περασαν και τις φορες με πολυ καλα αποτελεσματα οπως επισης και οι δυο QQ με καλουτσικη συγκομιδη.

βρεθικα να ειμαι πρωτος δευτερος τριτος καπου εκει βολοδερνα ελα ομως που οι aa ειχαν αλλη γνωμη με πιγαν με 2 bad-beat sthn 30 θεση στους 44 τοτε με οτι μου ειχε απομεινει μου το φαγαν τα blids και αρχισα ταrebuis τελικα με 77 και α5 καταφερα να περασω παλι στην δεκαδα και μια κεντα με εφερε στην τριτη θεση.

με αρκετη διαφορα απο τον τριτο. ta blids einai 4000-8000 ειμαστε 11 εχω :Ad :Kd και μιλαω τελευταιος ο big blid ειχε ακομη 348 chips ειχε 32 φλοπ aqj turn 3 river 2 και εμεινε στην δεκαδα .

μετα απο λιγο βρεθικα πρωτος και επιανα συνεχεια ak τους εχασα και τις 14 φορες που τους επιασα και βρεθικα 9ος ισα ισα που εβγαλα τα rebuis.

perastika moy :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

genok έγραψε:
εαν σε ενα τουρνουα παρετε 23 φορες ΑΚ 2 φορες AA 2 φορες ΚΚ 2 φορες QQ 3 φορες 1010 4 φορες ΑQ 3 φορες AJ

1.- σε τι θεση υποθετετε οτι θα τερματισετε?

2. ποσα bad-beat υπολογιζετε να υποστειτε?

1. 1os fysika

2. 0 me 39[/quote:34ig7ath]

τα φυλλα αυτα τα επιασα εγω σε ενα τουρνουα της unibet που λεγεται desperados αρχιζει στις 12 τα μεσανυχτα και τελειωνει γυρω στις 2 και 30 .

καποιο αρθρο εδω στο ποκερλαντ ομιλει για την τρελλα των rebuis κατα την πρωτη ωρα . που να δειτε σε αυτο το τουρνουα τρελλα ειναι unlimited rebuis κατα τις 2 πρωτες ωρες

το byi-in einai 3$+0.30 και καθε rebui 3$ prize pool του toyrnoya 2000 εγγυημενα . καθε παικτης ξεκιναει με 1000 chips και τα rebuis δινουν επισης 1000 chips μπαινουν συνηθως 220-270 παικτες.

ολα ξεκινανε ομαλα ολοι ειναι προσεκτικοι εγω στην αρχη κανω rebui για να ξεκινισω με διπλασιο stack οταν ομως μενουν γυρω στα 40-60 ατομα ακομη τοτε ξεκινανε αυτοι που εχουν λιγα να κανουν all-in με οτιδηποτε και γινεται ο χαμος. για να καταλαβετε εγω που επιασα τους παραπανω συνδυασμους εκανα 22 rebuis και ισοφαρισα το rekor περισοτερων rebuis της unibet to οποιο παλι το ειχα εγω με 2 σκανδιναβους. τα λεφτα στην δεκαδα ειναι καλα και οι επομενοι δεκα παιρνουν περιπου απο 25-30$ .

δεν εχω λειψει ποτε απο το final table επειδη ακριβως κανω πολλα rebui οταν υφισταμαι bad-beats.

sto post ανεφερα 39 συνδυασμους .

ακουστε εαν θυμαμαι καλα απο τα 23 AK κερδισε μονο το ενα και αυτο τα blinds μονο πιγαν πασσο τις αλλες 22 με πιρε ο διαολος και με σηκωσε:woohoo: :woohoo: :woohoo:

μονο οι ΚΚ περασαν και τις φορες με πολυ καλα αποτελεσματα οπως επισης και οι δυο QQ με καλουτσικη συγκομιδη.

βρεθικα να ειμαι πρωτος δευτερος τριτος καπου εκει βολοδερνα ελα ομως που οι aa ειχαν αλλη γνωμη με πιγαν με 2 bad-beat sthn 30 θεση στους 44 τοτε με οτι μου ειχε απομεινει μου το φαγαν τα blids και αρχισα ταrebuis τελικα με 77 και α5 καταφερα να περασω παλι στην δεκαδα και μια κεντα με εφερε στην δευτερη θεση.

με αρκετη διαφορα απο τον τριτο. ta blids einai 4000-8000 ειμαστε 11 εχω :Ad :Kd και μιλαω τελευταιος ο big blid ειχε ακομη 348 chips ειχε 32 φλοπ aqj turn 3 river 2 και εμεινε στην δεκαδα .

μετα απο λιγο βρεθικα πρωτος και επιανα συνεχεια ak τους εχασα και τις 14 φορες που τους επιασα και βρεθικα 9ος ισα ισα που εβγαλα τα rebuis.

perastika moy :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

epeidi den kseretai polla manner boy kai alloi san kai esena pou ypostirizoune to idio pragma tha sou eksigiso oti opoios den gnorizei na paizei se tournoua auta leei .to na paizeis se cash game den leei tipota ,xaneis kaneis reload, kerdizeis ? ta xaneis tin alli mera.To tournoua mporei na sou prosferei megala kerdi me mikri symmetoxi ALLA na mporeis na paikseis se ena tetoio diagonismo,theleis skills file oxi mono TYXI pou ekane post kapoios kyrios prin .to paramiko lathos sou kostizei sto tournoua den exei reloads ,exases bgikes,kerdises proxoras.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eimai yper twn tyxerwn paixnidiwn kai gi auto kinigaw tin tyxh mou sta trapezia tou poker ta teleutaia 2 xronia.

Mou aresei poly sta cash games na kanw all-in kai na prokalw tin tyxh mou kai tous antipalous. An xasw reload kai pali apo tin arxi... Sta tournoua den mporw na to kanw auto giati tha xasw kapoia stigmi kai den tha mporw na xana gemisw.

Oloi magkes sta logia ma pote ligi drasi... ante mexri to 25$nl :angry:

www.anonymousgamblers.com

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bosio έγραψε:

MannerBoy έγραψε:
I mipws anti gia Ispania na paw Euboia gia diakopes ?

Den xerw me toso zesti den mporw na skeftw me katharo myalo...

Καλά είναι και στα δύο πάντως...:P[/quote:2hjzk98e]

Entaxei Ispania einai i megali mou adynamia.. Barkeloni idika.. trelos erwtas.

Twra Euboia eimai kalesmenos apo kati filous Athinaious.. kati gia agia-anna (an den kanw lathos) akougete... an deis kanenan me laptop stin paralia min distaseis na mou miliseis :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

Ta tournoua einai teleia idea. Einai o monos tropos pou ta fish kerdizoun kala xrhmata. Kai meta pane kai ta xanoun sta cash games :)

Opws lene kai oi filoi mas Amerikanoi poker geeks:

lol donkaments!

Epidi eisai tyxeros kai tous nikas sta cashgames den simainei oti einai etsi.

Allwste to mono pou xreiazete einai xrimmata na mporeis na kaneis reload an xaseis merika all-in

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

the300 έγραψε:

epeidi eimai fish kai seis oi fishermans, opoios thelei va paiksoume heads up me se cashgame ,mono enas enantion enos na mou pei tora ,na doume poios einai to fish kai poios den einai.

Episis mporoume na travixoume ena fyllo o kathenas apo tin trapoula kai opoios exei to megalitero einai o kaliteros paixtis. Den einai asximi idea.

Se poio site ? ti stakes ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον επειδη θυξατε το θεμα με τα τουρνουα και τα cashgames ενα εχω να πω. Τα τουρνουα δεν εχουν μεγαλη διαφορα απο τα cashgames. Δλδ τα τουρνουα τα οποια εχουν μικρη συμεττοχη και παρα πολλους παιχτες ως εξακολουθιση ειναι κατα 70 με 80% τυχη γι αυτο και μεγαλοι παιχτες εχουν παρατησει πια τα πολλα τουρνουα και παιζουν σε συγκεκριμενα τα οποια δεν θα εχουν πολλους παιχτες θα εχουν μεγαλη συμμετοχη οπως το περσινο HORSE (απο τα λιγα τουρνουα που ειδαμε μεγαλους παιχτες να παιζουν οπως οι brunon, tj cloudie chip rease Phil Ivey κ.α.) και στην πλειοψηφια δεν θα ειναι hold'em , βλεπε Phil Ivey (και μην πει κανεις οτι ο Ivey δεν παιζει τουρνουα επειδη τα φοβατε...). Και αυτο γινεται γιατι στα cash games που θα παιξουν αυτοι θα βγαλουν πολυ περισσοτερα λεφτα και θα αντιμετοπισουν καλους παιχτες (αλλα οχι καλιτερους τους)γιατι τον καλο παιχτη μπορεις να τον μπλοφαρεις, τα ζωα ομως οχι. Οι επαγκελματιες παιχτες που το κανουν ειναι τρελοι? Γιατι να μιν ρισκαρουν λιγα και να κερδισουν πολλα οπως ειπε και ο πιο πανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...